Špatné studené starty

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
KarlosG3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 13.04.2012 20:05
Bydliště: Mšec

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od KarlosG3 »

zdravím také mám problém se studeným (prvním startem) chvilku točí cca8 vteřin pak chytne a trošku si zakouří mám nedávno měněnej pal filtr ,vstřiky764 a žhavící svíčky vymenil jsem i přepadové hadičky a nic z filtru do čerpadla nejsou žádné bublinky :( :( :( dělá to jen po ránu nebo když to stojí déle jak 4 hodiny už si nevím rady :( 66kw agr
G4

Uživatelský avatar
Woko_O
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 466
Registrován: 22.09.2011 22:50

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od Woko_O »

co předvstřik?

KarlosG3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 13.04.2012 20:05
Bydliště: Mšec

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od KarlosG3 »

budu muset zajet někam na diagnostiku :( ale spíše se mi zdá že mi zapadá nafta
G4

mirek3.7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.01.2014 19:51

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od mirek3.7 »

Čau mám podobné problemy první start byl vždy na drc ale jakmile jsem chcípnul motor tak jsem mohl nastrartovat až tak po cca 15 minutách (většinou když jsem měl vic jak půl nadrže) a ted když příjdu ráno a startuji tak už musím točít cca 15 sekund než tam dofrčí nafta. myslím si že ted už mi určitě padá nafta ale proč mi to nechtělo chytit hned po chcípnutí? že by tam byl nějaký podtlak je to možné?

Uživatelský avatar
vencapunto
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 24.08.2009 18:31
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od vencapunto »

mirek3.7 píše:Čau mám podobné problemy první start byl vždy na drc ale jakmile jsem chcípnul motor tak jsem mohl nastrartovat až tak po cca 15 minutách (většinou když jsem měl vic jak půl nadrže) a ted když příjdu ráno a startuji tak už musím točít cca 15 sekund než tam dofrčí nafta. myslím si že ted už mi určitě padá nafta ale proč mi to nechtělo chytit hned po chcípnutí? že by tam byl nějaký podtlak je to možné?

Chcípací klapka se ti vrací dobře?
G IV AGR,vstřiky AHF,soft tdidrapek,MAF off,EGR off,KAT off,130PS/315Nm

F.Galaxy 2002 85kw AUY+soft tdidrapek,příjemně svižnej autobus :-)

JuraVon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 16.01.2014 17:08
Bydliště: Vyškov 682 01

Re: špatné studené starty-už jsem bezradnej

Příspěvek od JuraVon »

Klejzlik píše:Omlouvám se za OT..
Mám podobný problém..

Mám 1.9 TDI PD 85kw - nová baterka,žhaviče,filtry (palivák taky ale dělalo to i před výměnou)
Čas od času, bez jakéhokoliv intervalu, tudíž někdy příjdu ráno k autu a nastartuje se ihned, jindy příjdu a auto startuje jak divé ale prostě nenaskočí.. Nedá se říct, že jde o studené ani o teplé starty, dělá to opravdu jen někdy a spíš kdy chce..

Projel jsem auto diagnostikou a vyhodilo mi to, že mám špatný snímač otáček vačkové hřídele, je možné, že tohle dělá snímač nebo mám hledat jinde? Na krku zima a mám strach co to bude dělat v mínusových teplotách..

P.S. Kolikrát se mi stalo, že po delší jízdě a komplet zahřátí auta vypnu motor, po pár minutách příjdu k autu a opět jsem nastartoval až na popátý.. Nastartoval jsem teda pokaždé ale je to nepříjemný..

díky
Zdravím všechny,

mám stejnej nebo podobnej problém, tak si pojíždím FAQ ale ten náš problém je vzácnej, taky mám 1.9Tdi 85kw PD 2000 6kvalt, jde o to že nekdy nastartuje uplně v pohodě a za naprosto stejných podmínek někdy startuje stylem že otáčky vyskočí až na 2000, nebo startuje hrozne dlouho asi na 5 krát...mám asi 4 měsíce po repasu hlavy, ulozeni vacky, rozvody, všechny filtry, olej, gufera na ventilech, vycisteny palivak....nemenil jsem svicky, ted si je objednávám, váha vzduchu hlásila nějakou chybu(tuším že probíjí s kastlou ?jestli je to vůbec možný..) bohužel se těžko dostávám k diagnostice :( baterka je silná jak bejk... bojím se že svíčky ani váha nepomůžou čím by to pak mohlo být...........dokonce mi začal chcát olej pod hlavou, možná půjde celej motor sr*t :( tolik penez sem uz do toho vrazil...

