1.9 tdi pd 74 kw nestartovala a jede na 3 válce

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
ZJ5.2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 11.12.2016 07:59

1.9 tdi pd 74 kw nestartovala a jede na 3 válce

Příspěvek od ZJ5.2 »

Ahoj všem,mám problém s 1.9 pd,už si s tím nevím rady,tak zkusím požádat o pomoc tady,jedná se teda o Fabii,ale snad to nebude vadit,zkoušel jsem to řešit na power dieslu,ale nák jsme se k ničemu nedostali.Já samozřejmě mužu vyndat vstřiky a odvézt je na kontrolu,ale pořád si řkám,že to vstřiky nebudou,objevilo se to moc náhle,bez varován.
Pokud to nebude vadit dám sem odkaz z diskuse.
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=159372" onclick="window.open(this.href);return false;

Kdyby byl nekdo v okolí Jičín,Poděbrad s Vagem a byl ochoten to napíchnout,tak bych byl rád.Kámos má delphi a nastartované se to nemohlo spojit.

A ještě jedna věc,když otočím klíčkem a podává čerpadlo,tak je slyšet takový zvláštní zvuk na pravé straně pod palubkou,nebo hned za stěnou od motoru,jako by čerpadlo natlačilo,ale jako by přez moc,vypne se a za vteřinu to ještě jednou dotlačí.

ZJ5.2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 11.12.2016 07:59

Re: 1.9 tdi pd 74 kw nestartovala a jede na 3 válce

Příspěvek od ZJ5.2 »

Tak ted jsem to byl zkusit natočit a chytlo to ale tak na 5 vteřin pak to zdechne,neudrží se to,asi po páte se to uz udrží,ale klepe se celé auto,jako by to šlo snad jen na dva.

Není možné,že padá nafta a zavzdušnuje se to?

Jo a nesvítí žádná oranžova kontrolka poruchy motoru.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: 1.9 tdi pd 74 kw nestartovala a jede na 3 válce

Příspěvek od Goauld »

No, tak zaprve, proč pišeš 6 samostatných příspěvků a nenapišeš to do jednoho, stačí použít tlačítko upravit.
Za druhe, by to chtělo změřit tlak tandemu a hlavně podívat se do nádrže na sací koš, jestli není ucpany sítko.
Obecně ale doporučuju to zavyst mechanikovi, než se s tím takhle sr*t, protože taky můžeš skončit tím, že necháš repasovat vstřiky a čerpadlo a stejně to nepojede. Určovat závady jenom z výpisu chyb není možny, auto je potřeba vidět a s diagnostikou trochu umět pracovat.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

ZJ5.2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 11.12.2016 07:59

Re: 1.9 tdi pd 74 kw nestartovala a jede na 3 válce

Příspěvek od ZJ5.2 »

Tak jsem se nechal inspirovat s tím sacím košem,zatim jsem ho nevyndal,ale odpojil jsem přívod a vracečku z palivového filtru a konce ponořil do sklenice s naftou,nastartoval,chvilku to šlo na tri a trochu se to hádalo,ale asi po minutě se to srovnalo a motor jde tak jak má,nechal jsem to asi 5 minut běžet a jde to pěkně do otáček,tak,že opravdu bude problém v nádrži,protože filtr jsem dal novej.
Nechci to zakřiknout,ale asi jsi mě ušetřil dost peněs,už jsem chtěl tahat vstřiky.
Dík moc :potlesk:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: 1.9 tdi pd 74 kw nestartovala a jede na 3 válce

Příspěvek od Goauld »

Stává se to, hlavně když někdo dojíždí skoro do prázdna a bere pofidérní kvalitu nafty. Zároveň s tím se můžeš podívat na plovák v jakym stavu je snímač, případně ho vyměnit, když ti to ukazuje nesmysly.
Přeju samozřejmě aby to bylo jenom ucpany sítko, než vadny vstřiky nebo čerpadlo, ale zaručit se to nedá.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

