čidlo polohy vačky?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

čidlo polohy vačky?

Příspěvek od Dymák »

zdar hoši, zas něco výjmečně nevím :laugh:
z ničehož nic se mi prodloužila doba startování motoru na cca 5 vteřin (předtím chytal na brnk) u PD
na VAGu vypadl nevěrohodný signál čidla polohy vačky (jestli tam byl i předtím - netuším, ale vzhledem k tomu, že před cca 100km probíhala výměna vačky, tak mohlo jít do kopru při tom)

Je možný, že by to bylo i něčím jiným?
Popravdě se mi nechce zbytečně do toho čidla, poněvadž vzhledem k rozsáhlým úpravám na motoru je to tak práce na den :blush:

teď ta otázka, čemu moc nerozumim: pokud je to čidlo mrtvý, jaktože to nakonec naskočí? Je možný, že pokud není synchronizace vačky a kliky, tak to nakonec (za těch cca 5 vteřin) naskočí na čidlo kliky?
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

provokater
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 28.01.2013 17:57
Bydliště: Olmützer Vorstadt

Re: čidlo polohy vačky?

Příspěvek od provokater »

...ano...je to tak, jak píšeš...pokud vypadne signál z čidla vačky, ŘJ startuje podle čidla kliky jen to trvá dýl protože podle čidla vačky pozná přesně, jakej válec je v kompresi a podle toho vstřikuje a podle čidla kliky jede podle pořadí vstřiku...
Lži,kraď ,podváděj a poslouchej heavy metal
Žij rychle,zemři mladej a nech po sobě tlustou mrtvolu
Chceš-li závodníkem býti, musíš čip od TDIFuna míti.
Jurský Park Motorsport feat. T.M.A.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: čidlo polohy vačky?

Příspěvek od Dymák »

Díky moc za vysvětlení :drinks: :drinks:
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

pistucho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.06.2016 19:21

Re: čidlo polohy vačky?

Příspěvek od pistucho »

Ahoj, mám podobný problém, asi před měsícem mi nechtěl Golf vůbec startovat a pri startování vyskakovali otáčky, až ke 4000 následně začalo blikat žhavení. Po napojení na VAG. vadný snimač otacek nebo vadná řídící jednotka. Pak mi přišel pomoct kamarát, stříkl Start sprej do sání a motor naskočil. Pak jsem takhle startoval ještě asi 10 krát, potom jsem skusil zahejbat konektorama a kabelama k snímačům a ono to zabralo. Teď to startuje studený dobře , ale teplý hůř. Chystám se k nějakému mechanikovi tak uvidím.

pistucho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.06.2016 19:21

Re: čidlo polohy vačky?

Příspěvek od pistucho »

Ahoj, tak jsem Golfíka konečně spravil. Původně mi vyskakovali otáčky na budíku při startování a na Vagu chyba snímače otáček, nebo chyba řídíci jednotky. To co způsobovalo dlouhé starty je zaoxidovaný přechodový kabel na starteru k uhlikům. Podle sluchu točil v pohodě, na Vagu 189 otáček. Nakonec se kabel upálil, koupil jsem nový držák uhlíku i s kabelem. Po výměně naskočí okamžitě nemůžu ani vyčíst startovací otáčky.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“