Golf 4 - Spojka/převodovka?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
stovi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.03.2017 08:12

Golf 4 - Spojka/převodovka?

Příspěvek od stovi »

Zdravím, mám pár problémů se spojkou/řazením, a potřeboval bych poradit v čem y mohl být problém, z jiných diskuzí se těžko zjištuje za jiných podmínek, potřeboval bych si udělat aspon trochu obrázek o ceně opravy
problémy:
Při neutrálu se ozývá trochu rachtání, při sešlápntí spojky ztichne

občas jdou hůř zařadit některý stupně,hlavně R, občas 1,3,4 - při stání a vypnutým motoru myslím jde všechno líp, možná uplně bez problemu. Vždycky těch posledních pár mm, kdy tam má rychlost zapadnout, nejde páka dál, musím vyřadit a znova spojka a další pokus. To dělá občas i ta 3 a 4 za jízdy, ale u R to je víceméně pravidlo, většinou jí tam dám na 3-5 pokus

poměrně často se při zařazení 1 ozve docela silný "kopnutí", bouchnutí a auto sebou cukne-hned co zařadím 1, tzn pořád stojím na spojce

Teď nově mi přijde že při rozjezdu trochu "cuká", trochu jakoby padají otáčky, resp nechtějí stoupat a trochu se dusí, nevím jak to popsat

1. a 4. problém jsem vyčetl na setrvačník, ale 2. (samostatně) i na špatnou převodovku, co by bylo pravdepodobnější ?
Kdybych s tim jeětě chvíli musel jezdit, nehrozí poškození dalších častí? Kdyby to byl třeba jen ten setrvačník. Někde jsem četl že ne, někde o výletu šroubů z motoru :)
Spojka celkově začne zabírat víceméně kousek nad podlahou

mám VW Golf 4, 1.9.tdi 2003 74kW PD, 240tkm

Uživatelský avatar
statix12
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4303
Registrován: 07.09.2008 22:41
Bydliště: bilina u teplic

Re: Golf 4 - Spojka/převodovka?

Příspěvek od statix12 »

no mam stejny motor ... a podobne probemy .. nicmene kdyz me tam nejde kvalt skusim pootocit volantem a skoci tam ... nekdy se mi stane ze pri razeni 1 a zpatecky ... kopne ... a rachtani tez slysim ... najeto mam priblizne stejne ... tudiz pocitam ze spojka .. uz to bude mit za sebou ... jinak me strasily ze to muze byt i lozisko na hridely prevodovky ... nejlip je rozhodit to a podivat se no :)

Uživatelský avatar
Bora 74kW TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 12.06.2011 17:32
Bydliště: Brno

Re: Golf 4 - Spojka/převodovka?

Příspěvek od Bora 74kW TDi »

Podle popisovaneho buch tipnul hucici spojkove lozisko, vymackany pritlacak a setrvacnik.
Pri dalsim jezdeni se muzou nicit synchrony.
Lozisko v prevodovce je vetsinou slyset i pri jizde.
chittychittybangbangwrrrrrrr

Passat B5.5 AKN 4motion
Audi A4 B7 BXE Quattro
Ex Passat B5 AFN Syncro
Golf III ADZ
Ex Bora AXR kadláček

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“