žhavení, špatný studený start

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

kozelsky.j
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.04.2011 19:55

žhavení, špatný studený start

Příspěvek od kozelsky.j »

Zdravím pánové, potřeboval bych poradit proto že jsem už z toho nemocný. Mám problém se studenými starty Golf IV TDI 66 kw ALH.. Startovací propes probíhá následnovně : otočím klíčkem rozvítí se kontrolky zhasnou i kontrolka žhavení, prostě klasika, motor točí zhruba 2-5 vteřin podle teploty venku a potom chytne někdy i zdechne jako by se chtěl pomlátit zhruba 2 vteřiny to tak trvá, pak se chod motoru uvede do normálu. Žhavící svíčky mám všechny v pořádku, měnil jsem čidlo na vodu proto že staré neukazovalo teplotu a kolega mě odkázal na to že by to mohlo být tím, ale startování blblo i se starým čidlem a po prohození pořád stejné. Startér mám nový origo točí krásně, a baterka je také dobrá. napadá mně už pouze jestli není spálená pojistka, popř. kde bych jí mohl najít? Všem děkuji za cenné rady.

kozelsky.j
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.04.2011 19:55

Re: žhavení, špatný studený start

Příspěvek od kozelsky.j »

nechával jsem si ještě zvedat dávku na start a to také nepomohlo, jak je motor teplý chytne na otočku.

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: žhavení, špatný studený start

Příspěvek od Jethro »

možná ti padá nafta...přepadové hadičky,nebo těsnění ventilu na filtru...težko říct,ale pokud ti to i vyžhavené chytá špatně,tak určitěv padá nafta...nevýhoda rotaček - nemají v nádrži podávací čerpadlo,které by před startem natlačilo naftu do předu...

Uživatelský avatar
Pája19
Závodník
Závodník
Příspěvky: 664
Registrován: 16.06.2010 20:17
Bydliště: Pardubice

Re: žhavení, špatný studený start

Příspěvek od Pája19 »

A žhaváky opravdu žhavěj?
DieselPower

cat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.08.2011 16:04

Re: žhavení, špatný studený start

Příspěvek od cat »

zdar chlapy mam stejny problem.pri otoceni klicku zhasina zhaveni s ostatnimy kontrolkami.diagnostika ukazala na vadu teplotniho cidla ale po vymene cidla porad stejny problem.ale kdyz jsem teplotni cidlo odpojil od stekru tak auto zhavi.nechapu a zhavicky jsou ok.pomozte chlapaci pac nevim co s tim.predem dikes

Uživatelský avatar
prowmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 29.05.2009 14:15
Bydliště: Holešov

Re: žhavení, špatný studený start

Příspěvek od prowmen »

Mám taky divoký studený starty a všechno vcajku...řeší to kde kdo :?

Uživatelský avatar
TIGUAN2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 08.07.2009 18:01

Re: žhavení, špatný studený start

Příspěvek od TIGUAN2 »

Co tlaky ve valcich?
Bora 1.9 TDI PD rv.02 115kw 6q.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: žhavení, špatný studený start

Příspěvek od Rouballik »

Mám taky problém.
Žhavičky nový, čidlo teploty nový, palivák nový, motor přetěsněny a po generálce včetně turba (tlaky ok). Na vagu bez chyby.
Když klesne teplota pod nulu tak chytne v podstatě na ťuk (max 1/2 otočení), ale houpou mi pár vteřin po startu otáčky a má divný zvuk (1000-1100) a bíle lehce kouří(ale to může být zimou a studeným motorem).

Uživatelský avatar
TIGUAN2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 08.07.2009 18:01

Re: žhavení, špatný studený start

Příspěvek od TIGUAN2 »

Rouballik píše:Mám taky problém.
Žhavičky nový, čidlo teploty nový, palivák nový, motor přetěsněny a po generálce včetně turba (tlaky ok). Na vagu bez chyby.
Když klesne teplota pod nulu tak chytne v podstatě na ťuk (max 1/2 otočení), ale houpou mi pár vteřin po startu otáčky a má divný zvuk (1000-1100) a bíle lehce kouří(ale to může být zimou a studeným motorem).
Co předvstřik dival ses?
Bora 1.9 TDI PD rv.02 115kw 6q.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: žhavení, špatný studený start

Příspěvek od Rouballik »

TIGUAN2 píše: Co předvstřik dival ses?

Jethro mě upozornil na bublinky v hadičce s naftou. Opravdu tam jsou, takže zkusim zjistit odkud se tam přisává vzduch a přetěsnim ten spoj a uvidíme co bude dál. Ve středu to udělám a pak dám vědět.

Uživatelský avatar
prowmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 29.05.2009 14:15
Bydliště: Holešov

Re: žhavení, špatný studený start

Příspěvek od prowmen »

Ty bublinky by se tam neměly objevit i při zhaslém motoru??

Uživatelský avatar
taylor
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 28.08.2009 10:58

Re: žhavení, špatný studený start

Příspěvek od taylor »

Zdravim,mam taky problem se studenym startem,vypada to na baterku,strasne line to leze,ale baterku mam po kamaradovi a u nej slapala v poho,jak poznam ze uz za moc nestoji?Nekdy se mi ukaze na palubaku mensi teplota nez je normalne venku,ma to na neco vliv?

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: žhavení, špatný studený start

Příspěvek od Storm »

V servisu ti to můžou přeměřit, nemyslím jen volty ale i nějaký zátěžový test. Kolik let má ta baterka za sebou? Teplota jde z čidla, takže jedině že by bylo něco s ním.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
prowmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 29.05.2009 14:15
Bydliště: Holešov

Re: žhavení, špatný studený start

Příspěvek od prowmen »

Laicky si to můžeš přeměřit sám voltmetrem kolik drží, a ať ti někdo nastartuje, při startu by neměla klesnout pod 9V. Mě auto startuje pokaždý na drc akorát za studena motor chvili skáče jak koza. Baterka nová, nafta nepadá... buď 1 žhavič, nebo teplotní čidlo, nebo nevim...

Uživatelský avatar
TIGUAN2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 08.07.2009 18:01

Re: žhavení, špatný studený start

Příspěvek od TIGUAN2 »

Chlapi když se o tom bavime,kolik ma být tlak paliva u PD motoru a když testuješ unik vody kolik to mužu natlakovat(chlad.soustavu)'?
Bora 1.9 TDI PD rv.02 115kw 6q.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“