Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Aleon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.10.2010 11:53
Bydliště: Frydek-Mistek

Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Aleon »

Zdravim,

dneska se me staa takova nemila vec - mel jsem malo nafty, tak tak na dojeti na benziknu a jak jsem k ni dojizdel, auto trosku skublo, ale dojelo v pohode. Nacerpal jsem, ale uz me to nechce naskocit - toci, ale nenastartuje. Sat naftu saje, jde to videt v pruhledne hadicce z palivoveho filtru, ze to saje, ale jsou tam bubliny a kdyz koncim s tocenim, nafta se vraci v te hadicce zpet do filtru.
Pravdepodobne se me to zavzdusnilo, jak jsem dojizdel k te benzine.

A proto bych potreboval radu, jak to odvzdusnit, aby me to zase chytlo.
Diky moc.

Uživatelský avatar
prowmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 29.05.2009 14:15
Bydliště: Holešov

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od prowmen »

Povol poslední vstřik, protoč motor, musí z tama "chvístat" nafta, dotáhni a jedeš.

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Jethro »

tdi se odvzdušní samo,ale pro snadnější nastartování povoluji převlečné matice na všech čtyřech trubkách,dám pod ně hadr a točím....jak z nich jde nafta,utáhnu,pak už to chytí...

Uživatelský avatar
Herrmy1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 403
Registrován: 21.08.2011 22:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Herrmy1 »

Neodvzdušnuje se Tuze Dobrá Investice náhodou sama?? :D:D:D
Vw golf IV Variant 1,9 TDI 66kw+chip AGR
http://vw-skoda-seat.webnode.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od ctvrta »

Herrmy1 píše:Neodvzdušnuje se Tuze Dobrá Investice náhodou sama?? :D:D:D
Teoreticky jo, ale prakticky potrebujes tak tri baterky :mrgreen:
Obrázek

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Batistuta »

ctvrta píše:
Herrmy1 píše:Neodvzdušnuje se Tuze Dobrá Investice náhodou sama?? :D:D:D
Teoreticky jo, ale prakticky potrebujes tak tri baterky :mrgreen:

Přesně.

Uživatelský avatar
Herrmy1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 403
Registrován: 21.08.2011 22:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Herrmy1 »

:D:D To take moje chyba
Vw golf IV Variant 1,9 TDI 66kw+chip AGR
http://vw-skoda-seat.webnode.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Pája19
Závodník
Závodník
Příspěvky: 664
Registrován: 16.06.2010 20:17
Bydliště: Pardubice

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Pája19 »

ctvrta píše:
Herrmy1 píše:Neodvzdušnuje se Tuze Dobrá Investice náhodou sama?? :D:D:D
Teoreticky jo, ale prakticky potrebujes tak tri baterky :mrgreen:
No tak kluci neblázněte. Vem velkou injekční stříkačku, přes hadici jí napíchni na palivovej filtr a párkrát natáhni. Až pujde nafta, tak nasaď zpět hadici od čerpadla a za pět vteřin baká. Přece neměníte paliváky se startovacim vozejkem u auta, ne?
DieselPower

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od ctvrta »

Pája19 píše:No tak kluci neblázněte. Vem velkou injekční stříkačku, přes hadici jí napíchni na palivovej filtr a párkrát natáhni. Až pujde nafta, tak nasaď zpět hadici od čerpadla a za pět vteřin baká. Přece neměníte paliváky se startovacim vozejkem u auta, ne?
Meli jsme na mysli sama :wink: Jehlou bych asi do hadice moc nepichal :roll:

Nejjednodussi je proste vzit ten novej filtr a vylejt do nej pomalu naftu z toho staryho. Krasne do toho otvoru pro T. Tece to pomalu, ale jdou postavit na sebe a nechat prelejt.
Obrázek

Uživatelský avatar
Pája19
Závodník
Závodník
Příspěvky: 664
Registrován: 16.06.2010 20:17
Bydliště: Pardubice

