Líně startuje

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

šrotík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.01.2017 19:24

Líně startuje

Příspěvek od šrotík »

Ahoj, doufám, že jsem to dobře zařadil. Pořídil sem pro přítelkyni Golfa 4 1,9 TDi 81Kw se 4.kv. automatem, rok myslim 1999. A od začátku startuje hodně líně, jako když je KO baterka. Při koupi sem to moc neřešil, s tim, že bude starter po smrti. nechal sem ho zrepasovat, měl rozlámaný ložisko. Celej říčnej, že už to bude dobrý jsem starter vrátil do auta a ejhle...beze změny. Při startování hodně pohasínaj i parkovačky, takže následovala 4 roky stará baterka, ale ani s novou se nic nezměnilo. Ze zoufalství jsem natáhnul startovací kabel mezi šroub co drží starter a "-" na baterce v naději, že bude špatně ukostřenej motor a stejně nic. Má někdo nějaký další nápad co s tim ? Díky

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Líně startuje

Příspěvek od skacel99 »

Mrkni se,jestli nemáš zaoxidovaný a dobře utažený svorky na baterce. To může taky dělat problémy.

šrotík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.01.2017 19:24

Re: Líně startuje

Příspěvek od šrotík »

Baterka je nová, takže kontakty OK a očka jsou očištěný, plus máznutý vazelinou na kontakty.

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Líně startuje

Příspěvek od milan000 »

Porádně prohlédni očka na kabelech. Měl jsem to samé a nakonec mi očko co jde z plus na cívku starteru viselo na pár vláskách kabelu. Nové očko na kabel a chytá jak fík

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk

Golfík 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.11.2008 16:05
Bydliště: Vranovice-Brno venkov

Re: Líně startuje

Příspěvek od Golfík 2 »

Občas mi to taky dělá na 1.9 tdi 66 kw.Baterka je nová,gigawat 74 AH 680.O víkendu se podívám jak to vypadá na startéru s uchycením.

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Líně startuje

Příspěvek od milan000 »

Já už pomalu repasoval starté a i baterku jsem chtěl koupit a nakonc to byla taková "p......a"

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk

šrotík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.01.2017 19:24

Re: Líně startuje

Příspěvek od šrotík »

Tak jsem dneska okouknul ten kabel a u koncovek shnilej neni. Nahradil sem ho startovacím kabelem, ale stále a pořád bez výsledku :(

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Líně startuje

Příspěvek od Goauld »

Problém bude ve startéru. I když si ho nechával repasovat, tak ten kdo to dělal to podle mě nevyzkoušel na stolici a nezměřil odběr startéru. Bude nejspíš propáleny vinutí, takže startér se sice točí, ale nemá sílu a bere hodně proudu, proto pohasínají při startování světla.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

šrotík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.01.2017 19:24

Re: Líně startuje

Příspěvek od šrotík »

Nevim, ten člověk mi dělá startery a altíky roky a nikdy s tim nebyl problém. Asi bych to mohl taky zkusit, nevíš, jestli má manuál a tenhle automat stejný startery ?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Líně startuje

Příspěvek od Goauld »

Nikdo není neomylnej, určitě bych mu to ještě zkusil dát ať vyzkouší startér na stolici při zátěži. Startéry bohužel nejsou stejny, automat má jinej než manuál.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Krttek01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.12.2013 04:53

Re: Líně startuje

Příspěvek od Krttek01 »

Jak říkal "milan000" pořádně překontrolovat silové kabely mezi baterií a startérem očka sundat očistit maznout nejlépe měděnou vazelínou a dát zpět s novýma podložka a maticema, pořádně očistit připojovací šrouby a taky zkontrolovat a očistit mínus pól od baterie a ukostření motoru. To dělá velké věci pokud to není ok.

šrotík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.01.2017 19:24

Re: Líně startuje

Příspěvek od šrotík »

všecko tohle je v pořádku. Kabely sem i nahrazoval za startovací co mám na svoje auto kdyby náhodou, takže tam problém neni, tohodle drobečka ty kabely uživěj bez problému. Prohrabu na dílně regály, jestli se tam nějakej automatovej starter neválí.

Golfík 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.11.2008 16:05
Bydliště: Vranovice-Brno venkov

Re: Líně startuje

Příspěvek od Golfík 2 »

Dnes jsem čistil kontakty na baterce a na startéru.U startéru mám toto relátko nebo co to je.Nevíte čemu slouží ? Je propálený.
Přílohy
DSCN2389[1].JPG

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Líně startuje

Příspěvek od Goauld »

Těžko říct, není to nic originálního. K čemu je zjistíš jedině tak, že pudeš po kabelech kde končí. Může to být třeba na nějaky přídavny světla.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

šrotík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.01.2017 19:24

Re: Líně startuje

Příspěvek od šrotík »

Tak jsem se teď cestou na dílnu zastavil u elektrikáře přeptat se ho jak s tim starterem. Povidal, že odběr v zátěži neměřil, že nemá jak, ale dodal, že vinutí je jenom v rotoru a to je v pořádku. Osobně mi přijde divný vinutí jenom v rotoru, ale až tak moc těm elektrospotřebičum v autě nehovim, tak nevim. Co řikal, tak jedině že tam někdo naprasil starter z benzinu, takže jelikož stejně ten starter bude na vině tak jako tak, vyškubnu ho z auta a pokusim se na něm najít číslo.

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“