Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
sahara
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 13.05.2011 11:26
Bydliště: Vysočina

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od sahara »

Já mám s golfem natočeno přes 400tis km...turbo drží a sertvák byl v prdeli už když jsem to přivezl z německa a ještě jsem na něm najel 70tis km a ještě jezdim, ale uvidíme kdy se to rozletí :)
1.9tdi pd AUY 4x4
1.9tdi alh GIV

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od Doctor Driver »

SuperB 1.9 TDi PD 96kw: Táta ho měl nový a najel 400 tis. já to zvýšil o dalších 250 tis. a vůz sme ještě prodali kdysi za výbornou cenu a vše plně funkční ;) Turbo už trochu pískalo, ale nic vážného (při prodeji bylo stále původní), spojka měněna 1x, jinak běžné věci - oleje, kapaliny, filtry, žhavičky, rozvody, klíňáky, vodní pumpy, brzdy, tlumiče, díly náprav atd. Nikdy nic vážného! Akorát už hůře startoval - že by vstřiky ? Ty zůstaly také původní :) Takže doporučuju tento motor, ale lidi - těm bazarovým 220 tis. km u 10 let starého auta v naftě bych skutečně nevěřil !
VW Golf IV V6 4_MOTION

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od Sonny »

Doctor Driver píše:SuperB 1.9 TDi PD 96kw: Táta ho měl nový a najel 400 tis. já to zvýšil o dalších 250 tis. a vůz sme ještě prodali kdysi za výbornou cenu a vše plně funkční ;) Turbo už trochu pískalo, ale nic vážného (při prodeji bylo stále původní), spojka měněna 1x, jinak běžné věci - oleje, kapaliny, filtry, žhavičky, rozvody, klíňáky, vodní pumpy, brzdy, tlumiče, díly náprav atd. Nikdy nic vážného! Akorát už hůře startoval - že by vstřiky ? Ty zůstaly také původní :) Takže doporučuju tento motor, ale lidi - těm bazarovým 220 tis. km u 10 let starého auta v naftě bych skutečně nevěřil !
Tak to je výborná výdrž :good:
A dá se nějak ten opravdový stav km zjistit?? nemyslím cebii,ale jinak.přes ŘJ? nevyznám se v tom.
Dík

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od Jethro »

bohužel nedá...pokud to stočil někdo,kdo má např vag k+can commander,tak udělá komplet budíky i řj motoru a elektrohydraulické servo to taky nemá (motohodiny) a nezávislé počítadlo taky ne...

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od Doctor Driver »

Přesně tak no, bohužel jinak než přes Cebii (pomocí údajů ve stanicích STK) se to asi jinak zjistit nedá a hlavně musí být to auto původem z ČR, jinak to taky nezjistí. Jinak na Octávce už mi to hlásí 360 tis. km za chvíli--a taky vše zatím původní, jen zrepasované turbo, protože auto je po dědovi (měl ho nové) a ten nikdy moc po jízdě nedochlazoval, tak ho odkrábloval :) Jo a spojka je už taky nová, ale setrvák zatím původní. Řadí jak má, jede jak má - spokojenost..jen občas chybí ty kobyly navíc, ale nemám to na závodění :)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
smrtka.smety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 30.07.2012 13:26

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od smrtka.smety »

140tkm (introš vypadá tak na půl mega, dědek helmut babkou a čoklem tomu dávali), 66kw ALH, vše původní, olej nepapá, jezdí jak má... jinak provozní věcí, baterka, svíčky,

jirka1389
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 05.12.2012 21:43
Bydliště: Trutnov

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od jirka1389 »

Já mám na golfu 66kw alh neco prez 300 000 mozna i vic :D a táta měl passata b5 taky 66kw a prodavali jsme ho s 700 000 km
proste golf

SkyHawk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 04.10.2012 11:07
Bydliště: Křepice :) JM

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od SkyHawk »

Není to sice TDi ale s Citroenem C15 1.8D 750tis. a kdyby to nezhnilo tak motor běhal krásně i do melcku.
Superb PD 74kW 470 000 při výměně turba
Golf IV 1.9TDi, 96kW, 2002

Uživatelský avatar
JenicekGTI
Závodník
Závodník
Příspěvky: 536
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bile Vchynice-okr. Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od JenicekGTI »

jan mam Golf 81kw r.v. 1999 najeto poctivejch 370000 vse origo turbo spojka i tesneni pod hlavou. a porad slape jak hodinky.
A mam to teda trosku Chipnuty. Olej menim po max 15t nežere ani kapku
Moje rotacka: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=77756" onclick="window.open(this.href);return false;


A moje VW Jetta GTD http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 0#p2783390" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od Doctor Driver »

Taky slušný, je vidět, že opravdu záleží kus od kusu. Asi přehodnotím můj názor na tyto motory :)
VW Golf IV V6 4_MOTION

SkyHawk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 04.10.2012 11:07
Bydliště: Křepice :) JM

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od SkyHawk »

kus od kusu záleží na motoru, to asi jo, ale převážně záleží kus od kusu na řidiči!
Golf IV 1.9TDi, 96kW, 2002

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od Doctor Driver »

Přesně tak no, když tomu někdo dával 150 tis. jenom kotel, tak pak motor zlobí, ale když s tim někdo jezdil normalně, tak neni problém udělat 300 tis. a nevyměnit nic.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
JenicekGTI
Závodník
Závodník
Příspěvky: 536
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bile Vchynice-okr. Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od JenicekGTI »

ja to mam po nejaky babe z nemecka TA NAJEZDILA 220 PODLE STAVU PODVOZKU ASI SPIS DALNICE.
je pravda ze auto nebylo uplne super rozjezdeny ale vse super.
ja tomu teda davam :oops: :lol: ale snazim se dochlazovat menit olej jak se ma :D
a jak jsem psal doted vse v naprostem poradku
Moje rotacka: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=77756" onclick="window.open(this.href);return false;


A moje VW Jetta GTD http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 0#p2783390" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
BunnyCZ
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2012 22:06
Bydliště: jižní čechy

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od BunnyCZ »

taky se pochlubím golf 1.9 85kw PDčko dovezenej z itálie ve 140 xxx km ted uz tam mám přes 200 xxx km a vse puvodni neveme si ani kapku oleje.dávám plnou sintetiku a aditiva do nafty.
Corrado G60
Golf mk1 1.6 TD
Golf mk1 cabrio JH
Golf mk4 GTI ARL 4 Motion Colour Concept Na prodej

Uživatelský avatar
ffrufru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 19.12.2007 20:51
Bydliště: Plzeňský kraj,Stříbro

Re: Kolik máte najeto km - aneb co vydrží TDI?

Příspěvek od ffrufru »

ffrufru píše:No tak já 255000 na tachometru, k tomu 110000 stočených, takže 365 000 km.
Spojka odešla před 100000 km po čipu, takže Valeo set jednohmota.Letos přední kotouče, zatuhlé turbo.jinak motor ok ,výměna oleje po 15000 km , vezme si tak litr do výměny.
TEXACO Havoline ultra S 505.01
Doplnuji k dnešnímu dni 420 tisíc km a všechno pořád stejný jenom olej dávám Castrol.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“