padá nafta? prázdná průhledná hadička od paliváku

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Janekx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.12.2015 13:23

padá nafta? prázdná průhledná hadička od paliváku

Příspěvek od Janekx »

Tak jsem si včera přivezl novej palivák (kvůli bublince). Přijdu k autu a koukám, že v průhledné hadiččce vedoucí z paliváku do čerpadla není žádná nafta?? Vyměnil jsem tedy filtr za nový, zalil ho trochou naftou ze starýho, který byl však asi jen z půlky plnej a vyměnil gumičky na termoventilu. Po otočení klíčku jsem doufal, že se filtr a hadička zaplní, ale to se nestalo. Trošku nafty se vrátilo z čerpadla k paliváku avšak opačným směrem než by mělo a barvu měla tmavou spíš jako olej :O. Startování taky nepomohlo, do hadičky se z filtru nafta prostě nedostala. Nějaký nápad? Už jsem z toho dost zmatenej :/ Jakto, že hadička kde byla bublina asi po tydnu stani byla zcela prazdna? Proc se nezaplnila naftou při startování? Co ta mensi cast tmave nafty, ktera z cerpadla trosku vystoupala, pak zase sestoupila a zajela zpatky do cerpadla? Auto má tendenci chytnout, ale nema proste stavu :/

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: padá nafta? prázdná průhledná hadička od paliváku

Příspěvek od duduh »

:smoke: Základem úspěchu tvého dotazu je to:Že zde napíšeš v AVATARU co máš za ropáka (rotačku,PD....)...jinak se asi odpovědi nedočkáš.Dále v okénku vyhledavače najdeš určitě souběžná témata,protože se to tu stále řeší (z5ný ventil,termoventil,čerpadlo,netěsnost....).

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: padá nafta? prázdná průhledná hadička od paliváku

Příspěvek od Dymák »

má rotačku(průhlednou hadici k čerpadlu), tudíž bez podávacího čerpadla v nádrži.....
Janekx: ten filtr musíš zalejt naftou až po okraj, páč čerpadlo je až za filtrem a než natáhne naftu, tak budeš točit startérem pět minut v kuse (a to nepřežije)
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: padá nafta? prázdná průhledná hadička od paliváku

Příspěvek od Goauld »

Nejde o to, že by čerpadlu trvalo dlouho, než naplní filtr, ale o to, že mu v tom brání vzduch ! Auto s podávacím čerpadlem naftu tlačí od nádrže, kdežto auto s mechanickým čerpadlem na motoru, naftu z nádrže saje a vzduch je nepřekonatelná bariéra. Takže nezalitej, nebo jenom z poloviny zalitej filtr může znamenat, že auto nenastartuje dokud nebude mít dostatek nafty v čerpadle a filtru.
1. Zalít filtr až bude přetíkat.
2. Povolit všechny 4 trubky na vtřikách. (sníží se tlak za čerpadlem a vzduchová bariéra se snáz překoná)
3. Startovat, dokud nebude nafta tyct z trubek.
4. Utáhnout trubky a nastartovat.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

bobina12
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 30.01.2011 19:31

Re: padá nafta? prázdná průhledná hadička od paliváku

Příspěvek od bobina12 »

Zdravím,mám rotačku 66kw 4x4 a stojí před domem anemeohu nastartovat,jeden mechanik mi říkal,že není slyšet čerpadlo v nádrži.Startovalo to docela v poho než přišli mrazy a musím každý den jezdit,jak to stojí den už to špatně startovalo.dostal jsem radu na startovací spray,jednou to pomohlo,ale ted to nechce nastartovat ašpatně to i točí,rád bych povolil vstřiky jak se zde píše,ale přišel jsem o všechno nářadí.Prosím o kontakt na někoho z Pardubic nebo Chrudimi na pomoc.Potřebuji auto každý den do práce.Díky 775 575 471

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: padá nafta? prázdná průhledná hadička od paliváku

Příspěvek od Dymák »

Ty ale na rotačce nemáš čerpadlo v nádrži
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“