Golf IV 1.9 problém odfuk turba..

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
freza0553
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.04.2013 23:57

Golf IV 1.9 problém odfuk turba..

Příspěvek od freza0553 »

Zdravím,nikde na foru jsem podobny problém nenašel, mám problém ohledně turba..Golf iv r.v 2000,66kw,ALH, trysky PP764,kat OFF, jinak vše serie zatím nedodělaný soft (nechipované)..Vymenil jsem seriové turbo za GT2052V po pár upravách zatím na původní malej IC, musí se k tomu ješte předělávat čidlo co je na IC?...Hlavní problém je ten, že staré turbo při přeřazovaní dělalo celkem hlasité odfouknutí tzv (pouuu) :lol: , ted po výměně za tohodle hybrida to dělá méně někdy vůůbec. neví někdo kde by mohl být problém? nejde mi o nějaký zvuk ale spíš o to jestli tam není něco špatně.. a myslíte si, že ten malej IC bude velkej problém? hodím sem Logy z vagu tak třeba v tom někdo neco vyčte... budu rád za každou odpověd.. :good:



http://ulozto.cz/x5a85LSq/log-01-009-010-011-csv" onclick="window.open(this.href);return false;

http://ulozto.cz/x5pLr1PK/log-01-009-023-011-csv" onclick="window.open(this.href);return false;

kdyby byli špatně ty logy tak bych následujíci vikend udělal hned nové...

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.9 problém odfuk turba..

Příspěvek od charlie77 »

Mozna vi... Mas tam seriovej vyfuk nebo to mas vykuchay? Jestli seriovej a stary turbo ti delalo to pou, tak to znamena jedine to, ze bylo temer pred smrti a nejspis se pretacelo. A jelikoz tam ted nemas udelanej soft na miru tech komponentu, co tam mas ted, tak se ti ted to novy turbo sotva toci... (Jen muj odhad, nekoukal jsem na logy..)

freza0553
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.04.2013 23:57

Re: Golf IV 1.9 problém odfuk turba..

Příspěvek od freza0553 »

Tak vyfuk je tam pořád origo.. jen bez toho Katu..aha jasný chápu to staré turbo už bylo k.o tak máš asi pravdu...jen přemýšlím jestli vyměnit čidlo co je na IC... mam sehnané čidlo z ARL.. ale tady na foru jsem četl že se to nemá měnit bez upravy ŘJ co na to říkáš? :)

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.9 problém odfuk turba..

Příspěvek od charlie77 »

Proc ho menit, kdyz stejne nemas upravenej soft? To cidlo samo o sobe ti nic neprida. Je tam jen proto, aby RJ vedela, jak tlaci turbo. A to z ARL ma jen vetsi rozsah. Takze az si pujdes nechat udelat novej software, tak vymen cidlo. A hlavne i ten IC, to bych videl jako nejvetsi limit.

freza0553
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.04.2013 23:57

Re: Golf IV 1.9 problém odfuk turba..

Příspěvek od freza0553 »

Jako jasny chápu, že bez upravy rj by to čidlo nemelo vyznam.. jen jsem to chtel mit už nachystané, i když jak řikáš velkej problém bude ten IC.. ted v zimě ani né, horší v létě no.. k tomu IC díval jsem se že kluci to hodně vedou tou vzpěrou co je hned za nárazníkem ale řezat se mi do toho moc nechce.. spíš se divám po tych co maji vstup a vystup na levé straně, jestli by jsi mohl poradit jak by měl být zhruba velikej? akorat možná by byl pak zase problém že by ho kryl narazník no...

fredy54
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 03.06.2016 17:08
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: Golf IV 1.9 problém odfuk turba..

Příspěvek od fredy54 »

https://m.youtube.com/watch?v=WKuGg-ygWaQ" onclick="window.open(this.href);return false; poradi nekdo co by to mohlo byt? Zniceho nic to zaclo delat po vypnuti motoru. Diky za rady:)
1,9 TDI 81Kw AHF

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Golf IV 1.9 problém odfuk turba..

Příspěvek od Dymák »

Chcípací klapka off...
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

fredy54
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 03.06.2016 17:08
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: Golf IV 1.9 problém odfuk turba..

Příspěvek od fredy54 »

Chcipaci klapkou jsem to prave zdechal to auto.ta funguje.nejaka dalsi rada?:/ dekuji
1,9 TDI 81Kw AHF

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Golf IV 1.9 problém odfuk turba..

Příspěvek od Goauld »

Díra v podtlakovym vedení.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“