nechytá teplej

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Goauld »

TDIfun píše:
toro.tdi píše:Tak jsem odpojil čidlo a při startu chytil na brnknutí :ura1: ,jen trošku zakouřil. Hned objednávám čidlo a pak: děj se vůle boží :twisted: . Zatím díky ,ještě písnu.
Chyba neni v cidle. Zbytecne vyhozene penize, odpojenim simulujes studeny start. Po uprave softweru auta bude opet startovat na sup..
Čím je teda zpúsobeny, že auto špatně chytá, když má správnou informaci o teplotě a ze softwarem nikdo nic nedělal. Snad se to samo v řj. nezmění ne ? Tak proč se to teda děje ? Zatím sem nikde neviděl odpověď, která by to vysvětlovala.
Podle mě to prostě musí být mechanická závada, protože dávkování paliva se v řj. samo o sobě nezmění a nějaky čidlo musí dávat špatnou hodnotu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Fantik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Fantik »

Většinou malé otáčky starteru.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Goauld »

Ale tady lidi mají startéry po repasi, nový čidla a bůh ví co ještě všechno a stejně jim to za tepla startuje špatně. Vyřeší to až zásah do řj. a já se ptám proč :?:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Marek_yessman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 17.04.2010 10:58
Bydliště: Praha vwýchod

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Marek_yessman »

asi nablblej pokus o odpověď, nejs=íš to víš a na tohle ses neptal :D ale prej je to vyběhaný naftový čerpadlo... jak se ohřeje, roztahne, vytvořej se jiný vůle neýž za studena a je to.. takže je to mechanická záležitost - čerpadlo :)) nebo jak je to s tim čerpadlem?

Fantik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Fantik »

Napsal jsem tu nečastější, pokud je 100% starter i baterka tak je problem v čerpadle jak psal Marek_yessman

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Goauld »

Tím pádem za nějakej čas odejde úplně a musí se buď vyměnit, nebo zrepasovat. A co pak s těma upravenýma hodnotama, zase vrátit zpátky, nebo už je to pak jedno ?
Mám pocit že tyhle opravy motoru moc neprospívají.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Fantik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Fantik »

Zvednutí dávky paliva na start v softu problem vyřešíš na hodně dlouho. :wink:

Uživatelský avatar
Marek_yessman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 17.04.2010 10:58
Bydliště: Praha vwýchod

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Marek_yessman »

zajímavý je, že jsem v úterý měnil hydroštely, takže se sundaval rozvoďák i z čerpadla, týpek řikal že čerpadlo je dobře nastavený, nejdřív machroval ze ho mam spatne nastaveny, že mi ho nastavi dobre a bude to startovat normalne :D , ale od tý doby to startuje za tepla i za studena stejne, předtim to za tepla někdy točilo i 5 sec a nekdy to chytlo na brnknutí, vysvětluju si to tim, že zaleží v jaký poloze zustane čerpadlo po chcípnutí motoru... a všímal jsem si, že když jsem stál čumákem proti kopci tak to točilo snad i 10 vteřin, jako jsou to teprv dva dny ale zatim to chytá celkem dobře :)) někdy to stačí asi rozebrat a zase složit a problem múže zmizet :roll:

Uživatelský avatar
PetoIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Komárov
Kontaktovat uživatele:

Re: nechytá teplej

Příspěvek od PetoIV »

Já bych skusil vyměnit naftovej filtr nastavit vyšší startovací dávku a pak řešit čerpadlo.Golfa sem měl (81kw) a taky my blbě startoval ale stačilo rozebrat starter vyčistit namazat a bylo po problému.Vždy je lepší začít u těch nejlevnejších věcí.Tak lovu zdar :)

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Jethro »

taky se přidávám k ostatním.pokud by to bylo čidlama,tak to vagem snadno zjistíš,že tam jsou nesmyslný hodnoty.pokud by byly čidla v pohodě,tak zvyš startovací dávku.zkus to postupně po 200 jednotkách