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Pája19 »

ctvrta píše:
Pája19 píše:No tak kluci neblázněte. Vem velkou injekční stříkačku, přes hadici jí napíchni na palivovej filtr a párkrát natáhni. Až pujde nafta, tak nasaď zpět hadici od čerpadla a za pět vteřin baká. Přece neměníte paliváky se startovacim vozejkem u auta, ne?
Meli jsme na mysli sama :wink: Jehlou bych asi do hadice moc nepichal :roll:

Nejjednodussi je proste vzit ten novej filtr a vylejt do nej pomalu naftu z toho staryho. Krasne do toho otvoru pro T. Tece to pomalu, ale jdou postavit na sebe a nechat prelejt.
Stříkačku s jehlou sem samozřejmě nemyslel. Ikdyž uznávám, že formulace "napíchni stříkačku přes hadici" nebyla zrovna šťastná. Řeč byla o velké dvoudecové stříkačce, s výústkem napojitelným na hadici stejného průměru jako origo.
Když filtr neměníš, jen sis vyjel naftu z filtru, tak jde takhle stříkačkou přes filtr protáhnout naftu z nádrže. Sou i jiný způsoby jak zaplavit palivový vedení, to nepopírám. Každopádně použít tři baterky je opravdu ten nejposlednější způsob.
DieselPower

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od DOLLYm »

Ja jsem měnil palivák nedávno a vůbec jsem ho nezaplňoval a počítal s tím, že Zlatana trochu potrápím a čuměl jsem jak puk, když se to ani nezakuckalo, prostě se to rozběhlo bez problémů.. :)

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Doctor Driver »

Nejlepší je si sehnat starý palivový čerpadlo ze Š 120, 105 nebo z těch prvních favoritů - s tou páčkou pro ruční čerpání paliva, pak 1 hadičku, kterou napojíš do toho paliváku a druhý konec čerpadla připojíš přímo na hadičku od nádrže, otočíš klíčkem, aby šla nafta ze zadního čerpadla, filtr naplníš během chvíle a máš to nejčistším, nejjednoduším a nejrychlejším způsobem vyřešeno;) Taky jsem to tak dělal v době naftového šílenství, ale to už je pár let z5 :)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Jethro »

no já teda nevím,ale než bych se zabýval nějakým čerpadlem,tak ten filtr prostě zaliju naftou...když vím,že to budu dělat tak si trochu nafty (cca 0,5l) odleju do petky a tím otvorem pro termoventil naliju...pak povolím ty matice u vstřiků,jak jsem psal,párkrát protočím a připojím zpáty a je to...akorát musíš mít v nářadí 17ku klíč...

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od Doctor Driver »

tak kdo nemá čerpadlo, může udělat jak píšeš ty, na tom bych zase nebazíroval, ale viděl jsem to takhle u bratránka v autorizovanym servisu škoda, tak od té doby jsem to dělal tak, jinak ten benzíňák se nezaléval vůbec a problém nebyl taky vůbec žádnej při startu ;) Ale u nafty bych to následné odvzdušňování potom neriskoval
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odvzdusnit palivovou soustavu?

Příspěvek od ctvrta »

Jethro píše:no já teda nevím,ale než bych se zabýval nějakým čerpadlem,tak ten filtr prostě zaliju naftou...když vím,že to budu dělat tak si trochu nafty (cca 0,5l) odleju do petky a tím otvorem pro termoventil naliju...pak povolím ty matice u vstřiků,jak jsem psal,párkrát protočím a připojím zpáty a je to...akorát musíš mít v nářadí 17ku klíč...
No a nemusis prave ani mit tech 0,5l v petce, protoze to prave vetsinou nikdo nema, a proste jen vylejes naftu ze staryho filtru. Preci ji nevyhodim, kdyz je dneska tak draha :mrgreen:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“