turbo neplní golf 4 ,66 kw

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
ASKcko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 22.12.2012 17:52

turbo neplní golf 4 ,66 kw

Příspěvek od ASKcko »

Zdarec klubaci.
Potřeboval by jsem poradit. Mam auto u mechanika , měnil mi turbo protože se nenakláněli lopatky(kompletní repas turba), dal tam to repasované a stále nechce plnit. při nastartování se táhlo lopatek hýbe ale potom už ne. zkoušel už vše měnit ze stejného typu motoru a nic. ještě mi říkal ze když turbo zabere tak by se měla hadice s přívodem vzduchu do turba našponovat(natlakovat) ale ze to spíš vypadá jak kdyby se smrskávala. Neví někdo co by tomu mohlo být? Díky za jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: turbo neplní golf 4 ,66 kw

Příspěvek od Goauld »

Nic proti, ale hlavní příčina je mechanik.
1. proč měnil turbo, když se "jenom" nehejbe regulace ? Stačí ho rozebrat vyčistit a jezdí dalších 250 tisíc km.
2. repasovany turbo musí být od ověřené firmy, dneska dělá repas kde kdo a myslí si jak není šikovnej, když se mu to povede bez mašiny na vyvážení
a kontrolu. Pak si koupíš takovy turbo, ktery netlačí.
3. Pokud táhlo regulace po nastartování sjede, je to pozice plnyho tlaku. Při jízdě se pak přes ventil N75 reguluje míra podtlaku a táhlo se vrací
zpátky, čímž snižuje plnící tlak. Pokud se táhlo pak dál nehejbe, tak je vadnej ventil N75, nebo je turbo na h***o a nedokáže natlačit požadovanej
tlak.
Jak turbo tlačí je potřeba sledovat za jízdy nejlíp na čtverku do kopce, od otáček kdy začíná plnit asi 1500 ot/min. Nejvyšší plnící tlak je kolem 1900 otáček do zhruba 2500 ot. a pak se rychle reguluje směrem dolů. Je potřeba sledovat požadovanou hodnotu plnícího tlaku a porovnávat s aktuální hodnotou, nejlíp v grafu, na kterym je dobře vidět průběh tlaku a regulace.

Každopádně to co sem napsal je můj odhad z toho mála informací cos napsal a skutečnost může být naprosto jiná, protože od klávesnice se přemýšlí pěkně, ale když u auta nestojím a nevidím skutečnost, tak můžu opravdu jenom hádat :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

ASKcko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 22.12.2012 17:52

Re: turbo neplní golf 4 ,66 kw

Příspěvek od ASKcko »

Diky. Při nymontovani bylo plne olejeale točit s nim šlo.Turbo se repasovalo hlavně kvuli tomu že tam mám znameho ,takže cena byla upnĕ jinači než obvikle býva.Repas byl provadĕn ve firmĕ s 14ti letou tradici. Jeste co vim tak. Za jizdy melo plnit ma 1600 a skutečny tlak byl neco kolem 800.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“