Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukání

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
cany.007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 13.06.2011 13:35
Bydliště: Perná u Mikulova

Re: Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukán

Příspěvek od cany.007 »

Přidal jsem další problém, jak jsem vyjel venku bylo - 14°C a začal jsem vařit vodu, myslítě že to může být termostat? a ještě přestal topit climatronic, to auto mě děsně vysírá :( jeden problém za druhým :( :( :(

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukán

Příspěvek od Batistuta »

cany.007 píše:Přidal jsem další problém, jak jsem vyjel venku bylo - 14°C a začal jsem vařit vodu, myslítě že to může být termostat? a ještě přestal topit climatronic, to auto mě děsně vysírá :( jeden problém za druhým :( :( :(

Člověče jestli vono nemáš toho taxíka :mrgreen: co má najeto půl mega. Jinak termostat je první věc,co můžeš zkusit,ale pokud to netopí,tak bych řekl spíš vodní pumpa a utržená vrtulka,to se na tdi stává,když to má nalítáno a neměnila se pumpa a nebo se ti kousnul termostat a jak se to uvařilo,tak šla kukat ta vrtulka,to je taky možný.Pokud je to termostat,tak jseš tam za 350,- ,já si myslím,že to bude pumpa,tak pak nový rozvody + pumpa a práce a máš to tak 4500,- ,pokud máš starej model s napínákem tak ještě + 1500,- zhruba.

Uživatelský avatar
cany.007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 13.06.2011 13:35
Bydliště: Perná u Mikulova

Re: Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukán

Příspěvek od cany.007 »

Termostat už jsem jednou měnil o prázdninách, vodní pumpa nevím jestli byla měněná, ale mám během měsíce dělal rozvody tak snad to bude ta pumpa, právě musím ještě nalítat pár km skrz vstřiky, a bud se budou jenom rozvody, a nebo rozvody se vstřikama, uvidíme jestli se problém vyřeší, a taxík to není :D mám to aj se serviskou :) tudíž km sedí a žádné půl mega tam není :D :D :D

Uživatelský avatar
cany.007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 13.06.2011 13:35
Bydliště: Perná u Mikulova

Re: Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukán

Příspěvek od cany.007 »

to auto si ze mě dělá srandu, jedu asi 100 km bez topení a voda v normálu tak to zkusím pustit, a ono to jde, tak jsem se bušil do hlavy, a ještě to jelo chcíple, tak jak je tam ta klapka asi na chcípání tak je tam prasklá ta plastová část co to ovládá a bylo to zavřené, otevřel jsem to a jelo to jak zběsilé, neví někdo kolik taková sranda stojí? nebo by to stačilo nějak zalepit? díky :)

Uživatelský avatar
cany.007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 13.06.2011 13:35
Bydliště: Perná u Mikulova

Re: Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukán

Příspěvek od cany.007 »

Tady tuhle tyčinku myslím
7035363_1.jpg
7035363_1.jpg (22.63 KiB) Zobrazeno 2694 x
, jinak stále to cuká, ale asi né nijak extra, zná někdo nějakou firmu, která testuje funkčnost PD vstřikovačů? Nechce se mi měnit všechny, snad to bude jenom jeden...

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukán

Příspěvek od Jethro »

já vím co myslíš...no zkus vrakáč,protože otázka je jestli by to ve vw měli jako samostatnou část,nebo celek egr

Uživatelský avatar
cany.007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 13.06.2011 13:35
Bydliště: Perná u Mikulova

Re: Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukán

Příspěvek od cany.007 »

Tak jsem to zalepil a zatím drží :) jenom bych se chtěl zeptat, jestli znáte nějakou firmu kde testujou PD vstřiky za rozumnou cenu, za klukama do DP do chomutova je to trochu z ruky, nejlepší jihomoravský kraj. díky :)

okružák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 10.03.2012 22:20
Bydliště: Příbor

Re: Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukán

Příspěvek od okružák »

Zdravím. No já měl podobný problém se vstřiky, asi už byly načaté a dorazila to nekvalitní nafta tankovaná v PL - alespoň tak si to vysvětluju. Vstřiky jsem nechával testovat přímo u Bosche za 600.- plus DPH a nakonec jsem koupil sadu nových od Ladase. Repase by vyšla asi na podobné peníze. Firem na test PD je spousta, jihomoravský kraj sice neznám ale zkus přímo servis bosch ať ti poradí...jojo vsrřiky to je věčná nemoc. Mi se na autě vysypaly po cca 700km od koupě!!!

