nechytá teplej

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Jethro »

zvednou ti startovací dávku a dopadne to dobře :wink:

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Munez »

taky jsem mel tenhle problem a zvyseni startovaci davky o 200 pomohlo
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

radekpecinka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.05.2009 10:00
Bydliště: Vysočina

Re: nechytá teplej

Příspěvek od radekpecinka »

Přehrání startovací mapy (zvednutí startovací dávky) a problém je vyřešen. Startuje na otočení:)

Uživatelský avatar
Marek_yessman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 17.04.2010 10:58
Bydliště: Praha vwýchod

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Marek_yessman »

ano, avšak uvědomuješ si že, ti nastavily dávku jinak než je standart, takže ti to například víc žere při startu :D a prostě to jen obešlo daný problém, čerpadloo.... pan golf chce nový čerpadýlkoo :))))

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Jethro »

Marek_yessman píše:ano, avšak uvědomuješ si že, ti nastavily dávku jinak než je standart, takže ti to například víc žere při startu :D a prostě to jen obešlo daný problém, čerpadloo.... pan golf chce nový čerpadýlkoo :))))
ano ale u starého auta nejlevnější způsob vyřešení problému.i ve VISu to doporučují.má už něco za sebou,tak čerpadlo už není co bývalo,tlaky už můžou být slabší...když tohle pomůže,tak proč se tomu bránit?

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Munez »

Marek_yessman píše:ano, avšak uvědomuješ si že, ti nastavily dávku jinak než je standart, takže ti to například víc žere při startu :D a prostě to jen obešlo daný problém, čerpadloo.... pan golf chce nový čerpadýlkoo :))))
sice je to mozne ze chce nove,ale urcite se zvednutou davkou najezdim hafo kilaku...teda doufam a potom az to bude uplne hotove tak se bude menit...na co menit kdyz to jeste jede :-D
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Fantik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Fantik »

Nové čerpadlo je v tomhle případě blbost, s tou korekcí dávky na start to bude fungovat dlouho. :wink:

Uživatelský avatar
Pája19
Závodník
Závodník
Příspěvky: 664
Registrován: 16.06.2010 20:17
Bydliště: Pardubice

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Pája19 »

Tři stránky příspěvků a ani zmínka o tdi-grafu a seřízení předvstřiku? Mě už to párkrát pomohlo...
DieselPower

toro.tdi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 20.06.2010 19:15

Re: nechytá teplej

Příspěvek od toro.tdi »

Tak čidlo tomu nepomohlo,byl jsem tedy na úpravě startovací dávky a je to v poho.Nemůžu ríct zda to bylo nejlepší řešení,ale pomohlo to.Aspoň prozatím. :?: Díky za rady. :mrgreen:

hornobrizak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 27.05.2010 10:04

Re: nechytá teplej

Příspěvek od hornobrizak »

Jestli taky můžu trochu poradit,řešil jsem to samé před měsícem na mém Pd motoru u Golfa.Zvýšení start.dávku paliva mě pomohla si na týden a potom se to vrátilo do starých kolejí.Po doporučení od známého jsem to odvezl do servisu,kde to trvalo týden,ale závada je vyřešena. Prostě čerpadlo už nedávalo tolik tlaku jak má a muselo jít ven.Auto má najeto dle tachometru 200000km. Jestli bydlíš okolo Klatov,klidně ti pošlu adresu na servis.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Goauld »

PD má elektricky čerpadlo ktery stojí tak do 6000, tady se jedná o mechanicky, ktery fungl novy stojí něco kolem 80 000 kč a repasovany "pouze" 30 000 kč :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Stipl »

hornobrizak píše:Jestli taky můžu trochu poradit,řešil jsem to samé před měsícem na mém Pd motoru u Golfa.Zvýšení start.dávku paliva mě pomohla si na týden a potom se to vrátilo do starých kolejí.Po doporučení od známého jsem to odvezl do servisu,kde to trvalo týden,ale závada je vyřešena. Prostě čerpadlo už nedávalo tolik tlaku jak má a muselo jít ven.Auto má najeto dle tachometru 200000km. Jestli bydlíš okolo Klatov,klidně ti pošlu adresu na servis.

Tam je ale jen podavaci čerpadlo ktere vede naftu v nizkem tlaku ku vstřikovačum. A potom až vstřikovač si naftu natlakuje a pote vštřikne ne? Ja si myslim že u PD to čerpadlo zas tak namahane nebude ale jak vidim.

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: nechytá teplej

Příspěvek od ctvrta »

Goauld píše:PD má elektricky čerpadlo ktery stojí tak do 6000, tady se jedná o mechanicky, ktery fungl novy stojí něco kolem 80 000 kč a repasovany "pouze" 30 000 kč :wink:
prosimte Goaulde kde beres ty nesmysly? :lol: To tandemovy cerpadlo rozhodne neni elektricky, kdyz ho pohani vacka a fungl novy original VW stoji kolem 9000,- tak tady nestras lidi s nakejma 80 000 :!: 6000 za vojety muze dat jedine lojza jako ty :mrgreen:

jinak tandemovy cerpadlo u PD se da krasne zmerit narozdil od rotacky, kde potrebujes spesl naradicko :roll:

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Jethro »

on asi myslel tím elektrickým to podávací v nádrži,který pomáhá tandemu natlačit dopředu palivo,ale kde vzal tu cenu,to je ve hvězdách....

Golfík 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.11.2008 16:05
Bydliště: Vranovice-Brno venkov

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Golfík 2 »

Tak jsem tady přečetl asi vše o špatném startu zahřátého motoru.Hodně lidí se snaží problém podle mě obejít,ale nevyřeší ho.Mám stejný problém.Mám nový palivový filtr i s termo ventilem,nová baterka giga watt 74 AH 680 startovací proud.Studený chytá ta brnk,zahřátý tak na 3-4 otočení.Musím přiznat,že mám v průhledné hadičce bublinku,ale to určitě není důvod špatných startů.Zítra jedu na diagnostiku,tak jsem zvědavý.Ale počítám i s tím,že se nic nezjistí.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“