Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od Doctor Driver »

Hezzky, ale R32 není nafta že :D :D
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
smrtka.smety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 30.07.2012 13:26

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od smrtka.smety »

Doctor Driver píše:Přesně tak no, když tomu někdo dával 150 tis. jenom kotel, tak pak motor zlobí, ale když s tim někdo jezdil normalně, tak neni problém udělat 300 tis. a nevyměnit nic.
Motorpower tvrdí naopak, že motory, co od něj dostávali záhul vždy šlapaly jak měli (při prodeji), takový to ježdění 4l/100km není pro motor moc dobrý (naftový), zatuhlý regulace turbín, v prdeli setrvák a pod. bylo to někde v diskuzi se spojkami.

Uživatelský avatar
golfer66
Pilot
Pilot
Příspěvky: 846
Registrován: 13.03.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od golfer66 »

smety: jo to je prava nejidealnejší přeřazovat tak kolem těch 2 500 a 3000 ot a většina jezdí ani ne do dvou tisíc...mám taky kámoše kerej to podtáčí a jezdí si furt třeba po městě na čtyřku kolem 1200 ot... to já vždycky radši trojku a dva tisíce nemám rád potáčení ... jemu se auto ted furt na volnoběhu kdy stojí kleme furt takový vybirace takový rázy myslím si že to je právě tím podtáčením
GIV,TDI,AGR-Kat OFF,EGR OFF,Soft by MOTORPOWER
Cosmic Green Wagen
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=239360" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.samolepky.zepos.cz/

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od Doctor Driver »

Já myslel jezdit normálně - ne na hranici 1500 otáček ani na hranici 4000 otáček :) Je jasný, že vymetat saze a občas to protáhnout se musí u každýho motoru. Myslel sem to tak, že když s autem někdo 150 tis. km jenom závodil (3-4 tis. otáček imr vére) nedochlazoval, nešetřil motor, když byl studený, tak takovej motor se bude kazit dřív, než u auta, kde bejvalý majitel všechny tyto věci dodržoval. Občas to ujede každému, ale stylem brzda-plyn auto moc dlouho nevydrží. A neměl jsem na mysli jen motor, je spousta dalších částí, kterým nešetrný zacházení životnost neprodlouží
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
smrtka.smety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 30.07.2012 13:26

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od smrtka.smety »

Doctor Driver píše:Myslel sem to tak, že když s autem někdo 150 tis. km jenom závodil (3-4 tis. otáček imr vére) nedochlazoval, nešetřil motor, když byl studený, tak takovej motor se bude kazit dřív, než u auta, kde bejvalý majitel všechny tyto věci dodržoval.
S tím souhlas, ale to není závodník, ale ko*ot, v těch otáčkách to ani nemá takovej krouťák.

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od sahara »

ale zase lepší přetočit než podtočit :D......a přece u turba s nastavitelnejma lopatkama je dobrý když se tomu nandá aby nezatuhla regulace....
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

provokater
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 28.01.2013 17:57
Bydliště: Olmützer Vorstadt

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od provokater »

...jo,to se řiká ale regulace se pohne hned po startu v plnym rozsahu [zavře lopaty] a funkci regulace si muže každý vyzkoušet když při jízdě přišlápne brzdový pedál tak,aby se rozsvítily brzd. světla [tim se otevřou lopaty] a pak zkusí přidat plyn...nic se nebude dít a jak pustí brzdu,přivřou se a auto se začne rozjíždět....tím je - samozřejmě zhruba - odzkoušená funkčnost regulace a el. vazba mezi akčními členy....pokud se ovšem někdo rozhodne turbo rozdělat a vyčistit,tim tomu jen prospěje...
...ti z vás,kteří máte zaslepené zpětné vedení spalin,máte větší náběh na zasírání turba,protože veškeré spaliny jdou jen výfukovkou a nic se nevrací....to je ovšem malá daň za jinak čisté sání....
Lži,kraď ,podváděj a poslouchej heavy metal
Žij rychle,zemři mladej a nech po sobě tlustou mrtvolu
Chceš-li závodníkem býti, musíš čip od TDIFuna míti.
Jurský Park Motorsport feat. T.M.A.