ZJ5.2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 11.12.2016 07:59

Re: 1.9 tdi pd 74 kw nestartovala a jede na 3 válce

Příspěvek od ZJ5.2 »

Tak jsem vyndal čerpadlo z nádrže rozebral ho a sítko zasrané není.Zítra si ho vezmu do práce,pořádně ho celé vymeju a profoukám.Taky asi profouknu potrubí od nádrže k filtru,tim nic neskazím.Ještě asi koupím to plastové téčko co je na filtru,jestli to nepřisává tam.Pak to poskládám a uvidí se co to bude dělat,aspon budu moct vyloučit přívod nafty.Dá se nák změřit kolik by to čerpadlo mělo dávat?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: 1.9 tdi pd 74 kw nestartovala a jede na 3 válce

Příspěvek od Goauld »

Určitě se změřit, ale elektricky čerpadlo v nádrži není tak kryticky, funguje to aji bez něho. Duležity je tandemovy čerpadlo ktery pohání vačka, to musí dobře tlačit naftu ke vstřikům.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

ZJ5.2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 11.12.2016 07:59

Re: 1.9 tdi pd 74 kw nestartovala a jede na 3 válce

Příspěvek od ZJ5.2 »

Jo to máš pravdu,běží to jenom z flašky a ponořenejme hadicema od tandemu,vcera me to takhle běželo pul hodiny a hral jsem si s plynem ve všech režimech a nani jedno zakuckani,nebo vynechání valce.Tak nevim,dnes vratim čerpadlo a uvidim,ale obávam se,že se to zase objevi.Myslíš,že kdyby to čerpadlo dávalo málo,že by si to ten tandem vytáh,protože kdyz vemu do huby konec od čerpadla tak to moc volne sat nejde,musi se vyvinout podtlak v hube.

ZJ5.2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 11.12.2016 07:59

Re: 1.9 tdi pd 74 kw nestartovala a jede na 3 válce

Příspěvek od ZJ5.2 »

Ona ma tahle mrcha chladic paliva?Protoze kellyna ho na tenhle kram nabizi?Kde by mel byt?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: 1.9 tdi pd 74 kw nestartovala a jede na 3 válce

Příspěvek od Goauld »

Měl by být před chladičem vody, může být taky přicpanej.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

ZJ5.2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 11.12.2016 07:59

Re: 1.9 tdi pd 74 kw nestartovala a jede na 3 válce

Příspěvek od ZJ5.2 »

Tak jsem to poskládal zpátky,nastartoval a vše maká jak má.Byl jsem to projet 40 km a vzal jsem to i trochu u držky 180km/ho a žádný problém se neprojevil,tak jsem zvědavej jestli mě bude holka volat,že jí to někde zase nechalo,ráno jede do školy 35 km,tak uvidíme.Ale bojím se,že to bude náká sporadická závada na elektrice,která se projevý bez varování.
Doufám,že ten malý trojuhelník s vykřičníkem je protiprokluz,na vteřinku problik na přístrojovce.

Uživatelský avatar
milloslav
Člen klubu
Příspěvky: 67
Registrován: 10.01.2014 15:07
Bydliště: Karlovy vary

Re: 1.9 tdi pd 74 kw nestartovala a jede na 3 válce

Příspěvek od milloslav »

Palivoví chladič máš pod prahem u řidiče ale to je myslím jen z5tňák .
A na palubovce mi blikne ESP a ABS když startuji a je méně nabitá baterka (každé ráno v zimě).
Ohledně vstřiků a tvého problému moc neporadím ale ještě bych možná vstřiky propláchnul VIFem trochu se mi po tom zlepšili hodnoty
Ale ani předím na tom nebyli špatně .
Jinak přeji ať auto jede jak má a máš po problému :) ...
Golf IV Variant 1.9 TDI 74-Kw -->107 Kw

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“