Blika kontrolka žhavení za jizdy

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Golfík 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.11.2008 16:05
Bydliště: Vranovice-Brno venkov

Re: Blika kontrolka žhavení za jizdy

Příspěvek od Golfík 2 »

Ano svítí i brzdový v 5 dveřích.Dnes jsem zapnul klíč,nažhavilo se,kontrolky zhasly,kromě těch který zhasnou po nastartování,a po pár vteřinách se rozsvítila kontrolka chladící kapaliny a ozval se 2x bzučák a kontrolka svítila pořád

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Blika kontrolka žhavení za jizdy

Příspěvek od Goauld »

Kontrolka žhavení taky bliká, když je vadnej brzdovej spínač, má dva okruhy, jeden pro světla a druhej pro řídící jednotku, používá se napřiklad pro tempomat, ale primárně je to signál do řj. motoru.
Kontrolka chladící kapaliny signalizuje pouze nízkej stav kapaliny, jinak nic jinyho neumí. Pokud svítí, znamená to, že je málo kpaliny. Pokud je kapaliny dost, je zanešenej snímač, sou to jenom dvě elektrody ponořeny ve vodě a stačí je vyčistit, nebo nádobku vytáhnout a vyprat v jarové vodě. Může být vadná i kabeláž k tomu snímači, ale nestává se to.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Golfík 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.11.2008 16:05
Bydliště: Vranovice-Brno venkov

Re: Blika kontrolka žhavení za jizdy

Příspěvek od Golfík 2 »

Takže při projetí kontrolka žhavení už nebliká a ani kontrolka chladící kapaliny neblikla.Takže super,byla to jen pojistka brzdových světel a musí se to projet.

Golfík 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.11.2008 16:05
Bydliště: Vranovice-Brno venkov

Re: Blika kontrolka žhavení za jizdy

Příspěvek od Golfík 2 »

Chladící kapaliny mám dost,takže to bude asi dělat snímač.Uvidím,jestli to ještě problikne.Zatím ok.Díky moc za rady.Je to k nezaplacení,pokud se člověk nevyzná

df-201
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 01.12.2013 01:14

Re: Blika kontrolka žhavení za jizdy

Příspěvek od df-201 »

Mám ten samý problém cca po 30 s se rozbliká a a už nezhasne. Problém je v tom, že diagnostika neukazuje nic. Máte někdo zkušenost? 8O

Golfík 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.11.2008 16:05
Bydliště: Vranovice-Brno venkov

Re: Blika kontrolka žhavení za jizdy

Příspěvek od Golfík 2 »

Kluci tady psali,že může být špatný brzdový spínač,který je u brzdového pedálu.Mě se to stalo asi před 14 dny a měl jsem spálenou pojistku brzdových světel.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“