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od adam.87 »

Zkoušel jsi měřit kompresi ve válcích :roll:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
Dee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 16.08.2010 10:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od Dee »

Taky mám naprosto stejný problém jako JuraVon, všechno nové, repas hlavy atd...jen když odpojím teplotní čidlo, když je motor zahřátý, tak padne cca z 68stupnu na 44stupnu... a to je přece blbost, když odpojím teplotní čidlo, tak musí teplota padnout do -30 nebo tak nějak, všechno měřené, když bylo auto napichlé na VAG... zřejmě bude problém v ŘJ...

PetrGIV4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 26.09.2014 17:16

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od PetrGIV4 »

Zdravím též mám špatné studené starty.
Výměna starteru, baterky, žhaviček, a stále to blbě chytá jakoby na 3 trochu to zahulí a chytne se to.

Viděl jsem tu jednu tabulku s hodnotama. Též zasílám svoje hodnoty.
Může mi někdo říct jestli to tak může být?

Nelíbí se mi ten poslední řádek "Skupina 13".
Přílohy
5462.jpg
VW BORA 1,9TDI 96KW PD - RV 2003.
Passat B5.5 1.9tdi 96kw - 2001
Golf V 1.9tdi 77kw
Passat B5.5 1.9tdi 96kw 4x4 RV2001
Touran 1t1 1.9tdi 77kw RV2004

Uživatelský avatar
Dee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 16.08.2010 10:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od Dee »

PetrGIV4 píše:Zdravím též mám špatné studené starty.
Výměna starteru, baterky, žhaviček, a stále to blbě chytá jakoby na 3 trochu to zahulí a chytne se to.

Viděl jsem tu jednu tabulku s hodnotama. Též zasílám svoje hodnoty.
Může mi někdo říct jestli to tak může být?

Nelíbí se mi ten poslední řádek "Skupina 13".
Ahoj, podle mě ta skupina 13 je v pořádku, já měl podobné hodnoty... Jinak mě už auto staruje.... Samozřejmě jsem vyměnil vše, zbytečně :-D...nakonec byla chyba ve snímačí otáček motoru, dal jsem nový a první start na drc... Tak uvidím, jak dlouho to takhle bude startovat...:-)

PetrGIV4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 26.09.2014 17:16

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od PetrGIV4 »

Dobře díky za další radu, zkusím to teplotní čidlo, a snímač otáček motoru, a pak to zahodím :baseball:
VW BORA 1,9TDI 96KW PD - RV 2003.
Passat B5.5 1.9tdi 96kw - 2001
Golf V 1.9tdi 77kw
Passat B5.5 1.9tdi 96kw 4x4 RV2001
Touran 1t1 1.9tdi 77kw RV2004

PetrGIV4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 26.09.2014 17:16

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od PetrGIV4 »

Zdravím mám tu nějaký graf atd z diagnostiky,
Prosím o radu čím ty špatné starty mohou být ,

U každé fotky je popis. Díky
Snad je to napsáno nějak pochopitelně.
Fotky jdou postupně. Prosím o radu nebo mě z toho trefí.

Každopádně žhavení žhaví, podle toho jak je motor ohřátý.

Když jsem odpojil "Čidlo chladící kapaliny" tak teplota z 80°c klesla na 27°c myslel jsem že má jít do minusové hodnoty. )
Přílohy
Měřeno před nastartováním motoru po ránu kdy bylo -4°c.
Měřeno před nastartováním motoru po ránu kdy bylo -4°c.
Graf vyjetý před nastartováním motoru, Což mě je divné že dole je teplota 51.
Graf vyjetý před nastartováním motoru, Což mě je divné že dole je teplota 51.
Motor po zahřátí, Kdy to ukazovalo toto, Motor příliš studený,
Motor po zahřátí, Kdy to ukazovalo toto, Motor příliš studený,
Během chvíle se to změnilo, Předstih předčasný,
Během chvíle se to změnilo, Předstih předčasný,
A pak mírně předčasný, <br /><br />A pak to tam vše přeskakovalo,<br />Motor studený - Předstih předčasný, mírně předčasný a furt dokola. <br /><br />A vstřik se pohyboval mězi 60-66.
A pak mírně předčasný,

A pak to tam vše přeskakovalo,
Motor studený - Předstih předčasný, mírně předčasný a furt dokola.

