Špatné starty prosím o radu

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
gamboman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 30.07.2010 08:22

Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od gamboman »

Zdravím, mám Golfa 66kw a nestartuje hned na otočení klíčku. Chvíli se musí točit než nastartuje. A dneska ráno mi po startu začal tak divně hrkat. Jakoby ztrácel otáčky a pak vždycky nachvíly ty otáčky jakoby doháněl. Po rozjezdu a následnym stání na světlech na neutrál už to bylo v pohodě. Nevíte někdo co by to mohlo být? Díky za každou odpověď

krofik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 14.03.2008 16:35

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od krofik »

mohlo by to bejt třeba že nefachá jedna žhavící svíčka,motor pak chytá na tři a časem se chytne

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Jethro »

krofik píše:mohlo by to bejt třeba že nefachá jedna žhavící svíčka,motor pak chytá na tři a časem se chytne
Počkej,jak to myslíš???v tomhle počasí při startu vůbec svíčky nehrajou u diesla roli.maximálně po startu chvilku žhavý kvůli emisím.svíčky v tomto případě vůbec neřeš.chce to VAG a překontrolovat teplotní čidla.hlavně čidlo teploty nafty.pokud budou čidla v pořádku,tak zvedni VAGem startovací dávku...

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Stipl »

Ja bych to možna viděl na padani nafty.Ale to by se projevovalo i možna za jizdy.Jak startuješ jde vidět na hadičkach u filtru že jde palivo nebo jde hafo bublin?

gamboman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 30.07.2010 08:22

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od gamboman »

No jde palivo i s bublinama. Jestli je jich hafo to nevím :-). Každopádně to nechám napíchnout, jestli něco zjistí. Ještě jsem dostal typ na čidlo studenýho startu, tak nevím...

gamboman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 30.07.2010 08:22

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od gamboman »

Ješte jeden poznatek...byl jsem s autem v Chorvatsku auto stálo vždy někde na slunci v horku a ani jednou se mi tam ten problém se startem neobjevil. Když jsem pak přijel a druhý den ráno startoval nastudeno, tak se to opět objevilo. Takže jde vyložene jen o první starty se studeným motorem.

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Jethro »

tím si v postatě vyloučil to padání nafty,když ti to v chorvatsku chytlo hned...jestli to stálo přímo na slunci,tak to stroškou nadsázky bylo předžhavený :D

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Batistuta »

Jak chytá špatně za studena v tomhle počasí,tak na 90% padá nafta,tipnul bych zpětnej ventil na filtru,kdyby byla zima,tak pak klidně žhavičky,ale to momentálně nepřipadá v úvahu,je moc teplo.

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Stipl »

Zpětny ventil? neni to to plastove tečko v palivovem filtru?

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Jethro »

je to to co strčíš do té díry nahoře na filtru a zajistíš závlačkou...

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Stipl »

Přesně todle jsem myslel. Mohly by taky zpusobovat padani nafty i přepady mezi vstřikovačema?

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Jethro »

může způsobovat padání pokud je vadný přímo ten ventil a nebo dokáže pozlobit těsnění (ókroužek) který se má měnit současně s filtrem.pokud netěsní,může zavzdušňovat motor

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od ctvrta »

moje zkusenost u vsech dieslu co jsem mel je, ze jsem mohl delat s filtrem co jsem chtel, dokonce sem daval i filtr z GI bez toho Tcka, daval komplet novy trubky od vstriku az po nadrz a bublina byli porad. je ale fakt, ze vsechny startovali spatne teply. u posledniho AHF jsem mel to cidlo teploty nafty KO a po vymene zadna zmena. vypada to, ze za to asi muze cerpadlo. pri vymene toho G81 tam byli naky cerny soply. a to nahore pod vickem cerpadla! nechci domejslet co je usazeny dole. nebo za to muzou fakt ty bubliny, ale jak je dostat ven?

Maslo23
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pha

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od Maslo23 »

s tou bublinou me to taky zajima, byl sem ted zkouknout jedno AHF a kdyz se ptam majitele, jestli vi, ze v hadicce je jedna budlina a on je je to u kazdyho, tak tomu se mi nechce verit, musi to byt prece bez vzduchu...

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné starty prosím o radu

Příspěvek od ctvrta »

zacinam mit pocit, ze jen u dieslu co moc nejezdi a nikdy nezazili pod pulku nadrze ta bublina neni, jinak je opravdu skoro vsude. tim Tckem na filtru to urcite nebude, pze sem vzdycku kvuli tomu dal filtr bez Tcka a naprosto beze zmeny.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“