Turbo syčí, motor bez výkonu

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Hýňa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 27.02.2014 18:54

Turbo syčí, motor bez výkonu

Příspěvek od Hýňa »

Zdravím všechny klubáky,
po 4 hodinách hledání v diskuzích se s problémem obracím na Vás klubáky. Hlavně mě, ale i mojí Boru 1.9 tdi 85 kW (najeto 270 tis. km) trápí to, že před několika dny mi při jízdě přišlo, že sice turbo syčí, ale moje Borovice nemá vůbec výkon a stává se z něj SDIčko bez výkonu. Problém je horší a horší a teď z auta nevytáhnu ani 100 km/h. Turbo slyším v otáčkách tak jak by mělo cca 1500 až cca 2500 ot. ale chybí tomu výkon. Ne, turbo nepadá do nouzáku. Auto mám přes tři roky a před třemi roky (kdy to padalo do nouzáku jsem nechal dělat repas turba a čistil jsem ERG ventil + sací rohy) šlapalo to jak Švýcar. Vím, nejlepší by bylo to napíchnout na diagnostiku. Bohužel jsem se přestěhoval a s diagnostikou z okolí nikoho neznám.
Není tu někdo z širokého okolí Brandýs nad Labem/ Čelákovic s diagnostikou, nebo někdo kdo měl podobný problém?
Díval jsem se na podtlakové hadice a nikde jsem nenašel žádnou díru.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Turbo syčí, motor bez výkonu

Příspěvek od Dymák »

To si piš, že je turbo v nouzáku...
Pokud ho slyšíš a nic se neděje, tak je někde díra (hadice, kůler, trubka...) a utíká ti tlak, což jednotka na základě čidla vyhodnotí jako nedosažení plnícího tlaku a hodí turbo do nouzáku, abys ho nepřetočil... Takže dobrý ucho, dobrý oko a hledej díru... Možná bude kolem tý díry mastnota a bude se líp hledat
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“