Nízký tlak oleje

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
totacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.10.2012 11:07
Kontaktovat uživatele:

Nízký tlak oleje

Příspěvek od totacek »

Před dojezdem auto zahlásilo "Slabý tlak oleje - STOP". Okamžitě jsem zastavil a a přeměřil hladinu oleje. Hladina oleje v pořádku. Po té jsem nastartoval znovu a opatrně jsem dojel na parkoviště. Od té doby jsem ještě neměl odvahu nastartovat.

Co jsem tak zjišťoval, tak nízký tlak oleje může být způsoben špatným olejovým čerpadlem, znečištěným sáním.

Tak jsem si říkal, že bych zkontroloval tlak oleje připojením manometru na místo tlakového spínače. Ale nevím jaké hodnoty má dosahovat při určitých otáčkách - PORAĎTE jaké jsou hodnoty.
Resp. jestli nemám náhodou špatný spínač. Pokud by byl v pořádku, tak bych sundal dolů vanu a čerpadlo. Vyčistil čerpadlo, síto a vyměnil olejový filtr.
Jinak mě čeká výměna čerpadla.
VW GOLF IV 1.9 ASZ TDI PD 96 KW

Uživatelský avatar
dasek82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 19.07.2009 20:41
Bydliště: Pardubice,Hradec Kralove

Re: Nízký tlak oleje

Příspěvek od dasek82 »

Potřebné speciální nářadí, zkušební a měřicí přístroje a pomocné prostředky
t tester tlaku oleje -V.A.G 1342-
t voltmetr -V.A.G 1527 B-
t pomocná měřicí souprava -V.A.G 1594 A-

PoznámkaKontrola funkce a oprava optického a akustického ukazatele tlaku oleje → Schémata zapojení, vyhledávání závad a montážní polohy a → Diagnostický, měřicí a informační systém VAS 5051
Zkušební postup

– Demontujte spínač tlaku oleje -F1- a našroubujte ho do testeru.
– Tester zašroubujte do držáku olejového filtru namísto spínače tlaku oleje.
– Hnědé vedení testeru přiložte na kostru (-).
– Voltmetr -V.A.G 1527B- připojte pomocnými vedeními z -V.A.G 1594 A- ke kladnému pólu akumulátoru (+) a ke spínači tlaku oleje. Svítivá dioda se nesmí rozsvítit.
– Nastartujte motor a pomalu zvyšujte otáčky.
Hnědý spínač tlaku oleje:
– Při přetlaku 0,55 … 0,85 bar se musí rozsvítit svítivá dioda, jinak spínač tlaku oleje vyměňte.
– Dále zvyšujte otáčky. Při otáčkách 2000/min a teplotě oleje 80 °C by tlak oleje měl být minimálně 2,0 bar.
Při vyšších otáčkách nesmí přetlak oleje překročit 7,0 bar. Příp. vyměňte držák olejového filtru.
Šedý spínač tlaku oleje:
– Při přetlaku 0,75 … 1,05 bar se musí rozsvítit svítivá dioda, jinak spínač tlaku oleje vyměňte.
– Dále zvyšujte otáčky. Při otáčkách 2000/min a teplotě oleje 80 °C by tlak oleje měl být minimálně 2,0 bar.
Při vyšších otáčkách nesmí přetlak oleje překročit 7,0 bar. Příp. vyměňte držák olejového filtru.
vw bora variant highline - AUY+Tiptronik

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“