tah motoru

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
fredy54
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 03.06.2016 17:08
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

tah motoru

Příspěvek od fredy54 »

Ahoj,nikde jsem nic podobneho tady a foru nenašel tak zakladam nové téma..vlastním vw golf iv 1,9 tdi 81Kw AHF.popíšu jak se závada projevuje.jedu např. na trojku pěkně v klídečku,pak chci předjíždět tak na to šlápnu auto vystřelí vše je ok,ale pak přeřadím na 4r.s. a tah nikde,ale jak pustím plyn a znovu ho zmačknu tak opět krasně táhne.Nevíte co by to mohlo být? díky za každou radu
1,9 TDI 81Kw AHF

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: tah motoru

Příspěvek od Goauld »

I když to tak nevypadá, tak to nejspíš bude zatuhlá regulace turba. Nebo možná jenom popraskany podtlakovy hadičky.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

fredy54
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 03.06.2016 17:08
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: tah motoru

Příspěvek od fredy54 »

Goauld píše:I když to tak nevypadá, tak to nejspíš bude zatuhlá regulace turba. Nebo možná jenom popraskany podtlakovy hadičky.
No auto jsem kupoval po chlapovi a říkal že auto stálo převážně tak měsíc a pak tak tyden jezdilo a zase měsíc stálo.ale turbo je tam rok stare.original garet..popřípadě jak na tu zatuhlou regulaci díky? :) jsem tu novej
1,9 TDI 81Kw AHF

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: tah motoru

Příspěvek od Goauld »

Rozebrat a vyčistit turbo. Sám se do toho asi pouštět nebudeš, takže servis. Jestli to chodí zjistíš jednoduše tak, že zmáčkneš táhlo od podtlakové baňky na turbu, jestli se bude citelně zadrhávat, je potřeba to vyčistit. Ale někdy to za studena chodí a po zahřátí to začne zlobit.
Taky je dobry opravdu důkladně zkontrolovat všechny podtlakovy hadičky, stačí malá netěsnost a uník podtlaku způsobí nečekany porblémy.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

fredy54
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 03.06.2016 17:08
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: tah motoru

Příspěvek od fredy54 »

Opet zdravim,tahle zavada byla vyresena.na tandemovem cerpadle byla vyvyklana ta trubicka.opraveno ujeto cca 7000km vse ok a dnes jsem jel a na 4r.s. Kolem 4100Ot/m mi auto vzdy dvakrat cukne a prestane tahnout.kdyz auto zdechnu a znova nastartuju jede zase jak ma.co myslite?:( uz jsem fakt na prasky z toho auta dekuji za rady
1,9 TDI 81Kw AHF

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: tah motoru

Příspěvek od Dymák »

Nouzovej režim.... Takže dignostika a tam se dozvíš proč to padá... Velkej tlak, malej tlak, regulace atd...
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
ajeto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: tah motoru

Příspěvek od ajeto »

Prosím o radu WV Bora 1.9 TDI 85kw netáhne padá do nouzového režimu, VAG píše chybu 17958, tak že něco s podtlakem, mám i log jenže z toho nejsem moc chtrý nevím přesně jaké hodnoty jsou správné. Jestli by byl někdo ochoten prostudovat a podat radu. Díky

http://leteckaposta.cz/910450074" onclick="window.open(this.href);return false;
http://leteckaposta.cz/383068396" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ajeto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: tah motoru

Příspěvek od ajeto »

Zdravím pánové, problém jsem vyřešil, byl v háji regulátor podtlaku turba (baňka na turbu). Zkušební jízda proběhla v pohodě. Jen bych potřeboval zkontrolovat log zda je to opravdu tak jak to má být a turbo jede jak má. Jedná se mi o to zda jsem dobře nastavil táhlo té baňky. Díky za pomoc.

https://uloz.to/!pFl7So5R1kNr/oprava-1-csv" onclick="window.open(this.href);return false;
https://uloz.to/!qVJQJrADueme/oprava-2-csv" onclick="window.open(this.href);return false;

Holis Bořena
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.11.2016 20:53

Re: tah motoru

Příspěvek od Holis Bořena »

Zdravím pánové prosím o radu. Bora 1.9tdi 85kw 4motion auto mělo problém s podtlakem... vyměnil jsem regulaci turba která byla zatuhlá, ale občas se probrala ta už je nová potom prišla na řadu váha vzduhu a ventil N75 na který ukázala i diagnostika, ale po výměně nenastala žádná velká změna, tak prosím o každou další radu a nápad co by to mohlo dělat. Podtlakový hadičky vypadají v pohodě nikde nic neutíká tak opravdu nevím

Uživatelský avatar
ajeto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: tah motoru

Příspěvek od ajeto »

Co tak ten čudl z podtlakové pumpy někdy se chvěním uvolní a utíká tam podtlak.

Holis Bořena
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.11.2016 20:53

Re: tah motoru

Příspěvek od Holis Bořena »

ajeto píše:Co tak ten čudl z podtlakové pumpy někdy se chvěním uvolní a utíká tam podtlak.
Myslíš tandemový čerpadlo? a ten čudl co je jakoby vněm a trčí směrem do auta a je kněmu hadice k brzdovému válci? jestli jo tak je takový volnější a když zdechnu auto a poslouchám tak kolem něj to syčí... a tohle mi diagnostika neukáže? :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“