Uživatelský avatar
cany.007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 13.06.2011 13:35
Bydliště: Perná u Mikulova

Re: Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukán

Příspěvek od cany.007 »

okružák píše:Zdravím. No já měl podobný problém se vstřiky, asi už byly načaté a dorazila to nekvalitní nafta tankovaná v PL - alespoň tak si to vysvětluju. Vstřiky jsem nechával testovat přímo u Bosche za 600.- plus DPH a nakonec jsem koupil sadu nových od Ladase. Repase by vyšla asi na podobné peníze. Firem na test PD je spousta, jihomoravský kraj sice neznám ale zkus přímo servis bosch ať ti poradí...jojo vsrřiky to je věčná nemoc. Mi se na autě vysypaly po cca 700km od koupě!!!
A na kolik tě vyšly ty nové? právě jsem dělal rozvody a už nejsou love, tak musím chvíli počkat, aspoň zhruba at vím, na kolik to vychází. Díkec :)

okružák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 10.03.2012 22:20
Bydliště: Příbor

Re: Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukán

Příspěvek od okružák »

cany.007 píše:
okružák píše:Zdravím. No já měl podobný problém se vstřiky, asi už byly načaté a dorazila to nekvalitní nafta tankovaná v PL - alespoň tak si to vysvětluju. Vstřiky jsem nechával testovat přímo u Bosche za 600.- plus DPH a nakonec jsem koupil sadu nových od Ladase. Repase by vyšla asi na podobné peníze. Firem na test PD je spousta, jihomoravský kraj sice neznám ale zkus přímo servis bosch ať ti poradí...jojo vsrřiky to je věčná nemoc. Mi se na autě vysypaly po cca 700km od koupě!!!
A na kolik tě vyšly ty nové? právě jsem dělal rozvody a už nejsou love, tak musím chvíli počkat, aspoň zhruba at vím, na kolik to vychází. Díkec :)
Sehnal jsem 4 nové funglovky od Ladase tady na foru, kus za 5000.- Celkem tedy 20 papouchů :baseball: Byla to sice pálka jak cip když mi kámoš servisák řekl, že je potřeba pořešit vstřiky. Jako provizorium jsem mohl nechat vyměnit jen jeden vadný vstřik a dojezdit to tak,nebo auto prodat. Vzhledem k tomu, že si chci auto nějakou delší dobu nechat jsem koupil všechny nové a jal se dát auto do kupy...jinak v Boschi si řekli za test 4 vistiků 2600.- a repase jednoho by vyšla na cca 4800.- což pochopíš nemělo cenu. Kdybych sám nezažil, nevěřil bych náchylnosti PD na kvalitu nafty a byl to jeden z důvodů proč jsem chtěl rotačku, kterých je s r.v. 2003 poměrně málo ve slušném stavu. Pokud budeš měnit vstřiky, doporučuji všechny 4, jinak se to znova vys**e

Uživatelský avatar
cany.007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 13.06.2011 13:35
Bydliště: Perná u Mikulova

Re: Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukán

Příspěvek od cany.007 »

Jako 20T je círka hodně pro někoho kdo moc nevydělává nebo prakticky vůbec, byl jsem rád že jsem zaplatil rozvody.... A ještě jedna otázečka, co se dá na PD posrat na rozvodech, jak jsem s tím odjet tak jsem jel pomalu, netočil jsem to, a zaparkoval, a dneska jsem jel s tem do brna a vůbec to nechtělo táhnout, byl jsem rád že to jelo 100 jak kdyby to bylo v nouzáku, když jsem to chtěl vytočit tak nad 2,5t jsem se nedostal, a když jsem to tam dával tak to tahalo jako prase, co to může způsobit, myslím si že je to váha, ale tak nárazově? před tem fungovala bez problému. díky :)

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukán

Příspěvek od Jethro »

to chce vag...bez toho se nepohneš...jediný co občas někdo u rozvodů na pd podceňuje je synchronizace vačka/klika...měřené hodnoty vagu skupina 4 pole 4 (stabilizace volnoběh) mělo by to být 0

Uživatelský avatar
cany.007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 13.06.2011 13:35
Bydliště: Perná u Mikulova

Re: Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukán

Příspěvek od cany.007 »

Jethro píše:to chce vag...bez toho se nepohneš...jediný co občas někdo u rozvodů na pd podceňuje je synchronizace vačka/klika...měřené hodnoty vagu skupina 4 pole 4 (stabilizace volnoběh) mělo by to být 0
Zétra na to kouknu, jestli to bude nula tak zkusím od kámoša vyměnit váhu, a jestli ani to nepomůže tak mu to tam znova zavezu, a musím naklonovat oslíka aby se otřásal :D

Uživatelský avatar
cany.007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 13.06.2011 13:35
Bydliště: Perná u Mikulova

Re: Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukán

Příspěvek od cany.007 »

Tak je tam nula a třeba jednou za minutu to skočilo na 0,6, tak nevím...

Uživatelský avatar
Jethro
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2730
Registrován: 07.07.2010 19:26

Re: Golf 4 1.9Tdi 85kW PD AJM netáhne, vysoká spotřeba,cukán

Příspěvek od Jethro »

to je v pořádku...problém hledej jinde...jiný chyby tam nebyly?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“