Problém se spojkou

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shorty.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 13.09.2008 16:34
Bydliště: Plzeňský kraj-Klatovy

Problém se spojkou

Příspěvek od Shorty. »

Cau lidi řeším už nějakej pátek problém na svém VW Golf 4 TDI ARL. Začlo to tak, že se mi oobčas zasekával pedál spojky když se vracel nahorů. Pak přišel problém, že nešlo občas vyřadit či zařadit a zůstával pedál na podlaze. Mesel sem ho vždy vytáhnout špičkou nohy a pak se to chytlo zase. Tak sem si říkal, že zkusím odzvdušnit spojku. Dojel sem na dílnu odzvzdušnila se spojka, dolila se kapalina na rysku maxa cca 14 dnů auto šlapalo dobře bez jakýhokoliv problému. Včera sem jel a problém opět znova. Tak sem na to koukal a šáhl pod nádržku brzdové kapaliny a měl celou ruku od brzdovky. V nádobce mi taky příjde, že kapalina ubyla. Vypadá to, že to možná utíká někde u brzdového válce nebo někde tam v těch místech.
Má otázka zní než přikročím k výměně celé spojky jak mi všude radí. Nemůže tento problém dělat špatný brzdový válec či někde ve vedení či napojení u nádobky. A tím, že z nádoby zmizí pod nějakou hranici kapalina dojde opět k špatnému řazení a problémům se spojkou ? Jelikož sem četl, že stačí aby ubyla kapalina v rysce min a nastávaj problémy s řazením. Děkuji

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Problém se spojkou

Příspěvek od Goauld »

Ryska minimum v té nadobce nic moc neznamená, protože i tak je kapaliny relativně dost. Spojka má s brzdovým válcem akorát společnou nádobku, nicméně i když by v nádobce nebyla vůbec kapalina, spojka by měla fungovat normálně. Jedině v případě, že by ti tekl jeden, nebo klidně oba spjkovy válce a kapalinu by to z nádobky postupně vyžíralo. Pokud ti brzdovka teče z brzdovyho válce, tak by rozhodně bylo dobry to opravit a třeba se tím i ten problém se spojkou vyřeší, možná to nějakým způsobem vzduch nasáva, když kapalina moc klesne.
Spíš si ale myslím, že se ti propadá spojkovy ložisko do přítlačáku, a proto spojkovej pedál zůstává na podlaze, takže se podle mě výměny spojky a dvouhmoty nevyhneš.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

myio7045
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.03.2016 15:33

Re: Problém se spojkou

Příspěvek od myio7045 »

mne robilo niečo podobné, že mi spojka niekedy mäkla a zostala na podlahe, a niekedy nie, stávalo sa to hlavne keď som šiel dlhšiu dobu napr. na 5. st. v nízkych otáčkach po nekvalitnej ceste... kvapalina mi unikala cez tesnenie čo je v tom plastovom "T" kuse, ktorým sa odvzdušňuje spojka... skús pozrieť tie tesnenia...

Uživatelský avatar
musli
Člen klubu
Příspěvky: 175
Registrován: 05.07.2012 13:29
Bydliště: Opava, kousek od centra

Re: Problém se spojkou

Příspěvek od musli »

U mě to bylo třeba hlavním spojkovým válcem, co je pod pedálem. Po výměně spojka chodila ok, je to záležitost cca 1000 kč, dá se to vyměnit i v garáži.
ex Golf III 1.9 TDi Variant 1Z, EGR off, Sprint 764
Golf IV 1.9 TDi PD 74 KW 4motion Variant ATD, EGR off + chip by TDifun 136 HP, 308 Nm

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“