Špatné starty prosím o radu

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pája19
Závodník
Závodník
Příspěvky: 664
Registrován: 16.06.2010 20:17
Bydliště: Pardubice

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Pája19 »

Proč bys ho chtěl měnit? Nežhaví to snad? Možná bych prodloužil dobu žhavení a hotové...
DieselPower

cosw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 22.02.2009 13:00

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od cosw »

pry to nejak ovlada jednotku

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od DurexElite »

chtel bych se zeptat jestli to auto zacne zhavit az kdyz je zima nebo jak to je? kdyz startuju tak tam nic o zhavení nesviti? a ted jsem koukal ze mam vsechny zhavicky v prdeli ale startuje to dobre:-)

A jeste jestli ty ohrivaci vody kdyz je teplo zhavi az do 90 st?? dik
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od tomxxx »

filda2003 píše:Tak já jdu pročítat, ale stejně to tu dám.
To, že tak blikají budíky je jen mobilem ... normálně to není tak strašné.

No vypadá to že ta baterka je chvilku před smrtí... Tohle mi to dělalo taky, teď jsem tam dal vartu 77ah s.p 780 A a zima nezima chytá na otočení maximálně 2. a kolem -7 to natočí i bez žhavení na druhý otočení :good:
nehledě na to že ten motor je taky pěknej rachot :D

cosw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 22.02.2009 13:00

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od cosw »

tak uz to chyta hur i ted a dneska bylo cca 10 stupnu.

Michal IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.09.2009 22:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Michal IV »

prosím o pomoc, už nevím jak dál!!!
mam golf IV 81 kw vždy když rano přijdu k autu tak nemužu nastartovat,točí to tak 10s. a pak se začne škubat a pak naskočí!
baterka nová startér po repasu,teplotní čidlo nové,žhavící svíčky nové,hadičky do čerpalda obě plné, předvstřik je ok takže to vypada že to pada někde přes čerpadlo,nebo nekde kolem trysek,je to možné?? přikládám odkaz kde je video s jednim ze stratů!!!
http://www.youtube.com/watch?v=onGHDQINtes" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Jethro »

změřit kompresy válců,protože tím že je teplo,tak to nežhaví a komprese je důležitá a vagem zvýšit startovací dávku,protože asi bude unavené čerpadlo.

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Jethro »

kdybys nevěděl,jak jí zvednout... řj motoru 01,login 12233,přizpůsobení...v základu by měla být 32 768 tak přičti po 200 jednotkách,co ti dovolí a dej "uložit" vyzkoušej,jestli to pomůže - za to nic nedáš a vrátit to můžeš vždycky...

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Jethro »

jo ještě jsem si vzpoměl.doufám,že palivák máš vyměněný a těsnění kolem zpěťáku taky???

Michal IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.09.2009 22:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Michal IV »

dávku už jsem zvedal a nic, palivák mám novej a zpětnaky jsem dal už tři,zkoušel jsem zacpat přes noc hadice mezi filrem a čerpaldem a vubec to nepomohlo,bylo to uplne stejny,takže myslim že to bude chyba nekde u vstřiků nebo čerpadlo

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Jethro »

bojím se o čerpadlo,jen pro zajímavost,nestávku je ti v čerpadle ventil pro odpojení paliva?...dej pak vědět,pokud to vyřešíš...

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Jethro »

ještě mě napadlo - přepadový hadičky od vstřiků jsi vyměnil?nemůže být netěsnost tam?

Michal IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.09.2009 22:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Michal IV »

přepady jsme dával už nové,tím to asi nebude!!!

ronyvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 02.05.2011 10:46

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od ronyvw »

Som si istý, že vo väčšine prípadov zlého štartovania je na príčine vzduch. A vždy sa problém hľadá niekde inde. Ja som mal tiež taký problém, a úspešne som ho vyriešil.
Bublinky: http://www.youtube.com/watch?v=99mdjCId0Dc" onclick="window.open(this.href);return false;
Oprava: http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=1 ... 6&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od tomxxx »

ronyvw píše:Som si istý, že vo väčšine prípadov zlého štartovania je na príčine vzduch. A vždy sa problém hľadá niekde inde. Ja som mal tiež taký problém, a úspešne som ho vyriešil.
Bublinky: http://www.youtube.com/watch?v=99mdjCId0Dc" onclick="window.open(this.href);return false;
Oprava: http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=1 ... 6&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
myslím že vzduch vidíš když ti jdou bublinky, když nejdou a nestartuje to tak je většinou na vinně něco jiného... špatná baterka, startér, žhavení... tudíž myslím že většinou to není vzduchem :-)) spíš bych dával větší procento špatné baterce, manželce to dělalo u beetla, startovalo za to studena vcelku dobře za tepla nic moc, zvýšil jsem dávku a nic, vyměnil jsem baterku a auto startuje za studena i tepla bez problémů.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“