Divne chovani spojky

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Divne chovani spojky

Příspěvek od rusta »

Zdravim, poradi mi nekdo ohledne spojky? Jedna se sice o I octavcu 66 kW, 2003 r.v, ale snad to nikomu vadit nebude.
Jde o to, ze spojka zacla zabirat bud hned na podlaze nebo normalne uprostred nebo u konce. A dela to opravdu pokazdy jak chce a nezalezi jestli jsem ujel 5 km nebo 100. Klidne to udela pokazdy jinak hned 10 krat za sebou kdyz zaradim jednicku a povolim spojku. Jeste jsem si vsiml, ze obcas to pri rozjizdeni neco v tom zavrze.
Je spojka nebo setrvacnik (jestli je tam jednohmota nebo dvojhmota) pred smrti nebo je to jen zavzdusneny?
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Divne chovani spojky

Příspěvek od majrek001 »

to je spíš jak zavzdušněný.. když odchází tak většinou bere úplně nahoře jde tíž a tíž
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Divne chovani spojky

Příspěvek od Dymák »

a předtím brala spojka kde?
-pokud nahoře, tak to může bejt zavzdušněný a vzduch ti prodlužuje chod pedálu
-pokud uprostřed, nebo dole, tak bude unavenej přítlačák (ty pružiny)
ještě je možnost, že se vytrhla tyčka z pracovního válce spojky (na převodovce) a teď tam cestuje a jak si zrovna sedne, tak zabírá
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: Divne chovani spojky

Příspěvek od rusta »

No s tim jezdi pritelkine. Ale co si pomatuji tak zabirala nejak mezi pulkou a zacatkem. Potom pred tim to problemem zabirala za pulkou. Ale co to obcasne vrzani?
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: Divne chovani spojky

Příspěvek od rusta »

Tak jsem spojku odvzdusnil. Ted se to chova jinak. Spojka zabira vicemene stejne, ale pokazdy kdyz se rozjizdim na jednicku tak tam neco zavrze (v urcitem zaberu), zalezi na tom jak rychle poustim spojku. Kdyz poustim pomalu tak vrzani je delsi a naopak. Dal auto radi v pohode. Stejne vrzani se projevuje pri podrazeni dolu, pri kazdem rych. stupni. To vrzani ma stejny zvuk, kdyz treba drevenou zidli nebo stul tahnete po dlazbe nebo neco podobneho.
Co si o tom myslite?
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: Divne chovani spojky

Příspěvek od rusta »

Spojku jsem vymenil. Nakonec odesla lamela (sjeta na zelezo z jednre strany) a byl popraskany pritlacak. Po vymene nastalo nekolik problemu...
Ten nejhorsi je, ze mi vetsinou nestartuje auto... Starter cvaka a nic...hned jak jsem auto dal do hromady jsem ho nekolik krat nastartoval a v pohode, zkousel jsem jeste zaradit vsechni rychlosti (kdyz predek byl zvednuty) jestli se tocej kola a tak. Potom jsem se sel prevleknout s tim ze projedu auto. Potom uz jsem auto nenastartoval. Starter ppuze cvakal a nic, asi deset krat jsem zkountroloval, promazal, vycistil ukozstreni a nepomohlo to. Ted to proste jednou startuje, potom treba 3 x ne. Baterkou to neni.
Druha vec je ze se mi rozsvitila zluta kontrolka check a po nastartovani na displeji se objevi emise do servisu, co to je a cim to je? A za treti mi prislo, ze auto nema tah jako driv, ale asi to bude spojeny s tou emisi, ze?
A treti je, ze spojka jde hrozne lehce (lehcejsi nez driv), ale rychlosti jdou v pohode
Takze jedna vec opravena a 4 dalsi se objevili, supr!
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Divne chovani spojky

Příspěvek od Dymák »

Lehká spojka je měkkým přítlačákem... Je to prostě druhovýroba, ale nemá to vliv na funkci. Pokud tam nemáš načipovanej nějakej obr krouťák.

Ten srartér, pokud si ho správně zapojil a ukostřil, tak asi zakukal na cívce
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: Divne chovani spojky

Příspěvek od rusta »

Tak sterter ted jde normalne, nevim co s tim je. Je to divny ...
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“