zvlastni startovani

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
coberk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 27.11.2011 13:28
Bydliště: Ústi nad Orlicí

zvlastni startovani

Příspěvek od coberk »

Ahoj mam tu takovou zvlastnost od tech mrazůjak bylo -10 je to tak tejden me blbne startovani pri studenym aute kontrolka zhaveni jen problikne jakoby to nezhavilo staruje to ale trva to trosku dyl nehada se to zhavky byli venku jsou prezkouseny a zhavej jak blazen i po odpojeni jakeho si čidla ale zarazi me to ze ta kontrolka zhaveni jen problikne driv cca 10vterin stala rozvicena jedna jako by to zhavilo až pri startu se o vw golf iv 1.9tdi 81kw rok

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: zvlastni startovani

Příspěvek od Goauld »

Většinou bývá na vině právě to "jakési čidlo", což je čidlo teploty vody. Pokud říká jednotce že voda má vyšší teplotu než skutečně má, tak jednotka nesepne žhavení na správnou dobu.
Pokud po odpojení čidla kontrolka svítí dýl, tak ho vyměň, bude vadny.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

coberk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 27.11.2011 13:28
Bydliště: Ústi nad Orlicí

Re: zvlastni startovani

Příspěvek od coberk »

Dobře dík,jeste jsem zkusil neco odpojit baterku na noc,rano sem ji pripojil a hned to zhavilo kontrolka pekne stála chytlo to tak jak ma jel sem do prace tak 8hodin stalo a po tech 8hodinach ani prd nenazhavilo jen probliklo po probliknuti cca 3vteriny cvaklo rele (vypnulo). Jeste se hci ujistit to cidlo je to to kdys koukas do motoru tak po pravej strane na boku motoru

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: zvlastni startovani

Příspěvek od Goauld »

Ne, čidlo teploty vody pro řj. motoru a přístrojovku dohromady je zezadu motoru na straně u řidiče nahoře. Má čtyřpinovej konektor.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

coberk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 27.11.2011 13:28
Bydliště: Ústi nad Orlicí

Re: zvlastni startovani

Příspěvek od coberk »

Ok,mel sem to na vagu a potvrdilo se cidle na teplotu vody tak doufam ze po vymene se poslape jak ma 🙂

coberk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 27.11.2011 13:28
Bydliště: Ústi nad Orlicí

Re: zvlastni startovani

Příspěvek od coberk »

Tak cidlo vymeneno za original,podle vagu vsecko ok rano -2 krasne kontrolka zhaveni pekne stala cca 10vterin start krasnej ale ted venku 0stupnu auto stalo 6hodin a kontrolka jen problikne uz sem z toho fakt jelen

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: zvlastni startovani

Příspěvek od Goauld »

0-5 stupňů je taková blbá teplota, je na to asi jedinej lék a to změnit dobu žhavení na vagu. Ona to ani není ve skutečnosti doba, ale posouvá se celá mapa v jednotce. Nicméně to je jedno jak to funguje, důležity je, že to pomáhá. Návod na to tady někde je, hledej :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

epicc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 12.07.2015 21:51
Bydliště: Ostrava

Re: zvlastni startovani

Příspěvek od epicc »

Ahoj mám podobný problém že mi to poslední dobou startuje o.k. akorát první start ráno to dyl žhaví a pak chytne hned ale skočí do vyšších otáček cca 1500. Předpokládám že bude taky čidlo v loji. Vždycky chytal krásně nechám napichnout uvidime☺.
Golf 200185kw tiptronic

Holis Bořena
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.11.2016 20:53

Re: zvlastni startovani

Příspěvek od Holis Bořena »

Čaute mám asi 2 týdny po repasu turba a při startu ne vždy stalo se mi asi 3x že mi otáčky vyletěly tak na 2200 a asi 2-3 vteřiny to drželo pak spadnou a drží volnoběh na 1100+-. Neví někdo čím by to mohlo být díky za každou rada a nápad :) Bora 1.9 TDI 85kw 4motion

Solaio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 08.03.2012 11:20
Bydliště: Zlín

Re: zvlastni startovani

Příspěvek od Solaio »

Otestuj snimač G 62 (teplota chladící kapaliny)
Volkswagen Golf 1.9 TDI GTI 130Kw ARL 2002

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“