Petrolejový šejk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 11.12.2008 18:17
Bydliště: Krupka u Teplic
Kontaktovat uživatele:

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Petrolejový šejk »

Řešil jsem to na dvou Octaviich , Na mojí to bylo čidlem dal jsem jiný a startovala na škrtnutí. U druhý jsme dal čidlo a pořád stejný budu řešit starter. Moje je SDI druhá TDI 81KW. Podle mě kdyby to bylo čerpadlem není to z ničeho nic jen tak ze dne na den nebo za nějakou dobu, ale bylo by to postupný. A čerpadlo na TDI jsme viděl i o 600 tisich který šlapalo jak mělo. Takže uvidíme co udělá starter.

Jirina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 18.02.2010 11:30

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Jirina »

Vytajte chlapi.Tos to tu tak ctu,no ja mam Golf IV 85 kw jedno z prvnich PD. Ten sami problem.Mam znameho ve skoda servicu,a ten rikal ze ty vesecky prvni Pd meli casem problemy s teplyma startama.Tos davku sem mel nasponovanu na max a porat nic,inde to treba pomoze,ale u mna to asi bude,nacnuty ridici vstryk,kery ridi ty ostatni,dava asi o 1 miligram paliva navic oproti tim ostatni.Ale co sem to chtel je tu este moznost,kdyz ti to nepomoze,dat na to cidlo teploty rele,kere ho pri teplem startu oklame,tos si bude myslet ze tam ma o troch mensi teplotu.Tos sa tu mejte.

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Jethro »

Jirina píše:Vytajte chlapi.Tos to tu tak ctu,no ja mam Golf IV 85 kw jedno z prvnich PD. Ten sami problem.Mam znameho ve skoda servicu,a ten rikal ze ty vesecky prvni Pd meli casem problemy s teplyma startama.Tos davku sem mel nasponovanu na max a porat nic,inde to treba pomoze,ale u mna to asi bude,nacnuty ridici vstryk,kery ridi ty ostatni,dava asi o 1 miligram paliva navic oproti tim ostatni.Ale co sem to chtel je tu este moznost,kdyz ti to nepomoze,dat na to cidlo teploty rele,kere ho pri teplem startu oklame,tos si bude myslet ze tam ma o troch mensi teplotu.Tos sa tu mejte.
relé a odpor jsi asi myslel...

Uživatelský avatar
Marek_yessman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 17.04.2010 10:58
Bydliště: Praha vwýchod

Re: nechytá teplej

Příspěvek od Marek_yessman »

Jirina píše:Vytajte chlapi.Tos to tu tak ctu,no ja mam Golf IV 85 kw jedno z prvnich PD. Ten sami problem.Mam znameho ve skoda servicu,a ten rikal ze ty vesecky prvni Pd meli casem problemy s teplyma startama.Tos davku sem mel nasponovanu na max a porat nic,inde to treba pomoze,ale u mna to asi bude,nacnuty ridici vstryk,kery ridi ty ostatni,dava asi o 1 miligram paliva navic oproti tim ostatni.Ale co sem to chtel je tu este moznost,kdyz ti to nepomoze,dat na to cidlo teploty rele,kere ho pri teplem startu oklame,tos si bude myslet ze tam ma o troch mensi teplotu.Tos sa tu mejte.
ano ale jak řekl Goauld myslim, toto není řešení, to je jen objížďka kolem problému...

radekpecinka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.05.2009 10:00
Bydliště: Vysočina

Re: nechytá teplej

Příspěvek od radekpecinka »

Tak se přidávám také do klubu ohřátý motor = problém nastartovat. Dnes jsem to dal na opravu a bylo mě řečeno, že bude stačit přehrát startovací mapu a bude po problému. Dnes večer bych to měl mít hotové tak uvidíme. Budu informovat jak to dopadlo.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“