Vadný silentblok pod motorem

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Vadný silentblok pod motorem

Příspěvek od bayern »

Tak jsem včera "kost" vyměnil. Stará měla úplně rozpadlé gumy od oleje (rosí tam totiž trochu turbo, protože jsou hadice od turba i k intercooleru od oleje). Naštěstí ještě turbo funguje, jak má, tak budu doufat (vím, že je to otázka času).

Každopádně jsem si motor podložil heverem, takže se nehnul. Odšrouboval jsem "kost" a zašrouboval novou. Dotáhl jsem to citově, prostě aby to drželo. Když jedu s novou "kostí" a řadím z vyšších otáček, tak nejsou cítit takové ty tvrdé rány (takže si myslím, že to pomohlo), ale zase pokud je auto na volnoběh a stojí na místě, tak silněji duní oproti staré "kosti". Pokud se dostane nad 1100 ot/min., tak dunění odezní. Udělal jsem něco špatně?
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Vadný silentblok pod motorem

Příspěvek od bayern »

Nikoho nic nenapadá, co by to mohlo způsobovat?
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Vadný silentblok pod motorem

Příspěvek od Dymák »

duní - myslíš jako vibruje (klepe se), nebo jen zvuk?
pokud jen zvuk tak dej ucho na filtrbox, jestli to je ono....
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Vadný silentblok pod motorem

Příspěvek od bayern »

Duní tím myslím, že vibruje (klepe se to strašně). Jak mám klíče v zapalování, tak na volnoběh jak to vibruje, tak dokonce začnou cinkat a celý volant se klepe a vibruje. Pokud motoru trochu zvednu otáčky z volnoběhu na cca 1100ot/min. ,tak je po vibracích. Se spojkou to nijak nesouvisí (po vyšlápnutí i bez = stejné vibrace).
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Vadný silentblok pod motorem

Příspěvek od bayern »

Poslední dobou se to klepe podstatně méně, ale nevím, co to způsobilo.
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
ponyhoof
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 01.10.2014 16:15
Bydliště: Praha

Re: Vadný silentblok pod motorem

Příspěvek od ponyhoof »

Hoši, nevíte náhodou, jaký silentbloky jsou na golfa IV 110kw arl? Jde o to, že koukám na své oblíbené weby a je tam jen jedna montovací strana což mě zaráží .. všechny vypadají stejně - krom tý kosti žejo :D
Nemůžete mi to nějak popsat nebo přiblížit, jaký jsou rozdíly mezi silentblokem u převodovky a silentem na straně rozvodů? Abych to poznal.. Nerad bych pak dělal ze sebe v krámě vola. Díky moc :)
Golf IV GTI TDI PD150
EX: Golf III TDI

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Vadný silentblok pod motorem

Příspěvek od Dymák »

v mém oblíbeném krámě vypadají takto (tvarově jako origo, ale ta guma je o 25% tvrdší a hlavně plná, což ve výsledku dává o cca 60% větší tvrdost) Ale u PD už do celkem duní do kastle :|

vlevo motor - vpravo převodovka
motor-mount-pair-density-line-volkswagen-mkiv-golf-jetta-gti-gli-audi-8l-a3-8n-tt-18t-20l-tdi-034-509-5008-1.jpg
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
ponyhoof
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 01.10.2014 16:15
Bydliště: Praha

Re: Vadný silentblok pod motorem

Příspěvek od ponyhoof »

Jéé super, díky! S tím duněním, jak moc? Nějaký dunění na "normální" úrovni mě nevadí. Ale zase ne tak jako hodně aby vyskákaly šroubky :D . Před pohodlím preferuji funkčnost auta jako celku :D a ten koho povezu, to holt bude muset pochopit že si stavim "motokáru" :D
Golf IV GTI TDI PD150
EX: Golf III TDI

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Vadný silentblok pod motorem

Příspěvek od Dymák »

to dunění není nic hroznýho, ale je to znát.... potom když k tomu dáš jednohmotnej setrvák a nižší podvozek, tak se samozřejmě dál zvyšuje nekomfort... ale motokára to zdaleka není... zuby ti to nevymlátí :mrgreen:

tyhle konkrétní SB jsou z USA za 250usd/pár, kde posílaj pouze přes DHL za cca 80usd navíc... všechno je v cajku, jen to papírování, proclívání a tak - to mě vadí (a samozřejmě další prachy navíc)

v EU jsem zatím na žádný kloudný zesílený nenarazil... a když jo, tak mi z ceny spadla brada... cena za jeden = z USA za oba
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Harris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 14.09.2015 22:21

Re: Vadný silentblok pod motorem

Příspěvek od Harris »

Tak se také podělím se svou zkušeností s reakční vzpěrou, která je špatná na 1.9Tdi + chip
Jelikož měl kámoš nepoužité "puky" od PowerFlex (červené), tak jsem si řekl, že je tam dám...Výměna samotná zabrala asi 20minut (musel jsem sundávat kovový dekl) po montáži z5 na auto, celé auto rezonovalo, vibrace palubní desky a sedačky na volnoběh byly nesnesitelné. Při jízdě to docela šlo, ale na místě strašný. Vyzkoušel jsem povolit ostatní držáky motoru, jestli si to nesedne, ale bohužel ani to nepomohlo...
Výsledek? Dal jsem tam zpět to staré a koupím celou novou vzpěru. Za sebe tedy nemohu powerflex doporučit...

Edit: tak jsem provedl takový pokus, kdy jsem ke každé gumě v silentbloku přidal další kus gumy o šířce cca 3mm a výsledek je pociťuji výrazné zlepšení, sice je to krapet tvrdší, ale je to mnohem lepší...uvidím, jak toto řešení dlouho vydrží, ale nestálo to ani korunu...
VW Golf IV, 1.9TDI

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Vadný silentblok pod motorem

Příspěvek od Dymák »

já mám dogbone v červeným powerflexu a žádný extra vibrace necejtím... a to mám jednohmoťák
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“