Mizne chladící kapalina

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Tuleň
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 13.03.2016 22:53
Bydliště: Halenkov

Re: Mizne chladící kapalina

Příspěvek od Tuleň »

Zdravím!
Nové téma zakládat nebudu, tak se zeptám zde.
Mám golf 1.9 TDi 81kw r.v.98 AHF a mizí mi voda. Vypozoroval jsem:

1)když nastartuji a zvednu otáčky zhruba na 1800 ot/min, tak se ozývá bublání ze předu palubovky. Radiátor jsem měnil,jelikož propouštěl.
2) auto topí, ale pokud mu šlápnu na krk a držím knedlík, z výdechu začne jít studený vzduch
3) pokud je auto v delším zátahu (rychlá jízda, kopec pod plynem) tak se auto začne přehřívat a teplota vyletí i k 120°C
4) hadice-po jízdě, kdy se auto ohřálo a termostat pustil, tak jsou o dost tvrdší, než za studena. Motor jsem nezdech, jak jsem se dočetl
5) rozvody byly "prej" dělané, ale o vodní pumpě řeč nebyla

Chtěl jsem to zestručnit a zpřehlednit. Prosím Vás, potvrdí/vyvrátí mi někdo, zda je to těsnění pod hlavou? Díky moc

Odesláno z mého MI 4W pomocí Tapatalk
Naposledy upravil(a) Tuleň dne 06.09.2016 17:17, celkem upraveno 1 x.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Mizne chladící kapalina

Příspěvek od Graun »

pajinka píše:Těžko říct jestli by to zvládla podržet lépe. Spíš
Zkusím ještě z radiatoru odpojit obě hadice, vemu hadici z vodou a prostříknu jedním koncem vodu a jelsti vyteče druhým ven tak je radiator ok a problém je v tom spoji nhadici asi. a jestli je fakt ucpaný tak že by ta voda se tlačila zpět do te hadice díky tomu.

Stalo by se něco kdybych vyndal ty hadice a spojil je dohromady a vyřadil ten radator topení na zkoušku jestli to bude unikat jinudy ven ta voda?
Tak jak to dopadlo?
Já mám tu zkušenost, že mi začala propouštět ta plastová přiruba co jsou do ní napojeny hadice a teplotní čidlo na vodu. Teplem a stářím se zkroutila na tom připojení na blok motoru. Pomohla koupě nové a její výměna (120kč). Od té doby to neteče.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Marek Sitný
Člen klubu
Příspěvky: 17
Registrován: 06.04.2017 14:30

Re: Mizne chladící kapalina

Příspěvek od Marek Sitný »

Poradí mi prosím někdo?

Koupil jsem VW Passat B6, r.v. 2007. Vše je v pořádku, akorát mi teď začalo pípat na palubovce, že nemám kapalinu. Zastavil jsem, v expan. bylo pod minimem. Pomalu jsem otevřel a kapalina se sama zas objevila přesně mezi ryskami min-max. Takhle mi to dělá pořád. Nevíte co s tím? Mám hned myslet na nejhorší a to na prasklou hlavu? Vodu v oleji nemám, ani ve vodě olej. Jede normálně, nikde nic neteče. Ale kam se ta kapalina vždycky ztratí???

Díky za pomoc...

Crowley
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 02.02.2017 13:19
Bydliště: Řež

Re: Mizne chladící kapalina

Příspěvek od Crowley »

A kolik kapaliny jsi tam už nalil?

Zkus nalít po max. a zjisti kolik se ti ztratí za nějakou dobu.

Pak by taky mohlo blbnout čidlo, okuněný dráty, zoxidovaný kontakty, zalepený zevitř.

Pokud jsi tam nenalil nic a kapalina se pokaždý vrátí mezi rysky, tak je to cajk, ten objem se nejspíš "ztratí" do hadic - pruží. Jak je pumpa natlakuje, tak se trochu roztáhnou a kapalina zmizí. Jak klesne tlak, hadice se zas vrátí a kapalinu vytlačí zpátky do expanzky. A je to jen čidlem, rep něčím mezi kapalinou a řídící jednotkou.
Golf mk4 Variant 1.9 TDI
Š Felicia 1.3 MPI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Mizne chladící kapalina

Příspěvek od duduh »

Zkus nejdřív víčko expanzky.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“