Bílý dým po nastartování studeného motoru

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

tuis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 05.01.2010 18:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílý dým po nastartování studeného motoru

Příspěvek od tuis »

Ahoj dnes vyreseno

mam golf IV 1.9 tdi 66kw ALH stejny problem s nastartovanim i treba po hodine. Pomerne dost koure tedy bilehoa po par vterinach v pohode ani znamka. Takze byl to v mem pripade ventilek Tecko na palivovém filtru je to vlastne zpetak a zaroven termo ventil.. Podstate ten bily kour je nespalena nafta protoze diky tomuto ventilku padala nafta a tedy nektery z valcu vubec nezapalil a pouze odfouknul do vyfuku... pak se tlak paliva srovnal vse bezelo jak ma... Takze jsem jel koupit kvalitni Tecko u elitu SWAG...stalo sice 530kc, ale chodi to v poho. Asi nema smysl kupovat levny kolem 200kc, a pokud mozno do nej nefoukejte protoze ho tim znicite...Ja tedy jeste aby dobre tesnil v nove filtru obaluji ty dva tesnici krouzky uzkou teflonovou paskou nekolik otocek... aby tam zalezl trochu ztuha. Tak snad jsem vam tim trochu pomohl. Zatim Pavel
Pavel /Ford Galaxy 1999, 1.9tdi 81kw AFN/ Ostrava

fredy54
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 03.06.2016 17:08
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: Bílý dým po nastartování studeného motoru

Příspěvek od fredy54 »

Ahoj chtel bych se zeptat čím by to mohlo být?Startuje mi auto na drc at je -10 nebo + 30stupnu.ted v zimě když nastartuju tak po cca 3minutách mi auto začne kouřit bíle.Kouří cca 5 minut a pak už nic.Voda neubývá. díky za rady https://www.youtube.com/watch?v=Lo_L8iulLYY" onclick="window.open(this.href);return false;
1,9 TDI 81Kw AHF

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Bílý dým po nastartování studeného motoru

Příspěvek od majrek001 »

je ten dým cítit po nespálené naftě?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

fredy54
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 03.06.2016 17:08
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: Bílý dým po nastartování studeného motoru

Příspěvek od fredy54 »

někdy ano a nekdy ne. a ještě jsem si všiml že když to takhle dokouří tak pod vyfukem je jakoby vlhko.tak mě napadla jetli to nemuže byt jen pára třeba?
1,9 TDI 81Kw AHF

totisek94
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.01.2016 00:45

Re: Bílý dým po nastartování studeného motoru

Příspěvek od totisek94 »

Zdravím mám to samé s motorem 1z rozvody dělány nedávno kouří i za jízdy dokud je auto studený tak je to jak tatra a po zahřátí uplně v pohodě nevyjde ani dýmek a po nespálený naftě to je cejtit

Veggie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.10.2016 23:44

Re: Bílý dým po nastartování studeného motoru

Příspěvek od Veggie »

totisek94 píše:Zdravím mám to samé s motorem 1z rozvody dělány nedávno kouří i za jízdy dokud je auto studený tak je to jak tatra a po zahřátí uplně v pohodě nevyjde ani dýmek a po nespálený naftě to je cejtit
Teď řeším ten samý problém, v čem byla chyba/ jak jsi to vyřešil ?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bílý dým po nastartování studeného motoru

Příspěvek od 11mAjA11 »

Na jakém motoru ????
Jestli 1Z tak je třeba hledat v příslušné sekci.. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=178&t=266874" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

fredy54
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 03.06.2016 17:08
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: Bílý dým po nastartování studeného motoru

Příspěvek od fredy54 »

Zdravím , jak jsem již výše dával video, tuhle zimu mi auto kouří uplně stejně, ani startování se nezměnilo.
Jen po cca 20dnech mi pípne voda, že mám dolít. Ubyde cca 0,5L vody.
Do expanzky netlačí motor a na víčku od oleje se emulze nedělá. Co myslíte , může to mít spojitost s tím kouřem? díky za rady :)
1,9 TDI 81Kw AHF

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“