problém se zpátečkou VW Golf IV 1.9tdi 4motion r.v. 2003

SDi, TDi, TDi PD
Odpovědět
brasil11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.05.2016 20:24

problém se zpátečkou VW Golf IV 1.9tdi 4motion r.v. 2003

Příspěvek od brasil11 »

Ahoj, vím, že to tu někde už bylo zmíněno, proto se předem omlouvám, ale mám takový problém, auto má najeto 113tkm, dodnes pravidelně servisováno ve značkovém servise.. teď už druhým dnem mi ale zlobí zpátečka, tzn zastavím, sešlápnu spojku, zatlačím páku na zařazení zpátečky, řadící páka sice jde dolů, ale nechce mě pustit při tlačení dopředu k zpátečce, při sešlápnuté spojce pak najednou jde ztěžka i řadit jedničku.. když spojku vyšlápnu a jdu na neutrál, opět sešlápnu a jdu na zpátečku, tak už zařadit jde, kontrolky mi žádnou závadu nehlásí, spojka jinak sešlápnout jde z lehka, nepřijde mi, že by byla opotřebená, převodovka šla jinak taky doted v pohodě a při jízdě jde řadit bez problémů zlehka a bez tlačení.. na některých forech jsem se dočetl, že by to mohlo být třeba zaseknutou součástkou zámku řadící páky, nebo třeba špatně seřízené lanovody od převodů, či nějaké dva válečky zespoda auta pod skřínkou.. nevyznám se v tom, nechci ale naletět na zbytečnou výměnu spojky, nebo nedejbože převodovky pokud by to nebylo nutné a zakopanej pes by byl někde jinde.. máte někdo podobné zkušenosti, případně rady jak s tím?

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: problém se zpátečkou VW Golf IV 1.9tdi 4motion r.v. 2003

Příspěvek od Dymák »

vezmu to po pořádku:
-převodovkou to na 99%nebude
-spojkou to na 99% taky nebude
pak máme kulisu řazení společně s lanama a nakonec hydraulický ovládání (ty 2 válečky... hlavní pod pedálem spojky a pracovní na převodovce)

kulisa plus nastavení obou lanovodů určují dráhu páky pro zařazení rychlosti - ale pokud z neutrálu jde zařadit R a z jiný rychlosti ne, tak bych vsadil na zavzdušnění hydrauliky... jinýmy slovy, musím nejdřív vyřadit a pak znovu zařadit, tudíž 2x šlápnout spojku a tím docílit zařazení zpátečky...
kontrolní otázka: pedál spojky zabírá poměrně dole, že?
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

brasil11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.05.2016 20:24

Re: problém se zpátečkou VW Golf IV 1.9tdi 4motion r.v. 2003

Příspěvek od brasil11 »

jj, přesně tak, spojka zabírá už dole, jinak ano, z neutrálu zařadit rychlost jde, ale zpátečka ne, jde to až na druhý pokus.. tj, tak jak píšeš

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: problém se zpátečkou VW Golf IV 1.9tdi 4motion r.v. 2003

Příspěvek od Dymák »

ještě zkus řadit zpátečku takto:
zastavit, dát jedničku - nepouštět spojku a rovnou z jedničky při stále sešlápnutý spojce dát zpátečku.... pokud tam padne hladce, tak je problém v hydraulickým válci... ve kterým z těch dvou, to ti nepovím, ale jeden z nich propouští vzduch a tím pádem se zavzdušnil okruh
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“