Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Pája19
Závodník
Závodník
Příspěvky: 664
Registrován: 16.06.2010 20:17
Bydliště: Pardubice

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Pája19 »

ctvrta píše:
Jethro píše:no já teda nevím,ale než bych se zabýval nějakým čerpadlem,tak ten filtr prostě zaliju naftou...když vím,že to budu dělat tak si trochu nafty (cca 0,5l) odleju do petky a tím otvorem pro termoventil naliju...pak povolím ty matice u vstřiků,jak jsem psal,párkrát protočím a připojím zpáty a je to...akorát musíš mít v nářadí 17ku klíč...
No a nemusis prave ani mit tech 0,5l v petce, protoze to prave vetsinou nikdo nema, a proste jen vylejes naftu ze staryho filtru. Preci ji nevyhodim, kdyz je dneska tak draha :mrgreen:
Vylejt špínu ze starýho filtru do novýho?
DieselPower

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od ctvrta »

Taky me to poprve napadlo, ale nekolikrat jsem zkousel vylejt ten filtr schvalne do sklenice a nafta byla vzdycky naprosto cista. Pokazdy, kdyz to prelejvam i z totalne zrezlyho filtru, tak schvalne koukam a pokazdy je nafta cista. Navic nikdy nevylejes vsechno. Bordel se ti usadi v tom papiru a ven uz nejde, proto je to filtr :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Doctor Driver »

No nechtěl sem nic řikat, ale tak někdo tam tu špínu třeba vyleje, než shánět čerpadélko :D
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od ctvrta »

Zkus to u 10ti motoru vylejt do sklenice a vsadim se s tebou o kybl povidel, ze ani jednou tam nebude zadnej bordel :wink: Mam to uz nekoliksetkrat vyzkouseny.
Obrázek

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Manhaus »

Také bych řekl, že špína tam nebude, zachytává se o ten filtr a i mě se po x výměnách nepodařilo zaznamenat jakýkoliv bordel v přelité naftě. Jinak když se po výměně nechytne tak nejrychlejší pomoc bez vykurvení baterky je opravdu povolit vstřik, chvíli startovat, utáhnout a violá :)
NO SMOKE NO FUN :)

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Doctor Driver »

Tak když měníte filtry dřív než předepisuje výrobce a pravidelně je odkalujete, tak tomu mile rád i věřím ;) V Octě netuším kdy ten filtr byl měněn, ale odkalován nebyl asi nikdy, protože to co jsme z toho posléze na zkoušku vypustili vedle do sběrné lahve nepřípomínalo naftu ani v tom nejmenším :mrgreen: A to prý předchozí majitel tankoval pouze značkové pumpy - OMW, Shell. Taky bych tomu i věřil, když byl z Prahy a měl všechny tyto čerpací stanice na dosah za rohem
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Manhaus »

tak ja v palivaku samotny filtr nikdy nemenim, menim celou tu kovovou nadrzku takze nevidim duvod odkalovani?
NO SMOKE NO FUN :)

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od ctvrta »

Samozrejme to nemuzes vypoustet tim spodnim odkalovacim sroubem ale vylejvat skrz vrchni trubicky. Pak je nafta vzdycky cista.
Obrázek

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Doctor Driver »

Manhaus píše:tak ja v palivaku samotny filtr nikdy nemenim, menim celou tu kovovou nadrzku takze nevidim duvod odkalovani?
Tak odkalování z důvodu, aby ti nešla voda do spalovacího prostoru ne?! :) A on jde vyměnit i filtr v tý kovový nádobce? O tom teda nic nevím..rád se přiučím. Odkaluje se, když je ten filtr zaplněn vodou a těmi kaly a podobnými srač.... od něčeho tam asi ten ventil je a podle výrobce by se mělo každých 15 tis. km odkalovat, ale znám lidi, co ten filtr mění právě co každou výměnu oleje, takže v takových případech je to odkalování fakt zbytečné.. :good:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Jethro »

vložka se mění až u nových 1,9 tdi 77kw...u starších celé těleso filtru...

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od ctvrta »

Vnitrek v plechovce samozrejme nevymenis.

Odkalovat jsem zkousel nekolikrat. Pokazdy sla cista nafta. Od ty doby na to prdim. Kdyz tankujes na benzince, tak nema moc cenu ten filtr resit.

Pokud auto vetsinu casu stoji nebo tankujes prelejvanou naftu, pak to chce lepsi peci.
Obrázek

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Manhaus »

samozřejmě s tou vložkou v té plechovce to byla ironie. Automaticky měním palivák s olejem, takže proto jsem že nevidím důvod v odkalování. Ten filtřík za 2 kila mě fakt trápit nebude už když ho vyměním :)
NO SMOKE NO FUN :)

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od DurexElite »

Manhaus píše:samozřejmě s tou vložkou v té plechovce to byla ironie. Automaticky měním palivák s olejem, takže proto jsem že nevidím důvod v odkalování. Ten filtřík za 2 kila mě fakt trápit nebude už když ho vyměním :)
Kde beres palivak za 200 ??
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Manhaus »

Myslím si že na časté výměny není nutné rvát tam palivák za 6 kil kor když to občas říznu řepkáčem :)

slíbený filtr: http://www.automedik.cz/autodily.html?path" onclick="window.open(this.href);return false;[]=2006368&path[]=2006369&path[]=2006501&path[]=2008233&path[]=2026434&path[]=2093404&product=10810
NO SMOKE NO FUN :)

PolarBEAR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.03.2014 00:41

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od PolarBEAR »

Ahoj, nechci zakládat nové téma tak se zeptám tady. Mám G4 1.9TDi PD. R.V. 2002. Jak probíhá výměna palivového filtru? Zkusím popsat jak si myslím já a vy mě opravíte :D

Odšroubuju filtr z držáku, odpojím hadičky, vyměním O kroužky na té "spojce" ve tvaru T, nový filtr vyliji naftou vrátím tam tu "spojku" T a všechny hadičky a nastartuji? Nebo se musí ještě nějak odvzdušňovat? Někdo říká že jo a někdo říká že ne.
Golf IV 1.9 TDI PD

Život je pes a pes je nejlepší přítel člověka

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“