vstřikovací čerpadlo

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
LorenzoB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.04.2016 06:43
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

vstřikovací čerpadlo

Příspěvek od LorenzoB »

Zdravím, teče mi už delší dobu nafta ze vstřikovacího čerpadla. Chtěl bych se zeptat jestli je nutná výměna nebo repas (v ceně nějákých cca 15tis :/) nebo to stačí jen něják přetěsnit. Přidám sem video, bohužel jsem si špatně nastavil kvalitu natáčení, tak to není moc viditelné, ale jde vidět, že to chčije už docela hodně. Popř. jestli se to čerpadlo dá vyměnit z jakéhokoliv jiného golfu, nebo to musí být vše podle kódu a je jedno jaké čerpadlo tam dám. Kdyžtak nevíte o někom ve Zlinském kraji kdo se zaobírá opravou vstřikovacích čerpadel? Golf IV 1,9 tdi 66kW AGR

Auto mi kvůli tomu celou zimu stojí, protože to chčije fakt dost a nedá se s tím normálně jezdit. Auto sice prodávám, ale rád bych to opravil, nebo aspoň přetěsnil, ale aby to vyšlo do nějákých 5-6 tisíc, jestli je to možné. Slyšel jsem, že se to dá repasovat v BOSCH, ale za nějákých 15 tisíc a za to mi to fakt už nestojí :D Díky

Video: https://www.youtube.com/watch?v=tck5wq7 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
sry za kvalitu :D
VW Passat Variant B6 1,9TDI 77kW BLS + chip.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vstřikovací čerpadlo

Příspěvek od xerxes »

pokud čerpadlo tlači jak má tak stačí jen přetěsnit,dej to někomu kdo se v tom trošku vyzná :good:

Uživatelský avatar
LorenzoB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.04.2016 06:43
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

Re: vstřikovací čerpadlo

Příspěvek od LorenzoB »

No, jeden mi řekl, že to je na repas (v bosch za 15k :D) a druhý mi řekl, že to nemá rozhodně smysl repasovat, ale sehnat druhé, že by to šlo opravit do 5tis.
VW Passat Variant B6 1,9TDI 77kW BLS + chip.

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: vstřikovací čerpadlo

Příspěvek od stevocz »

z videa velmi nevidno odkial to tecie. ja som daval jednemu pretesnovat a komplet vsetky tesnenia vysli na cca 30e. z toho niektore netrebalo menit ale ked uz bolo rozobrate tak som chcel nech sa urobi komplet. Za pracu netusim kolko kto bude pytat lebo to treba zhodit dole aj rozvod a vybrat cerpadlo vonku, cize idealne ti rovno urobit aj novy rozvod ak nebol nedavno robeny.

Pasovat by mali asi vsetky cerpadla z rotaciek (66, 81kw) z G4, pripadne aj z inych aut ale netusim ktore.
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

Uživatelský avatar
LorenzoB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.04.2016 06:43
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

Re: vstřikovací čerpadlo

Příspěvek od LorenzoB »

Rozvody dělané byly v červenci. Prvně mi začlo chcát turbo, potom vyplo, potom naskočilo. Do auta jsem investoval hodně peněz na to, jak je staré (1998). V červenci jsem se teda rozhodl udělat rozvody+repas turba, stálo mě to 17500kč jeden den v servisu :D A za dva měsíce v září začla chcát nafta, takže mám asi smůlu :D Od listopadu už to stojí a prodávám to, ale rozhodl jsem se, že to opravím a prodám v ok stavu.
VW Passat Variant B6 1,9TDI 77kW BLS + chip.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“