Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

Příspěvek od Jethro »

Rabbitic píše:Lidi mám problemek jak to tu čtu tak skoro podobnej jako vy auto cuka při trochu sešlápnutém plynu hlavně 1,2,3 stupně ale taktež na 3 stupen při brždění motorem pod 1600 otaček čím mín otáček tim víc cuká a když říkám cuká tak dost. jedna se o 74 PD

ps. spojka rozvody brzdy vše nove
nerachtá ti spojka na volnoběh? zkus napružit kontakty na vstřikách...pokud jsi schopný sundat ventilové víko...

Pavel Nastoupil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.07.2017 11:59

Re: Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

Příspěvek od Pavel Nastoupil »

]Dobrý den, vyzkoušel jsem doporučenou fintu s neoriginálním autorádiem, kterou zde doporučil RCZ a musím říct, že mi ušetřil spoustu peněz, neboť závada s cukáním byla okamžitě odstraněna po odpojení tohoto autorádia. Schválně jsem vypnul motor a rádio opět připojil a cukání znovu nastalo, po odpojení byl zase klid. Vyzkoušel jsem jiné autorádio zn. Blaupunkt a auto jede zase jako dřív ;)

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

Příspěvek od Torrman »

Cauves, chtěl bych se zeptat, zaznamenal jsem na svém golfu občasné cukání spíš v nižších otáčkách, někdy to dělá, někdy ne, ale co tak už delší dobu sleduji, tak se mi zdá, že to cuká jen za studena, jak se motor ohřeje tak přestane, ale nemůžu s jistotou říct, jestli to nejsou jen náhody. Jinak se auto nijak zvukově neprojevuje, ani žádné kontrolky nesvítí, jen si to sem tam znatelně cukne... máte prosím tipy na co se zaměřit? Např. zkusit nahnout kontakty na vstřicích? Když jsem zkoušel vag, tak mi to žádnou chybu motoru neukázalo, nebo jak jinak by se ve vagu o tom dalo něco vyzjistit? (podotýkám že nemám žádný profi wag...) Díky moc za podněty.
IV 1.9 TDi PD 110 kW

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

Příspěvek od Torrman »

Nikdo neví prosím? Dlouhou dobu mě to přestalo cukat až ted opět... a ted cuká tak od 2100 otáček, v tomto rozmezí ... a nepravidelně, někdy ano někdy ne.. :-(
IV 1.9 TDi PD 110 kW

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

Příspěvek od Goauld »

Může to dělat kabeláž ke vstřikům, nebo samotny vstřiky. Taky to může být kvalitou nafty.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

Příspěvek od Torrman »

To jsem si taky říkal, vzhledem k tomu že je to tak nepravidelný... To bych zvládl zkouknout i sám ne? Odmontuje se jen ventilové víko, nepletu se?

edit: tak jediné co jsem udělal bylo, že jsem nahnul plíšky v konektorech na vstřiky, nic víc tam sám asi nespáchám... tak uvidíme
IV 1.9 TDi PD 110 kW

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

Příspěvek od Goauld »

Používáš VIF ? Pokud ne, zkus ho, je to skoro zázračny aditivum, ktery dokáže vyřešit spoustu divných projevů chodu motoru, když se jedná o palivovou soustavu. Dokonce teď nedávno sem zaregistroval ohledně emisí extrémní zlepšení při použití celé pixle do nádrže. Technik se prej divil jak je možny za půl hodiny udělat z auta co neprojde emisema, auto co je má lepší jak z výroby :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Torrman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 22.06.2011 19:43
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

Příspěvek od Torrman »

Kdysi jsem používal, ale moc dlouho jsem to nevydržel, myslet na to při dalším tankování atd... ale opět zkusím... Jinak co se týče nafty tak v tomhle jsem taky docela nepečlivej, dá se říct že tankuju bez ohledu kde se dá.. a ono to PD na to asi i trochu trpí :o
IV 1.9 TDi PD 110 kW

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

Příspěvek od motorpower »

Netrpí, ale nízké otáčky nesvědčí žádnému motoru. Vifem nic nezkazš. Pixla je asi hodně, pár nádrží dej klidně víc než se uvádí.
Hlavně kup zimní, naváže i vodu.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Boraa202
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.12.2017 13:32

Re: Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

Příspěvek od Boraa202 »

zdravím , nebudu načínat nové téma .. mám ten samý problém teda na 96 kw 4motion , akorát teda mě to neděla na 1,2 .. ale dělá to až od 3 asi mezi 1,5-2,3 otáček .. začalo to dělat až po výměně tandemovky, jedině co mě napadlo tak regulace podtlaku na turbu , nebo pak jedině špatná nafta .. jinak si nikdo neví rady , děkuji za pomoc

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

Příspěvek od Goauld »

U PDčka je to častěji kabeláž ke vstřikům, nebo vstřiky samotny. Projdi si témata co se tím zabývají, řešit to v tématu o 81kw rotačce je mimo téma.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

Příspěvek od BrendlJiri »

Ahoj chlapi mám takový problém s octavii a sharanem schodná chyba a nikdo nevi co to je při dojezdu na křižovatku vyřadím jedu na volnoběch a když auto skoro stoji začne cukat motor na volnoběch ok ale jakmile bych ho roztlačil začne hned pocukávat
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

Příspěvek od Goauld »

To dělá dvouhmotnej setrvačník, když je před smrtí. Taky je to milionkrát omílané téma :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

Příspěvek od gars7 »

Zdar,jak to dopadlo NICA?Dělá mi to uplně stejně:tachák neukazuje,ručička palivoměru do zatáček lítá a svítí hladové oko,cukání 1,2,3ku při 1200ot(asi měsíc mám na zkoušku zapojený POWERBOX).Já jsem akorát dnes měnil LP snímač(ABS)a ještě zapojil Činana radio.Radio jsem měl delší dobu a bylo dobrý..Jedině špatně zapojený PIN.Díky.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Cuká v nízkých otáčkách TDI 81kW

Příspěvek od gars7 »

Dnes,jsem dal na VAG:přístrojovka,brzdy,motor
IMG_20180722_083902.jpg
IMG_20180722_084036.jpg
IMG_20180722_084224.jpg
IMG_20180722_084846 1.jpg
Ten LP snímač ABS jsem vyměnil,pořád ukazuje chybu.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“