Golf IV 1.9TDi 66kW ... brzdí / nebrzdí / brzdí / nebrzdí

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
large
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 20.04.2008 16:44
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Golf IV 1.9TDi 66kW ... brzdí / nebrzdí / brzdí / nebrzdí

Příspěvek od large »

Zdravím pánové.

Řešíme problém s jedním Golfem, kterého máme v rodině. Je to rotačka TDi 66kW. Problém se týká posilovače brzd. problém je takový, že auto je potřeba zastavit na jedno šlápnutí na brzdový pedál. Vždy na jedno šlápnutí Auto brzdí, ale když se na pedál šlápne 2x nebo vícekrát za sebou, tak pedál ztvrdne pod nohou a pak je potřeba opravdu chlapsky šlápnout do pedálu aby auto zastavilo, je to dost děsivá situace pro člověka, který s něčím takovým nepočítá a když se mi to stalo poprvé, byl jsem velmi nemile překvapen. Ale když pak necháte brzdový pedál chvíli v klidu tak po chvilce na to jedno šlápnutí zase funguje. Dle mého názoru se mi někde ztrácí podtlak ale v hadicích jsem nikde problém nenašel. Nemáte někdo nějaký TIP, kam se podívat a co zkontrolovat, popřípadě vyměnit?

Díky.

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Golf IV 1.9TDi 66kW ... brzdí / nebrzdí / brzdí / nebrzdí

Příspěvek od stevocz »

pravdepodobne chyba v podtlaku. bud mas niekde unik alebo vakuovka nestiha. najlepsie zognat merak aby si zmeral aky mas podtlak. moze byt kludne niekde mala dierka na posilnovaci a ked slapnes tak sa zvacsi alebo nieco. obcas unika podtlak aj medzi posilnovacom a brzdovym valcekom.
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Uživatelský avatar
MartinZ22
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 702
Registrován: 06.01.2013 16:34
Bydliště: Morava

Re: Golf IV 1.9TDi 66kW ... brzdí / nebrzdí / brzdí / nebrzdí

Příspěvek od MartinZ22 »

Pořádně zkontrolovat hadici co jde do posilovače ráda praská. Taky může být na vakuové pumpě volný náustek na kterém je hadice do posilovače nasunutá.
VW Golf IV 2.8 Vr6

Uživatelský avatar
large
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 20.04.2008 16:44
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.9TDi 66kW ... brzdí / nebrzdí / brzdí / nebrzdí

Příspěvek od large »

stevocz píše:pravdepodobne chyba v podtlaku. bud mas niekde unik alebo vakuovka nestiha. najlepsie zognat merak aby si zmeral aky mas podtlak. moze byt kludne niekde mala dierka na posilnovaci a ked slapnes tak sa zvacsi alebo nieco. obcas unika podtlak aj medzi posilnovacom a brzdovym valcekom.
Ta vakuovka už mě taky napadla ale je to celkem drahá záležitost tak jsem nejdříve chtěl vyloučit vše ostatní. Posilovač zkusím vyměnit a uvidíme.

Uživatelský avatar
large
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 20.04.2008 16:44
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.9TDi 66kW ... brzdí / nebrzdí / brzdí / nebrzdí

Příspěvek od large »

MartinZ22 píše:Pořádně zkontrolovat hadici co jde do posilovače ráda praská. Taky může být na vakuové pumpě volný náustek na kterém je hadice do posilovače nasunutá.
Hadici projdu ještě jednou, ten naustek se dá nějak opravit, kdyby byl problém v něm?

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Golf IV 1.9TDi 66kW ... brzdí / nebrzdí / brzdí / nebrzdí

Příspěvek od Dymák »

vakuovka se jentak nepodělá... hlavně pokud by šla sr*t, tak ti i blbě reguluje turbo
náustek jde opravit výměným zpusobem za 500,- nebo ho oblep tekutým kovem
hadice k posilovači stojí do litru origo nová
buben posilovače jak kde, ale drahý to taky nebude

nech to chvilku běžet na volnoběh, pak to zdechni a honem jdi poslouchat, kde to utíká po cestě pumpa - hadice - posilovač
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
large
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 20.04.2008 16:44
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1.9TDi 66kW ... brzdí / nebrzdí / brzdí / nebrzdí

Příspěvek od large »

No... ono když se to vezme tak turbo nereguluje vůbec. Má jen dvě polohy... OFF/ Full ON... tzn: nic, nic, nic,... pořád nic.... POWEEEER... Nouzák... :rofl:

Už do mamky hučím asi rok, že to chce vyměnit nebo alespoň repasovat turbo ale odpověď je vždy stejná... "mě to stačí jak to je" :negative:

Ale ty brzdy už jsou silné kafe i na ni. Zkusím to všechno projít a uvidíme.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“