"Díra" do motoru + cvakání na volnoběh - 1,9 tdi AJM

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Abracas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.11.2013 18:09

"Díra" do motoru + cvakání na volnoběh - 1,9 tdi AJM

Příspěvek od Abracas »

Nevíte prosím, co je na obrázku za díru s ozubeným kolem? V okraji není závit (nebo jsem ho aspoň nenahmatal), takže se do ní nedá zašroubovat víčko, ale nějaký "špunt" by tam si být měl... Pohled je shora, pravá část motoru při pohledu zepředu, díra je z větší části zakrytá krytem motoru, takže jsem jí objevil až asi po 3 letech, co auto vlastním... Motor je 1,9 tdi AJM, 85 kw.

Doplňující dotaz: Motor vydává lehce bouchavý zvuk, který jde přesně s otáčkami. Při zmáčknuté spojce zvuk ještě zesílí, ale nejhlasitější je to v místě záběru spojky. To zároveň cítím v pedálu i vibrace ve stejném rytmu. Zkoušel jsem to natočit, ale zatím je to tak tiché, že to na záznamu není slyšet. Předpokládám, že se loučí dvouhmota, ale překvapilo mě, že při zmáčknuté spojce to zesiluje, většinou se píše, že je to obráceně. Jinak další příznaky při startu nebo chcípání motoru se neprojevují...
Přílohy
Motor.JPG

Abracas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.11.2013 18:09

Re: "Díra" do motoru + cvakání na volnoběh - 1,9 tdi AJM

Příspěvek od Abracas »

Tak asi vyřešeno, podle všeho to vypadá na otvor do převodovky pro kontrolu horní úvrati... Takže zřejmě od výměny rozvodů - cca 3 roky jezdím bez ucpávky... :-(. Ten bordel tam musel udělat pěkný věci...

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: "Díra" do motoru + cvakání na volnoběh - 1,9 tdi AJM

Příspěvek od Goauld »

Tam moc bordelu nepadá, ale pro klid duše to klidně můžeš ucpat třeba korkovým špuntem. Jo a ne asi vyřešeno, ale opravdu je to kontrolní otvor pro nastavování rozvodů.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Abracas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.11.2013 18:09

Re: "Díra" do motoru + cvakání na volnoběh - 1,9 tdi AJM

Příspěvek od Abracas »

Děkuji za reakci, raději to něčím zašpuntuju - v první chvíli jsem se vyděsil, že je to do převodovky... :).

Nenapadá Vás, co by mohl být ten zvuk? Našel jsem pár videí s vadnou dvouhmotou a tam zvuky při zmáčknuté spojce přestaly, u mě naopak trochu zesílí a slyším je jen při studeném motoru. Auto je z roku 2001, najeto 240 tis..

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: "Díra" do motoru + cvakání na volnoběh - 1,9 tdi AJM

Příspěvek od Goauld »

Podle popisu se to těžko poznává, může to být dvouhmota a můžou to být klidně ložiska na klikovce.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“