Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

johnyy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 26.11.2012 18:18

Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

Příspěvek od johnyy »

Zdravim litaji mi bublinky vp ruhlednych hadickach od palivoveho filtru je vymene za novy ... takze mne napadlo vycistit nadrz saci kos a jeste neco se tam cisty asi ... ale nikde jsem tu nenasel zadny navod jak na to je to 1.9 66kw agr 1998 zajimalo by mne pokud nekdo poradi jak na to a co presne tam vycistit a zda se to muze delat s plnou nadrzi mam ji tam tak ctvrtku peknou ... predem diky za odpovedi

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

Příspěvek od pohodarkajik »

čistily sme to s kamosem na OI, taky mu sli bublinky, dostal se za do ty faze, kdy auto v plnym tahu jelo jen par metru a uz to nenatocil, stacilo pak vycistit jen jednu trubicku a sitku, kdyz to vyndas z nadrze, tak to hned uvidis, jinak ja bych to cistil pri minimalnim stavu nadrze, bude se ti i lip vybirat ten bordel z ni, mi ho vybiraly sitkou na akvarijni rybicky, bylo tam neco jako listi a to prave paradne ucpalo tu truciku v nadrzi, na kterou sou pripojeny haciky co dou k motoru

johnyy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 26.11.2012 18:18

Re: Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

Příspěvek od johnyy »

ok diky za odpoved myslel sem si ze to nebude nic slozityho ale radsi se zeptam nez neco s..... Mne to prave dela az tak tesne pred 3 tis otackama jako nic zavaznyho ale kdyz potrebuju rozjet tak v tom cuka a netahne jak by mnelo tak fain prolitam nadrz a mrknu na to az bude po dne ... pak napisu jestli pomohlo

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

Příspěvek od marfy8 »

A můžu se poptat jak se k tomu sítku leze? Jestli zespod nebo někde zevnitř auta (to je asi blbost)? Je tam nějaký otvor nebo se nádrž musí vyndat? Foto by pro mě asi bylo nej... :)

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

Příspěvek od DOLLYm »

Pod zadníma sedačkama je převlečná matice, tu povolíš, vytáhneš koš a tak se dostaneš k sítku.. Opravdu ale musíš mít v nádrži minimum paliva!!

Uživatelský avatar
vencapunto
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 24.08.2009 18:31
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

Příspěvek od vencapunto »

Tak převlečná matice je ještě schovaná pod plechovym deklem.Odklopit sedačku,odšroubovat dekl,a uvidíš to.Je tam jen konektor na plovák a dvě hadičky s rychlospojkama.
G IV AGR,vstřiky AHF,soft tdidrapek,MAF off,EGR off,KAT off,130PS/315Nm

F.Galaxy 2002 85kw AUY+soft tdidrapek,příjemně svižnej autobus :-)

Sarim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 19.05.2008 21:59

Re: Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

Příspěvek od Sarim »

vencapunto píše:Tak převlečná matice je ještě schovaná pod plechovym deklem.Odklopit sedačku,odšroubovat dekl,a uvidíš to.Je tam jen konektor na plovák a dvě hadičky s rychlospojkama.
Ty hadicky se sundavaji i s temi kolinky? Nebo se to musi stahnout s tech plastiku? Prijde mi ze to tam je poradne narazene na tech plastech a ted v zime to nepujde stahnout, zkousel jsem utrhnout ty hadicky i s kolinky tak to neslo...nechci to urvat
Golf IV, 1.9TDi, 85kW

Uživatelský avatar
PetrSs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 308
Registrován: 16.02.2012 20:58
Bydliště: Jihlava

Re: Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

Příspěvek od PetrSs »

Sarim píše:
vencapunto píše:Tak převlečná matice je ještě schovaná pod plechovym deklem.Odklopit sedačku,odšroubovat dekl,a uvidíš to.Je tam jen konektor na plovák a dvě hadičky s rychlospojkama.
Ty hadicky se sundavaji i s temi kolinky? Nebo se to musi stahnout s tech plastiku? Prijde mi ze to tam je poradne narazene na tech plastech a ted v zime to nepujde stahnout, zkousel jsem utrhnout ty hadicky i s kolinky tak to neslo...nechci to urvat
Normálně to odpoj zespodu je čudl a ten zmáčkneš a vytáhneš...snad to nejjednoduší ne?to kolínko nech bejt nebo to urveš jen tu hadici jak je tam na tý rychlospojce :lol: :drinks: pak povol matici,vyndej vyčisti sýtko,nádrž nejlíp samozřejmě prázdnou ne jak tu někdo psal že jí projel jenom sýtkou na rybičky ty nečistoty samozřejmě jsou usazený dole..takže vysát úplně nádrž a vyčistit... :wink:
Golf V GTI edition 30,big brake kit audi tt rs 370mm,ramair intake,LOBA motorsport HPFP APR Stage II+
Softwarové úpravy vozů od firmy APR

Sarim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 19.05.2008 21:59

Re: Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

Příspěvek od Sarim »

Normálně to odpoj zespodu je čudl a ten zmáčkneš a vytáhneš...snad to nejjednoduší ne?to kolínko nech bejt nebo to urveš jen tu hadici jak je tam na tý rychlospojce :lol: :drinks: pak povol matici,vyndej vyčisti sýtko,nádrž nejlíp samozřejmě prázdnou ne jak tu někdo psal že jí projel jenom sýtkou na rybičky ty nečistoty samozřejmě jsou usazený dole..takže vysát úplně nádrž a vyčistit... :wink:[/quote]


zkousel jsem to profouknout od pal. filtru, trochu to slo, tak predpokladam, ze ventil v sacim kosi nebude uplne v poradku. Zadnej cudl jsem tam nevidel na sacim kosi k odpojeni, mam fotku pak to sem dam, v nadrzi mohlo byt tak 5l dojezd 50km ukazuje PP. Udelam tu nadry jindy, ale asi bude potreba novy saci kos nebo nevim jestli to jde nejak opravit ten ventil? Problem jsem mel po vymene palivoveho filtru, zavzdusnilo se to a neslo mi to nastartovat, musel jsem do okruhu dat mechanickou pumpicku, myslel jsem ze se to chyti a ono takhle me to vypeklo...
Golf IV, 1.9TDi, 85kW

