Líně startuje

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Golfík 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.11.2008 16:05
Bydliště: Vranovice-Brno venkov

Re: Líně startuje

Příspěvek od Golfík 2 »

Přídavný světla tam nemám,ale mohly tam někdy být.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Líně startuje

Příspěvek od skacel99 »

Hele a není to prostě jenom baterkou? To že je nová ještě neznamená,že je na maximum nabitá :wink: Ona na tom skladě taky nějakej ten pátek leží

Golfík 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.11.2008 16:05
Bydliště: Vranovice-Brno venkov

Re: Líně startuje

Příspěvek od Golfík 2 »

Kluci blbá otázka,ale motor má kde kostru ?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Líně startuje

Příspěvek od Goauld »

šrotík píše:Povidal, že odběr v zátěži neměřil, že nemá jak, ale dodal, že vinutí je jenom v rotoru a to je v pořádku. Osobně mi přijde divný vinutí jenom v rotoru, ale až tak moc těm elektrospotřebičum v autě nehovim, tak nevim.
Startér je obyčejnej stejnosměrnej motor, takže na statoru není vinutí, ale permanentní magnety. Na vyzkoušení startéru v zátěži je stolice, do které se startér upne a přiklopí se ozubeny kolo s takovým bržděným setrvačníkem, čímž se simuluje zátěž jako při startování motoru. Jedině tak se dá vyzkoušet mimo auto, jestli startér má sílu.

Kostra je od mínus pólu baterie na kastlu a od kastle dál k motoru. Jdi po drátu a uvidíš odkud kam vede hned. :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Golfík 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.11.2008 16:05
Bydliště: Vranovice-Brno venkov

Re: Líně startuje

Příspěvek od Golfík 2 »

Včera jsem čistil kontakty na baterce a od - baterky jsem šel na kostru.Kostra k motoru musela být někdo u toho,ale nevšiml jsem si toho,až dnes mi to došlo.Holt na golf 2 1.6 D a caddy 2 1.9 D jsem nikdy neměl problém se startérem,kterému se nechce točit.Člověk se musí pořád učit.

šrotík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.01.2017 19:24

Re: Líně startuje

Příspěvek od šrotík »

Tak Goauld měl pravdu. Včera sem vyměnil starter a zatím se zdá, že to bude dobrý.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“