nadrz paliva-MODRA nebo CERNA hadicka?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Janekx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.12.2015 13:23

nadrz paliva-MODRA nebo CERNA hadicka?

Příspěvek od Janekx »

Zdravim vsechny ropaky :)

mam bublinky za palivakem, cekam na novy filtr, ale nedalo mi to a sel jsem zkontrolovat i nadrz paliva, jestli neni treba i zaneseny saci kos, a nebyl, nadrz se zbytekem nafty je krasne cista, privodni hadicky jsem zkousel, modra nasat nesla, cerna ano. Ma to tak byt? resp. kterou hadickou proudi nafta dale k palivaku?

Diky

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: nadrz paliva-MODRA nebo CERNA hadicka?

Příspěvek od Dymák »

modrá je vracečka... hele, ty máš problém u filtru a né v nádrži
výměnou fitru nic nepokazíš, ale podle mě ani nic nevyřešíš... nejčastěji to přisává kolem termoventilu vracečky na fitru... někdy stačí dát novou gumičku (která by u novýho filtru měla bejt) a pokud nepomůže, tak celej ten ventil novej... mám na mysli to téčko zvrchu filtru, který je zajištěný kovovou závlačkou
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Janekx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.12.2015 13:23

Re: nadrz paliva-MODRA nebo CERNA hadicka?

Příspěvek od Janekx »

OK, zitra snad dojde filtr, tak ho nasadim, prehodim gumicky a pisnu, jak to dopadlo, vyresit to tim balonkem se zpetakem v nejhorsim ma cenu? pred kazdou jizdou otevirat kapotu a pumpovat? Hodne lidi si to tady pochvaluje, ale nevim...

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: nadrz paliva-MODRA nebo CERNA hadicka?

Příspěvek od Dymák »

na balónek kašli, lepší je to opravit.... ale neváhej - pokud to přisává vzduch, tak se to bude jenom zhoršovat a pak ti to začne i chcípat na volnoběh...
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Janekx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.12.2015 13:23

Re: nadrz paliva-MODRA nebo CERNA hadicka?

Příspěvek od Janekx »

OK vrhnu se na to hned jak mi prijde a zkusim to pretesnit. Jinak termoventil nejak nemuzu najit, je to nakladna zalezitost? A propos, ze muzu nasat tu modrou a cernou ne, to je cajk?

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: nadrz paliva-MODRA nebo CERNA hadicka?

Příspěvek od Dymák »

termoventil proto, že teplou naftu přepouští do chladiče paliva a studenou vrací do filtru... napíšu ti origo čísla a ceny ve VW... v každym kloudným eshopu ti ty OEM čísla převedou na jejich zboží (pokud bys chtěl druhovýrobu - tam to většinou nazývaj "ventil palivového filtru")
ventil: 1J0 127 247 A cca 700,- včetně těsnění (druhoška od 100,- záleží na tobě)
samotná sada těsnění ventilu ( 2 gumičky): 1J0 198 247 cca 100,-
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Janekx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.12.2015 13:23

Re: nadrz paliva-MODRA nebo CERNA hadicka?

Příspěvek od Janekx »

Tak joo, dík za info. První palivák s přetěsním termoventilu a když to nepomůže, tak pořídím novej. Snad to bude stačit a na bublinu vyzraju :)

Janekx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.12.2015 13:23

Re: nadrz paliva-MODRA nebo CERNA hadicka?

Příspěvek od Janekx »

Tak jsem si včera přivezl novej palivák. Přijdu k autu a koukám, že v průhledné hadiččce vedoucí z paliváku do čerpadla není žádná nafta?? Vyměnil jsem filtr za nový, zalil ho trochou naftou ze starýho, který byl však asi jen z půlky plnej a vyměnil gumičky na termoventilu. Po otočení klíčku jsem doufal že se filtr a hadička zaplní, ale to se nestalo. Trošku nafty se vrátilo z čerpadla k paliváku opačným směrem než by mělo a barvu měla tmavou spíš jako olej :O. Startování taky nepomohlo, do hadičky se z filtru nafta prostě nedostala. Nějaký nápad? Už jsem z toho dost zmatenej :/ Jakto, že hadička kde byla bublina asi po tydnu stani byla zcela prazdna? Proc se nezaplnila naftou při startování? Co ta mensi cast tmave nafty, ktera z cerpadla trosku vystoupala, pak zase sestoupila a zajela zpatky do cerpadla? Auto má tendenci chytnout, ale nema proste stavu :/

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“