propadlý pedál spojky, únik brzdové kapaliny

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
dominik6655
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 01.06.2009 10:48
Bydliště: u Brna

propadlý pedál spojky, únik brzdové kapaliny

Příspěvek od dominik6655 »

Ahoj Všem, při cestě po dálnici se mi po sešlápnutí spojky propadl pedál, spojka má ted krok cca 6cm. Doplnil jsem brzdovou kapalinu, která klesla na minimum, pedál spojky začal okamžitě zabírat už v horní poloze, ale jen na krátkou chvíli. Auto jsem dnes prohlížel ze všech stran a mezi pedálem a hlavním spojkovým válcem není vidět únik. Zdá se mi jen lehce orosená rozvodovka, je možné aby kapalina unikala přes spojkový válec do prostoru spojky ? Jaký by jste mi poradili postup při zjišťování místa úniku a je možné koupit nějakou opravnou sadu gumiček pro hlavní brzdový válec na GIV 1.9 TDI PD r.v. 00.
Za Vaši pomoc, rady předem děkuji :)

Uživatelský avatar
musli
Člen klubu
Příspěvky: 175
Registrován: 05.07.2012 13:29
Bydliště: Opava, kousek od centra

Re: propadlý pedál spojky, únik brzdové kapaliny

Příspěvek od musli »

Čau, nevím jestli je to pro tebe ještě stále aktuální, měl jsem stejný problém a může to být buď hlavní spojkový válec (můj případ) pod pedálem, nebo přímo spojkové ložisko, pokud máš hydraulické jako já, ale to by jsi viděl zespoda mezi motorem a převodovkou flek po vyteklé brzdovce. Jinak některé Golfy mívají ještě spojkový váleček na převodovce z vrchu pokud máš ložisko klasické a vypínání spojky zajišťuje páka, ten by mohl být taky špatný. Nebo těsnící kroužky ve vedení od hlavního spojkového válce až k převodovce.
ex Golf III 1.9 TDi Variant 1Z, EGR off, Sprint 764
Golf IV 1.9 TDi PD 74 KW 4motion Variant ATD, EGR off + chip by TDifun 136 HP, 308 Nm

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“