Golf iv 1.9 tdi PD 85 Kw pískání

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Standa122
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 31.08.2017 09:09

Golf iv 1.9 tdi PD 85 Kw pískání

Příspěvek od Standa122 »

Zdravím mám dotaz od cca 2tis. otáček až do max. mi něco piska :cry: ale jen pri zatahu kdyz pridam vic jak pul plynu.. takovy to klasicky houkání turba to neni je to jak píšťala.. mohlo by to dělat turbo třeba ze je pridrene? Nebo mi bylo řečeno ze to může být rozpadli katik. Díky za všechny rady :wink:

Standa122
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 31.08.2017 09:09

Re: Golf iv 1.9 tdi PD 85 Kw pískání

Příspěvek od Standa122 »

Tady je video pro představu https://youtu.be/jO0NLuQSGS4" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Golf iv 1.9 tdi PD 85 Kw pískání

Příspěvek od Goauld »

Vypadá to spíš na díru v sání, kterou utíká tlak a píská jak píšťalka.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Solaio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 08.03.2012 11:20
Bydliště: Zlín

Re: Golf iv 1.9 tdi PD 85 Kw pískání

Příspěvek od Solaio »

Dírá v tlakovém vedení od turba do motoru , časem ti to pšoukne a bude ti utěkat tlak přyč , projdi hadice jinak ti časem odejde turbo
Volkswagen Golf 1.9 TDI GTI 130Kw ARL 2002

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf iv 1.9 tdi PD 85 Kw pískání

Příspěvek od M@rty »

Měl jsem něco obdobného, vyměnil jsem těsnění pod svody, nové šrouby a dotáhl. A bylo tichoučko.https://youtu.be/ljOyUKqVxXg" onclick="window.open(this.href);return false;

Odesláno z mého D6603 pomocí Tapatalk
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

radek74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.03.2019 20:36
Bydliště: Severní morava, FM, NJ..

Re: Golf iv 1.9 tdi PD 85 Kw pískání

Příspěvek od radek74 »

Ahoj, mám 1.9 / 77Kw a trápí mně podobný problém. Pískání se ozývá nepravidelně při jízdě na rychlostní stupeň 1 - 5, je to takové občasné popísknutí. Ale na šestku už to píská pořád a úplně přesně to reaguje na sebemenší pohyb plynového pedálu. Prostě jedu na šestku, píská to, pak jen třeba milimetr pohnu pedálem a pískání okamžitě reaguje. Jako by ten pedál fungoval třeba jako ovladač hlasitosti.. Netuší někdo, co to způsobuje?
Edit: Dnes jsem opět pečlivě naslouchal a na převodovku to nevypadá. Je to něco spojeno se sáním, nebo turbem, Na tu šestku to píská do 2100 ot. pak to ustane. Ale nevím, jestli to přestane pískat, nebo to přehluší aerodynamickÿ hluk, či hluk motoru. Potřeboval bych aspoň nějakou stopu.. Inzenzita je přímo úměrná pohybu plynového pedálu, aniž by se zvedaly otáčky motoru- prostě není to pískání závislé na otáčkách motoru, ale na pohybu pedálu/ klapky. Vzduchová klapka? Nějaký podtlakový regulátor?
Touran 1.9 Tdi, 77kw, r.v. 2005

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: Golf iv 1.9 tdi PD 85 Kw pískání

Příspěvek od Venda76 »

Já jsem něco podobného řešil na G3.Dlouho mi trvalo než jsem na to přišel,včetně nového těsnění na hlavě(sání,výfuk).Nakonec jsem to našel :good: .Vzpoměl jsem si že jsem měnil část výfuku za vlnovcem.Byla špatně nasazená tedy spíš doražená na sedlo.Povolil jsem dotlačil a bylo po hvizdu.Ale to byl výfuk od Poláků? A ty jak víme jsou dělané pomalu na koleni tak ta kvalita tomu odpovídala :pleasantry:

radek74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.03.2019 20:36
Bydliště: Severní morava, FM, NJ..

Re: Golf iv 1.9 tdi PD 85 Kw pískání

Příspěvek od radek74 »

Venda76 dík za tip! Připomněl jsi mi, že mi cca před měsícem měnili takovou tu spojovací trubku mezi díly výfuku, tak o víkendu kouknu. Včera mi kámoš vyměnil napínací kladku, která taky pískala, nicméně původní projevy zůstávají, viděli to už dva garáž majstři, a ani jeden bez pochyb neurčil příčinu. Jeden to připisuje turbu, ale dodal, že takový zvuk z turba ještě neslyšel, druhý říkal o nějaké netěsnosti, ale kde ji hledat, to už neporadil.. Takže asi schrastím prachy a nechám vyměnit turbo. Stejně by mně to dřív, nebo později čekalo a pak se uvidí. Off topic- turbo repasované? Nebo raději nové?
Touran 1.9 Tdi, 77kw, r.v. 2005

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: Golf iv 1.9 tdi PD 85 Kw pískání

Příspěvek od Venda76 »

Bych se podíval ale nevím skama seš?

radek74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.03.2019 20:36
Bydliště: Severní morava, FM, NJ..

Re: Golf iv 1.9 tdi PD 85 Kw pískání

Příspěvek od radek74 »

Severní morava, FM, NJ, OV, takže od tebe trochu daleko. Nicméně, kdyby tu byl někdo ochotný z frýdecka, nebo jičínska, a měl zkušenosti s 1,9Tdi 77kw, dojedu..
Touran 1.9 Tdi, 77kw, r.v. 2005

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“