Problém s výkonem !!!

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Borat238
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.06.2016 15:50

Problém s výkonem !!!

Příspěvek od Borat238 »

Ahoj Klubáci , mam Boru 1.9 85kw koupil sem novy vzuchovy filtr od raid (kuzel) , tyden jezdilou auto jak vymenene a vcera po nastartovani proste jak kdyby ho nekdo proklel ... do 2tis ot/min to je liny jako prase a od 2 to tlačí jen turbo... diagnostika neukazala zadnou chybu .. vaha vzduchu a turbo hodnoty zmereny a vse OK .
nevite nekdo prosim cim by to mohlo byt ????
myslite ze by to mohlo byt filtrem vzhledem ze nasava relativne teply vzduch z motoru oproti klasickem airboxu ????

bal8n
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.01.2014 16:27

Re: Problém s výkonem !!!

Příspěvek od bal8n »

to zkus vrátit jak to bylo a uvidíš, jestli je to tím filtrem

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: Problém s výkonem !!!

Příspěvek od Vesel »

Neni zasrana vaha? Teda pokud se filtr strikal olejem hodne lidi tam toho da moc a pak to zasira vahu
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Borat238
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.06.2016 15:50

Re: Problém s výkonem !!!

Příspěvek od Borat238 »

Olejem sem filtr nestrikal vůbec a zrejme by ukazala diagnostika ze je s vahou něco v neporadku ...a ani po vymene za original filtr s airboxem se nic nezmenilo!!! ??

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1024
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s výkonem !!!

Příspěvek od oneb1t »

zamer se na tu vahu :) idealni je nalogovat prubeh jizdy viz navody tady na forku
diagnostika v zavadach to nemusi ukazat
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Borat238
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.06.2016 15:50

Re: Problém s výkonem !!!

Příspěvek od Borat238 »

pravě že ani za jizdy to neukazovalo ze by hodnoty vahy byli v neporadku vše bylo ok !??

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1024
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s výkonem !!!

Příspěvek od oneb1t »

naftovej motor je pomerne blbuvzdornej kdyz nemas vykon tak je to bud tim ze tam nemas naftu nebo tim ze tam neni vzduch

1. kdyz tam neni vzduch tak to bude hulit pri seslapnuti a pak hledej problem s turbem ucpany sani atd.. (nalogovat)
2. kdyz tam neni nafta tak to muze mit bud nejakou mechanickou pricinu (vadny cerpadlo atd..) nebo to omezila ridici jednotkou kvuli signalu z nekteryho z cidel co to ovlivnujou
a) vaha vzduchu
b) teplota chladici kapaliny
c) tlak okolniho vzduchu

tohle jde docela dobre poznat zase z logu podle vstrikovanyho mnozstvi

co se tyka filtru tak narust/pokles vykonu je vetsinou v radu nekolika poniku to vetsinou ani nepoznas

pak muzou bejt jeste ruzny kuriozni zavady typu nefunkcniho plynovyho pedalu, vadny kabelaze apod.. :D
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Borat238
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.06.2016 15:50

Re: Problém s výkonem !!!

Příspěvek od Borat238 »

ok děkuju mockrat za rady :) pokusim se sčíhnout co rikas a pak uvidim

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Problém s výkonem !!!

Příspěvek od Dymák »

v nejhorším jde váha úplně vyřadit pokusem za 2kč.... vyndat konektor, za zmíněnou sumu zakoupit diodu BAV21 a narvat jí do toho odpojenýho štěkru - čárka na diodě je pin 5 a druhej konec pin 4 (pokud bude zlepšení - je to váhou... pokud ne, hledej dál)
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Problém s výkonem !!!

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Zdravím kluci, mám dotaz. Poslední dobou se mi stává ( nová N75 a váha vzduchu ) že auto při akceleraci 3,4,5 od 1600ot vůbec nejede a černě dýmí až tak že za mnou je oblak černého dýmu přes který nejde vidět a teprve až dosáhnu 2tis tak se to rozjede bez dýmu. Ponechal jsem si starou váhu co jsem z auta vytáhl po koupi a na tyhle kvalty to též nejede,ale vůbec to nezadýmí. Kde mám hledat chybu ? Mám za to že váha odešla, ale je rok nová což se mi nezdá a druhé bude asi turbo, sice nepadá do nouze, ale táhlo jde umáčknout hodně ztuha a to jen pár mm takže příčina proč to špatně akceleruje ? Děkuji
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém s výkonem !!!

Příspěvek od majrek001 »

ten kouř asi váha vzduchu

a to, že to nejde odspodu bych typoval, že máš malý podtlak - prasklé hadičky, tandem, protržená membrána třeba na egr.. když odpojíš po chcípnutí hadičku od zásobníku podtlaku (taková ta plastová kulatá báňka) je slyšet, že to násalo vzduch nebo se vůbec nic neděje..

taky na logu by to mohlo být vidět
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Problém s výkonem !!!

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Ahoj majrek001 měl si pravdu, byla to váha vzduchu ale ani se starou to moc nejelo a čoudilo, tak jsem vyměnil vzducháč-nový co jsem koupil do zásoby a ono to od spodních už jede, ale pořád na 96kw to není to ořechové. Ale tedka se to od 1600ot vcelku pěkně rozběhne nebo to tedy jde cítit,akorát je to takové tupé a hlavně nekouří. Hadice jsem kontroloval,ale bohužel pouze ty k vetilům jako N75 atd. protože ve svých podmínkách k té co vede k táhlu turba se nedostanu a hmatem se zdát dobrá může a třeba být nemusí. Co jsem zaslepil EGR ( byl vyčištěný ) tak bez rozdílu,takže jezdím s ON, ALE jak těžce jde umáčknout to táhlo uvnitř EGR ? Mně jde poměrně těžce a udělám to jenom když do něj zatlačím třeba šroubovákem, prst bych o to zlomil ( mám zvlášt klapku a EGR ). Tandem neteče, tak snad bude dobrý,při jízdě nerachotí a zásobník podtlaku rozhodně vyzkouším, pokud se s tím nic nestane :) a kdyby náhodou nasál, tak vyměnit ? Nebo jak by se postupovalo ? Děkuji za ochotu :)
P.S. Jak jsem auto koupil, padalo při 2000ot na 4 a 5 v kopci do nouze. Na VAGu psáno že byl tlak nedosažený a právě mu to na diagu ukazovalo kde je problém a to mi vysvětlil. Mrkl se na to,pověděl že bylo hýbáno s táhlem, nastavil, přidal o závit a auto jezdí bez nouze :)
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: Problém s výkonem !!!

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Táák kluci,byl jsem mrknout na ten zásobník podtlaku po jízdě s tím zda se bude něco dít. Bohužel k mé smůle jak jsem za to zatáhl, tak mi v ruce zůstala ta hadička i s takovým tím plastovým násoskem na který se má navlékat ta hadička, takže jsem dojezdil a budu muset objednat nový. Žádné odfouknutí nebo zasyčení jsem nezpozoroval, takže se to jeví jako vadné nebo dobré ? Lze to provizorně kdybych,chtěl odjet z domu nějakým šroubkem zadělat nebo raděj nezkoušet ? Každopádně ať byl dobrý nebo špatný musím koupit nový.
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“