Obava že nespíná sahara

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Obava že nespíná sahara

Příspěvek od krejča »

Ahoj. Tak mám ten samý problém větrák mrtvej. Zkusil sem ho poklepat a chvíli se točil, ale byli to jeho poslední otáčky. Dával jsi funglovku nebo něco použitého? Připadne co vybrat za výrobce žádnou Čínu nechci.

Uživatelský avatar
dasek82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 19.07.2009 20:41
Bydliště: Pardubice,Hradec Kralove

Re: Obava že nespíná sahara

Příspěvek od dasek82 »

vetrak sem daval pouzitej,je dokonce o rok starsi nez ten puvodni ale toci se bez hluku a to je hlavni, prisel sem k nemu nahodou,zrovna mi volal znamy a mel naky po bourackach,tak sme vybrali ten nejlepsi- doufam xD, jinak novej stoji cca 1000-1500kc a je to febi nebo jine nemecko, jinak se koukni taky kolik mas vykon ve watech nebo podle origo cisla, je tam dost velky rozpeti ve spotrebe proudu, tak at se ti neroztavi pojistka xD, ja mel 100w/60w, 345mm -velky
vw bora variant highline - AUY+Tiptronik

Uživatelský avatar
Tom4s
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 15.03.2014 19:14
Bydliště: Kravaře u Opavy

Re: Obava že nespíná sahara

Příspěvek od Tom4s »

Ahoj, může mít termostat vliv na saharu? Golf totiž jak popojíždímv koloně, tak se začne přehřívat, ale sahara nesepne. Na prudko napojená se normálně roztočí.. Teď k tomu termostatu.. Auto se normálně ohřeje, teplota neklesá a ani nestoupá, normálně topí, ale hadice k chladiči jsou i když se motor přehřívá studené.. Tak mě napadl právě termostat a jestli je někde čidlo v chladiči, tak jestli si auto myslí, že je studené a saharu nespustí? Jinak jednotka dochlazování je vyměněná a beze změny.. Díky :)
VW Golf mk5 GTI

ex: VW Golf IV 1.6 sr
Seat Alhambra 1.9 TDI 96kW + chip
Škoda Superb 3.6 VR6 191kW DSG 4x4 upraveno na 219 kW

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Obava že nespíná sahara

Příspěvek od krejča »

Dasku82 tak sem pořídil funglovku značky NRF cena do 1200,- Kč. S tím proběhla výměna 4pol čidla teploty a dal sem i nový termostat. Tom4s preventivně vyměň termostat. Mrkni taky zda ti vracečkou do expanzky jde voda. Jinak pokud je chladič studený pak termospínač nemá důvod proč spínat saharu.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Obava že nespíná sahara

Příspěvek od gars7 »

zdar všichni,ja mám zase jiný problem(psano dotaz bez odpovědi).byl jsem pod autem a byly tam ulomené dráty na konektoru od chladiče tak jsem je napojil,zprovoznil jem i konektory od vrtule.ručička teploty ukáže max.30 stupnu a vrtule se sepnou vždy když dojedu a zastavím,to mi taky štavilo baterii.zatím jsem konektory vypojil a baterka drží. nutno dodat,že mi nejde klima v servisu mi řekli-nefunkční klimakompresor.otázka je mám první zprovoznit klimu?anebo chyba je v termostatu,čidla teploty.díky.

Uživatelský avatar
dasek82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 19.07.2009 20:41
Bydliště: Pardubice,Hradec Kralove

Re: Obava že nespíná sahara

Příspěvek od dasek82 »

pokud ti vetraky spinaj driv nez by meli pak to vypada na to cidlo v chladici, otazka je jak ti spinaji? na 1. nebo 2.stupen?klima s tim castecne souvisi ale kompresor se na chvili sepne i bez vetraku pokud nevystoupa tlak a nevypne se pretlakem skrz cidlo,pokud nejde klima je ve hre vice faktoru nejenom kompresor,ten vetrak je proti tomu dost jednoduchej.cidlo teploty motoru 4pinovy na spinani vetraku nebo klimi nema skoro vliv-tdi, u benzinu je to trochu jiny
vw bora variant highline - AUY+Tiptronik

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“