A vstřik se pohyboval mězi 60-66.
VW BORA 1,9TDI 96KW PD - RV 2003.
Passat B5.5 1.9tdi 96kw - 2001
Golf V 1.9tdi 77kw
Passat B5.5 1.9tdi 96kw 4x4 RV2001
Touran 1t1 1.9tdi 77kw RV2004

ciko171
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.02.2015 19:50

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od ciko171 »

Zdravim Klubaci obraciam sa na vas s prosbou spatny start za rana golf IV 66kw Alh.Menene trisky,palivovy filter,tecko na filtri,nastaveni predvstrek na 55 ,repasovany starter nova baterka 74ah,zhavice,cidlo teploty motora. Padanie nafty asi to nebude lebo je od filtra po čerpadlo zaliate furt naftou.Hodnoty vo vagu skupine 7 su v poriadku.Uz som stoho na nervy viete mi dako poradit nech mi to startuje v poriadku...

dajmonc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.05.2013 17:57

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od dajmonc »

Zdravim mam stejnej problem co už tu zazněl ale odpověd žádná potkalo se mi to. tak že nový rozvody,repas turbo,ventyly,nová hřídel nový žhavící svíčky zaslepenej EGR. Jede v celku dobře i když žadnej šlagr,ale ranní starty i v létě hrůza dlouho to točí a kouří to potom už na první otočení krásně chytne zkoušely jsme i bublinky v hadičce a v pohodě tak nevim jestli něco špatně machanik neseřídil prosím o radu mám 1.9 TDI 85KW Pd.

baradim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.09.2016 11:57

Re: Špatné studené starty

Příspěvek od baradim »

Zdravím koukám že startovací problémy jsou běžná zavada.
Také se hlásím do klubu špatných startů, ale ne jen studených ale vždy.
Galaxy rv 2002 1.9 tdi pd.
diagnostika hlásila vždy jen špatné čidlo otáček, to bylo vyměněno i když mu po zběžné prohlídce nic moc nebylo ale když už tak at tam je nové.
Vždy musím delší dobu žhavit a pak dlouho motat a třeba na dvakrát třikrát než to po delší době naskočí, z toho jsou případy ale jen hodně ojedinělé že to chytne rychleji třeba do tří sekund. Co tady píšete tak u pd čka nafta padat nemuže?
ale v té naftě bych možná viděl spíš problém než třeba v elektice, zdá se mě totiž že když nechávám auto stát čumákem dolu tak to startuje mnohem líp než na rovině a čumákem do kopce je to spíše utrpení.
Současně se mě teď už pár měsíců objevila závada že auto než se zahřeje na 90 tak přesně kolem 2000ot cuká.
Diagnostika zase nic neukázala???
Jednou dříve ale diagnostika ukázala že jeden vstřik má trošku problém a začíná trošku opožděněji nebo u vyšších ot. přesně nevím, ale ještě je to prej v normě..
Při výměně toho snímače otáček se ale mech. zdálo že tam viděl možná trošku pilin?? jestli se trošku nehobluje hřídel či uložení, a tím to muže dávat špatné signály, ale motor neklepe ??? Ale v oleji nikdy nic nevhodného vidět není....
Jeden poznatek z dneška, nemohl sem ani po delším motání nastartovat a kolemjdoucí radil "pootoč trochu motorem z kvaltem"
kousek sem si poskočil a pak to chytlo zase poměrně dobře???
Ty špatný starty jsou už mnoho let, ale poslední dobou se mě zdá že je to čím dál horší....
Sem z toho auta už jelen....
Su vždy nadšenej z aut co máme v práci, starých dodávek, které chytnou na brnk ....

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“