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od sahara »

provokater píše:...jo,to se řiká ale regulace se pohne hned po startu v plnym rozsahu [zavře lopaty] a funkci regulace si muže každý vyzkoušet když při jízdě přišlápne brzdový pedál tak,aby se rozsvítily brzd. světla [tim se otevřou lopaty] a pak zkusí přidat plyn...nic se nebude dít a jak pustí brzdu,přivřou se a auto se začne rozjíždět....tím je - samozřejmě zhruba - odzkoušená funkčnost regulace a el. vazba mezi akčními členy....pokud se ovšem někdo rozhodne turbo rozdělat a vyčistit,tim tomu jen prospěje...
...ti z vás,kteří máte zaslepené zpětné vedení spalin,máte větší náběh na zasírání turba,protože veškeré spaliny jdou jen výfukovkou a nic se nevrací....to je ovšem malá daň za jinak čisté sání....
no počkej chceš říct že lepší je mít zasranný turbo i sání???přece egr přepouští strašně málo těch spalin...na procenta jsem někde četl 10%.....když vejfukem pude 90 nebo 100% tak přece to už je jedno tomu turbu,nemyslíš???ikdyž to může hrát velkou roli...když tak mě v těch procentech oprav....ale jedinný co se může stát když zaslepíš egr podle mě že teda to turbo dřív vyčistíš ale zase nemusíš čistit sání.....jenže když to budeš dělat a vyndavat turbo vrchem tak stejně to sání vyčistíš....
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

provokater
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 28.01.2013 17:57
Bydliště: Olmützer Vorstadt

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od provokater »

ano...však jo...já sem to trochu blbě napsal....samozřejmě čistýmu sání se nevyrovná nic...původní myšlenka byla,že regulace se hýbe v plnym rozsahu i když se motoru nedává plnej knedl a po zaslepení jdou všechny spaliny jen turbem...
Lži,kraď ,podváděj a poslouchej heavy metal
Žij rychle,zemři mladej a nech po sobě tlustou mrtvolu
Chceš-li závodníkem býti, musíš čip od TDIFuna míti.
Jurský Park Motorsport feat. T.M.A.

Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od sahara »

jj už chápu...jasný... :)
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

provokater
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 28.01.2013 17:57
Bydliště: Olmützer Vorstadt

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od provokater »

záleží taky jak kdo zaslepuje,jestli dá jen záslepky a vedení zachová a nebo vedení zlikviduje [..i s chladičem - ARL , BLT..] a zacpe svody a ventil a nebo dá PipeKit a ztratí klapku.....ale to už je na jiný téma...
Lži,kraď ,podváděj a poslouchej heavy metal
Žij rychle,zemři mladej a nech po sobě tlustou mrtvolu
Chceš-li závodníkem býti, musíš čip od TDIFuna míti.
Jurský Park Motorsport feat. T.M.A.

Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od ffrufru »

ffrufru píše:
ffrufru píše:No tak já 255000 na tachometru, k tomu 110000 stočených, takže 365 000 km.
Spojka odešla před 100000 km po čipu, takže Valeo set jednohmota.Letos přední kotouče, zatuhlé turbo.jinak motor ok ,výměna oleje po 15000 km , vezme si tak litr do výměny.
TEXACO Havoline ultra S 505.01
Doplnuji k dnešnímu dni 420 tisíc km a všechno pořád stejný jenom olej dávám Castrol.
Doplnění k 14.2.2014 . Stav km 450000 km dělány nové tlumiče, lišta vstřiků,silentbloky přední nápravy, levá spojovačka.během roku termostat, čidlo teploty chladící kapaliny, volnoběžka alternátoru, repase zadních brzdičů, kotouče vpředu i vzadu ATE. Spotřeba oleje stejná 1 litr na 15000 km.něco to stálo , ale jedeme dál... :)
Ted to vypadá ,že přijde na řadu starter, už se ozývá, ale jsem připravený ...

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od tomxxx »

No to je věc... kdo by to řek že spaliny jdou ven turbem.... myslím že ať uděláš co uděláš tak spaliny půjdou ven turbem a je jedno kolikrát je protočíš motorem přes egr, stejnak vylezou přes turbo.... :-D

brumla008
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 01.02.2008 15:45
Bydliště: Kladno-Libušín (Bečov u K.V)

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od brumla008 »

Passat 2004 kombi 96 kw tdi na začátku roku 2008 104.000 dnes 315.000.
Olej SHell 5w 30 po 10 tis.turbo,spojka origo a ve 200.000 vyměněný ramena a tlemiče.
3x rozvody,brzdy žhav svíčky .. blbosti.. Baterii jsem vyměnoval nedávno. :-D
Spotřeba okolo 5,7
Spotřeba oleje cca 4dl na 10.000(chčije kolem egr)
Karoserie super rezne jen tam kde to opravovali profesionálové na Jarově.
Lepší Auto jsem si tenkrát za 290.000 nemohl koupit!!!

Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od msakar »

Mám VW Bora Variant 1.9 TDi 4MOTION 74kW s chipem na 96kW, rv 2001 a má to najeto 275.000 km (koukali na to i kluci co to maj jako koníček a říkali, že to stočené není). A teď nově mám passata variant 3C 2.0 TDi 103kW BMP a najeto má 206.000 km (historii mi vyjel kamarád v autorizaku) :good: Susam sumárum oba nájezdy jsou pořád nic moc :laugh:
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“