Rada klima,naplneni atd

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Rada klima,naplneni atd

Příspěvek od Nalim »

Nechal jsem naplnit klimu a klima nejde. Kdyz jsem vyjel ze servisu,tak obcas naskocila a slysel jsem,ze kompresor se zapnul. Take trosku chladila,ale pochvilce sel takovy spaleny smrad.
V servise mi rekli,ze mam spatnou civku na kompresoru...vymena cca 2000kc s praci.
Dotaz zni...kdyz sezenu jiny kompresor a vymenim si to sam..utece mi napln?
A jak poznam,ze tam je napln?
Civka se da vymenit aniz bych vytahnul kompresor?
Ted kdyz zkusim klimu,tak se nic nedeje a ani nesepne.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Rada klima,naplneni atd

Příspěvek od Goauld »

Cívka je elektromagnetická spojka kompresoru a dá se vyměnit bez demontáže kompresoru a vypouštění chladiva. Kolik chladiva v systému je pozná jenom mašina na plnění klimatizací.
Jestli je vadná spojka kompresoru se dá zjistit i doma pokud máš VAG, je jedním z akčních členů v motorové jednotce. Ovšem nespínání spojky může způsobovat i vadná jednotka dochlazování a v takovým případě ji lze vyzkoušet přímo napojením +12V na cívku spojky.
Samotná spojka například tady http://www.cc-autodily.cz/spojka-elektromagneti" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Rada klima,naplneni atd

Příspěvek od Nalim »

Oki zkusim dnes napojit na vag...takze civka je vlastne ta spojka?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Rada klima,naplneni atd

Příspěvek od Goauld »

Přesně tak, cívka je elektromagnet a dělá spojku kompresoru s volnoběžkou řemenice kompresoru.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Rada klima,naplneni atd

Příspěvek od Nalim »

TAk sjem koupil spojku..cena 950Kc

Takze dotaz zni..vymena je v poho?

Nejakou radu nebo odkaz na montaz? Prolizam net,ale zatim jsem nic nenasel.

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Rada klima,naplneni atd

Příspěvek od Nalim »

Takze vymena trosku nevysla...

Kdyz sundam kompresor..tak mi asi utece napln co?

Nemel jste nekdo rozebrany kompresor?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Rada klima,naplneni atd

Příspěvek od Goauld »

Kompresor nesundávej, spojka de vyměnit samostatně. Měla by to držet jenom středová matka. Spojka je nasazená na tisícihranu hřídele kompresoru. Pokud není zbytí a kompresor musí dolů, tak náplň rozhodně nevypouštěj ven, ale nejdřív zajeď za někým, kdo plní klimatizace, aby ti náplň odsál a uskladnil.
Upozorňuju, že při práci s trubkama klimatizace je potřeba dodržovat správnej postup při montáží i demontáži. Je potřeba vyměnit těsnící kroužky, na závity šroubů a dosedací plochy trubek použít speciální hliníkovou pastu a vyměnit sušič klimatizace. Systém klimatizace nesmí zůstat otevřenej, aby se uvnitř nesrážela vlhkost.
Celkově výměnu čehokoliv na klimatizaci kdy je potřeba systém otevřít, bych nechal na klimaservisu, kterej ví co a jak dělat a čeho se vyvarovat.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: Rada klima,naplneni atd

Příspěvek od Batistuta »

Jde to udělat v pohodě na autě,klimu vypouštět nemusíš .

Wandracek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.02.2013 11:45

Re: Rada klima,naplneni atd

Příspěvek od Wandracek »

Zdravím, abych nezakládal nové téma, vložím můj dotaz sem. Před letošní zimou mi při jízdě něco uletělo z auta. Párkrát to bouchlo o podlahu a odletělo do příkopu. V zrcátku jsem nedokázal poznat, co to bylo. Když jsem se na místo vrátil, abych zjistil, co to bylo, nic jsem nenašel. Až do teď :D Od zimy mi právě nefunguje klima. Před létem jsem chtěl tuto závadu vyřešit.
Začal jsem diagnostikou. V paměti závad jen vadná klapka V71. Tu jsem sice taky vyměnil, ale na funkčnost klimy nemá vliv. Při testu akčních členu se roztočily oba ventilátory. Takže ŘJ dochlazování také v pořádku. Chladiva je v soustavě taky dost. Takže jsem došel až ke kompresoru. Zjistil jsem, že na řemenici není el.mag spojka. Konečně vím, co to tehdy odletělo :)
Teď se chci zeptat jak dál postupovat? Klimu mám vypuštěnou. Mám sundat kompresor a ujistit se, zě je v pořádku a nepoškozený nebo jen koupit el.mag spojku namontovat a nechat zpátky naplnit. Předem díky za rady

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Rada klima,naplneni atd

Příspěvek od stevocz »

Wandracek: no ked tam nemas tu spojku tak ju kupit musis aj tak. stroj na plnenie klimy ti sustavu aj vysaje do vauka a ked sa mu to podari tak ziadnu dieru ani nic nemas. tak skusit nahodit spojku a naplnit a hned uvidis. neviem ako by si inac skontrolval kompresor. jedize ze by niekde na nom nieco chybalo.



Este pridam moj problem:
klima cerstvo naplnena ale nefunguje. skusal som akcne cleny a spojka sa zopne aspon taky zvuk vyda. cez VAG ziadna chyba. ked zapnem klimu tak spotreba stupne o 0.2 na volnobehu a sa trochu zmeni zvuk ale nechladi. v com moze byt problem? moze smykat ta spojka, alebo blby kompresor? alebo co to moze este byt? mam tam climatronic. predpokladam ze keby bolo nejake cidlo zle tak sa ani nesnazi zopnut klimu a spotreba by vobec nestupla

Losob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 05.03.2014 07:25

Re: Rada klima,naplneni atd

Příspěvek od Losob »

stevocz píše: Este pridam moj problem:
klima cerstvo naplnena ale nefunguje. skusal som akcne cleny a spojka sa zopne aspon taky zvuk vyda. cez VAG ziadna chyba. ked zapnem klimu tak spotreba stupne o 0.2 na volnobehu a sa trochu zmeni zvuk ale nechladi. v com moze byt problem? moze smykat ta spojka, alebo blby kompresor? alebo co to moze este byt? mam tam climatronic. predpokladam ze keby bolo nejake cidlo zle tak sa ani nesnazi zopnut klimu a spotreba by vobec nestupla
Já bych to tipnul na umrtvenej klimakompresor. Když není v systému chladivo, kompresor by se neměl vůbec sepnout.
VW Golf IV Variant 2003 1.9TDI 96kW+Chip 112kW

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Rada klima,naplneni atd

Příspěvek od stevocz »

chladivo tam prave je. a aj sa prvy krat vycuclo 590g co je dost na to aby este chladilo.

tommi 81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 12.02.2009 19:27
Bydliště: Brno

Re: Rada klima,naplneni atd

Příspěvek od tommi 81 »

stevocz píše:chladivo tam prave je. a aj sa prvy krat vycuclo 590g co je dost na to aby este chladilo.
Kdo ti to dělal ? Když umí plnit a vážit tak kolik tlačí kompresor zjistí jednoduše a zadarmo,jen mrkne na budík :roll:

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Rada klima,naplneni atd

Příspěvek od stevocz »

ked je naplnene a nezapnuta klima tak v oboch vetvach je 5barov. ked sa zapne klima tak v jednej hadici je 5barov a druhej 4bary.

tommi 81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 12.02.2009 19:27
Bydliště: Brno

Re: Rada klima,naplneni atd

Příspěvek od tommi 81 »

5-4=1 a má tlačit 15

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“