Píská turbo 1.9 tdi 66 kw

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
strizzak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.10.2017 20:22

Píská turbo 1.9 tdi 66 kw

Příspěvek od strizzak »

Zdravím,mám prosbu,koupij jsem golf mk4 1.9 tdi 66 kw,najel jsem cca 1000 km auto bylo docela lenošné,ale dnes při jízdě na 4 stupen cca 3000rmp v autě něco luplo,škublo,motor jako kdyby se zbláznij-jede cca o 50 % líp ovšem ozívá se pískání(pro znalce,něko jak když pískalo autorádio bez odrušovačě :-D) cca kolem 2000rpm
Jen sonduju,jestli s tímto nemá někdo zkušenost :-D nějak to neprožívám,ale nerad bych po 1000 km řěšil turbo
Díky za odpovědi,jsem lama,toto je múj první diesel tak jsem vyplašenej :-D

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

Re: Píská turbo 1.9 tdi 66 kw

Příspěvek od Ladislav 66 »

měl jsem něco podobného.. u mě to byl vlnovec. Po výměně již nepíská. Docela mi to chybí, pořád to podvědomě slyším - najel jsem s tím zvukem 80 tis km.. Taky to bylo v otáčkách okolo 2000.. (nad 2400 netočím když nemusím) jinak nad 3000 je z auta taky raketa

strizzak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.10.2017 20:22

Re: Píská turbo 1.9 tdi 66 kw

Příspěvek od strizzak »

Ladislav 66 píše:měl jsem něco podobného.. u mě to byl vlnovec. Po výměně již nepíská. Docela mi to chybí, pořád to podvědomě slyším - najel jsem s tím zvukem 80 tis km.. Taky to bylo v otáčkách okolo 2000.. (nad 2400 netočím když nemusím) jinak nad 3000 je z auta taky raketa
Díky za odpověd,ovšem pro mě už je momentálně ne asi,ale určitě pozdě...dnešní jízda po městě,zničeho nic motor na max otáčky,olej ven z výfuku-hned jsem vypnul motor,opětovný start stejně tak jak popisuju,motor běžel max 1vteřinu pak jsem znova vypnul....to jsem rychlýk,ale ne ted vážně,jsem laik a doufám že je to jen zadřený turbo-motor snad o.k.....má někdo s tímto zkušenost? Děkuji

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Píská turbo 1.9 tdi 66 kw

Příspěvek od Goauld »

Ne zadřeny, ale rozpadly turbo. Olej se dostal do sání a motor ho začal spalovat. Včasny chcípnutí motoru bylo správně, ale druhej start už vubec neměl proběhnout. Nemuselo se stát nic a může stačit opravit jenom turbo, ale mohlo to klidně ohnout ojnice, na to je potřeba minimálně změřit tlaky motoru a pak budeš vědět jak postupovat dál.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

strizzak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.10.2017 20:22

Re: Píská turbo 1.9 tdi 66 kw

Příspěvek od strizzak »

Díky,no už ted mám nervy z těch ojnic,protože u mě když se něco sere tak pořádně :-(

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“