Uživatelský avatar
vencapunto
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 24.08.2009 18:31
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

Příspěvek od vencapunto »

Ano,hadičky se odpojujou i s kolínkama,na kolínko trošku zezhora zatlač a ze stran ho zmáčkni a vytáhni,normálně to jde,taky sem se nejdřív bál že to ulomim
G IV AGR,vstřiky AHF,soft tdidrapek,MAF off,EGR off,KAT off,130PS/315Nm

F.Galaxy 2002 85kw AUY+soft tdidrapek,příjemně svižnej autobus :-)

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

Příspěvek od pohodarkajik »

novy kos nekupuj, pac v nem zadny ventil neni (alespon ja zadnej nenasel, vse plne pruchozi), jsou tam jen plastovy mrizky, nic vic, jinak to s tou sitkou na rybicky jsem delal ja, ne ze bych to chtel odflaknout, ale auto muselo odjet, tzn. co nejrychleji ho dat dokupy, navic tam bylo kolem ctvrt nadrze, coz tahat ven a cely cistit, tak na to nebyl cas, jinak sme na to taky mysleli, ale od ty doby, co se to takhle procistilo, tak je klid (najeto cca 20tis za rok od opravy)

Uživatelský avatar
vencapunto
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 24.08.2009 18:31
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

Příspěvek od vencapunto »

pohodarkajik píše:novy kos nekupuj, pac v nem zadny ventil neni (alespon ja zadnej nenasel, vse plne pruchozi), jsou tam jen plastovy mrizky, nic vic, jinak to s tou sitkou na rybicky jsem delal ja, ne ze bych to chtel odflaknout, ale auto muselo odjet, tzn. co nejrychleji ho dat dokupy, navic tam bylo kolem ctvrt nadrze, coz tahat ven a cely cistit, tak na to nebyl cas, jinak sme na to taky mysleli, ale od ty doby, co se to takhle procistilo, tak je klid (najeto cca 20tis za rok od opravy)
nevim jak u PD,ale u rotačky jsou ventilky přímo v těch plastovejch trubičkách kam nacvakveš spojky s hadičkama,když se do tý trubičky podíváš jsou tam vidět
G IV AGR,vstřiky AHF,soft tdidrapek,MAF off,EGR off,KAT off,130PS/315Nm

F.Galaxy 2002 85kw AUY+soft tdidrapek,příjemně svižnej autobus :-)

Uživatelský avatar
PetrSs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 308
Registrován: 16.02.2012 20:58
Bydliště: Jihlava

Re: Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

Příspěvek od PetrSs »

tohle ti zůstane pokud si na to ještě nepřišel...normálně zespodu jsou u každý hadičky čudli (rychlospojka) a ten zmáčkni a vytáhni ven..musíš trošku zabrat :wink:


Obrázek
Golf V GTI edition 30,big brake kit audi tt rs 370mm,ramair intake,LOBA motorsport HPFP APR Stage II+
Softwarové úpravy vozů od firmy APR

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

Příspěvek od pohodarkajik »

vencapunto píše:
pohodarkajik píše:novy kos nekupuj, pac v nem zadny ventil neni (alespon ja zadnej nenasel, vse plne pruchozi), jsou tam jen plastovy mrizky, nic vic, jinak to s tou sitkou na rybicky jsem delal ja, ne ze bych to chtel odflaknout, ale auto muselo odjet, tzn. co nejrychleji ho dat dokupy, navic tam bylo kolem ctvrt nadrze, coz tahat ven a cely cistit, tak na to nebyl cas, jinak sme na to taky mysleli, ale od ty doby, co se to takhle procistilo, tak je klid (najeto cca 20tis za rok od opravy)
nevim jak u PD,ale u rotačky jsou ventilky přímo v těch plastovejch trubičkách kam nacvakveš spojky s hadičkama,když se do tý trubičky podíváš jsou tam vidět
u PD jsem to jeste nerozdelaval, ale u rotacky to tam bylo opravdu cely pruchozi, zadnej ventilek, kdyby jo, nebylo by tu asi milion temat o tom, jak nekomu pada nafta, kdyz mu netesni napr. palivak

Uživatelský avatar
vencapunto
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 24.08.2009 18:31
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vycisteni saciho kose v nadrzi tdi 66kw 1998

Příspěvek od vencapunto »

pohodarkajik píše: u PD jsem to jeste nerozdelaval, ale u rotacky to tam bylo opravdu cely pruchozi, zadnej ventilek, kdyby jo, nebylo by tu asi milion temat o tom, jak nekomu pada nafta, kdyz mu netesni napr. palivak
Věř tomu že tam jsou,mě nefungoval ten ventilek,proto mě padala nafta,sehnal jsem jinej a tam jsou taky,když budeš chtít vyfotim ti je :D
G IV AGR,vstřiky AHF,soft tdidrapek,MAF off,EGR off,KAT off,130PS/315Nm

F.Galaxy 2002 85kw AUY+soft tdidrapek,příjemně svižnej autobus :-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“