TDI AXR snímač otáček

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

TDI AXR snímač otáček

Příspěvek od krejča »

Zdravím pánové. Potřeboval bych menší radu ohledně upřesnění závady na snímači. Auto jednou za čas dlouho startovalo za tepla. Vinu jsem házel na startér. (nové teplotní čidlo, baterie též) Startér jsem si z repasoval. Starty se zlepšili, stále to nebylo ono. Teď už déle startoval i za studena. Zůstalo svítit ESP. Dal jsem to na VAG. Diagnostika mi napsala závadu

16705 - Snimac otacek motoru (G28) Nesmyslny signal
P0321 - 35-10 - - - Sporadicky

Potřebuji ujistit o který snímač se jedná zda ten na klice nebo na vačce? Případně dokážu si jej doma vyměnit svépomoci? Ještě mi bylo řečené pokud by se jednalo o snímač kliky, tak mám vyzkoušet očistit kroužek co je montovaný na klice. Prý to dost pomůže. Za každou radu budu rád. Díky

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: TDI AXR snímač otáček

Příspěvek od Goauld »

G28 je snímač otáček klikovky. Vyměnit sám to určitě dokážeš, nic na tom není. Nečistí se kroužek na klice, to bys musel sundat olejovou vanu. Čistí se samotnej snímač na kterým se drží piliny, protože má v sobě magnet. Ale když už tam sou piliny, tak to značí nějakej problém s mazáním, protože piliny v motoru být samozřejmě nemají.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: TDI AXR snímač otáček

Příspěvek od krejča »

No doufám že tam ty piliny nenajdu :-) chystám se na výměnu spojky, simering na klice tak když to bude dole sundá se i vana nejspíš a mrkne se na spodek motoru. Zatím přede pěkně na to kolik má namotáno. Jen dvouhmota už pěkně rachotí.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: TDI AXR snímač otáček

Příspěvek od Goauld »

Vana je lepená a na spodku motoru nic neuvidíš, jedině bys rozebral můstky ojnic a podíval se jak na tom sou šálky, ale to je podle mě zbytečny když to nemá žádnej projev. Možná ještě při sundané vaně mrknout na sací koš oleje, jestli není zacpanej, ale jak říkám, když to nemá žádnej náznak, že by se něco mělo dít, tak bych vanu nesundával.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: TDI AXR snímač otáček

Příspěvek od krejča »

Dobře dám na tvá slova. Ještě mě napadlo mohlo by mít to čidlo za následek na volnoběh sem tam zaškobrtnutí motoru, že sebou jakoby cukne. Jinak chod pokud tahle situace nenastane tak je klidný kultivovaný. Možná by šla trochu doladit na rozvodech tolerance vačka klika. Skáče mi 0,5-1 do plusu. Díky

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: TDI AXR snímač otáček

Příspěvek od Goauld »

To nevim, možny to je.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“