hučení/vibrace při udržování rychlosti

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
znedlob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 11.01.2018 12:36

hučení/vibrace při udržování rychlosti

Příspěvek od znedlob »

Ahoj, prošel jsem FAQ, trochu jsem i hledal, ale nenašel jsme co hledám.

Při jízdě v jakékoliv rychlosti a v jakýkoliv otáčkách (při vyšších je to teda trochu hlasitější) vychází zepředu dunění/vibrace/hluk. Nevím jak to nazvat. Stává se to hlavně když například udržuji konstantní rychlost z kopce mírným plynem (při nesešlápnutém plynu by auto z kopce zpomalovalo).

Pokud plyn trochu přidám (auto ale trochu zrychuje), tak vše zmizí, při brzdění motorem to také je OK. Při volnoběhu nic nehučí, neklepe, nemlátí, při dojíždění křižovatky na neutrál je vše OK. Děje se to prostě jen při udržení rychlosti trochou plynu (palubák ukazuje třeba 3l/100). Nějaké nápady?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: hučení/vibrace při udržování rychlosti

Příspěvek od Goauld »

Nejspíš to dělá převodovka, respektive diferenciál.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

znedlob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 11.01.2018 12:36

Re: hučení/vibrace při udržování rychlosti

Příspěvek od znedlob »

To znamená, že má vůle nebo je před smrtí?

Uživatelský avatar
musli
Člen klubu
Příspěvky: 175
Registrován: 05.07.2012 13:29
Bydliště: Opava, kousek od centra

Re: hučení/vibrace při udržování rychlosti

Příspěvek od musli »

Čus, mě se trochu podobně projevoval homokinetický kloub, to teda spíš klepalo než vibrovalo, ale taky jen při mírném plynu a udržování rychlosti, když jsem se rozjížděl do rejdu nebo rychle vystřelil z křižovatky tak bylo ticho jak v kostele... Nakonec byla utrhlá manžeta okolo spony na poloose, pořádně to nešlo vidět, jinde popraskaná nebyla tak zkus okouknout i tohle třeba...
ex Golf III 1.9 TDi Variant 1Z, EGR off, Sprint 764
Golf IV 1.9 TDi PD 74 KW 4motion Variant ATD, EGR off + chip by TDifun 136 HP, 308 Nm

znedlob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 11.01.2018 12:36

Re: hučení/vibrace při udržování rychlosti

Příspěvek od znedlob »

Manžeta načlá byla. Ale ta se vyměnila. Každopádně to dělá jen v úzkém rozmezí plynu a taky když pustím plyn třeba ve 160 km/h na dálnici na 6ku. Dle servisáka by to mohla dělat převodovka tím, že má vůle. Je to prý normální. Co myslíte?

Uživatelský avatar
musli
Člen klubu
Příspěvky: 175
Registrován: 05.07.2012 13:29
Bydliště: Opava, kousek od centra

Re: hučení/vibrace při udržování rychlosti

Příspěvek od musli »

A olej v převodovce jsi měnil? Upřímně nevím, jestli by to mohla dělat špatná převodovka, ale pokud tam byl nalitý jiný olej než origo, tak může být problém, šestikvalty jsou celkem náchylné, taky záleží, jak se k tomu kdo choval... Osobně bych asi šel spíš po těch levnějších věcech (výměna originálního oleje je cca 3000), záleží za kolik bys sehnal převodovku a v jakém by byla stavu, bazarovky jsou vždycky loterie...
ex Golf III 1.9 TDi Variant 1Z, EGR off, Sprint 764
Golf IV 1.9 TDi PD 74 KW 4motion Variant ATD, EGR off + chip by TDifun 136 HP, 308 Nm

znedlob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 11.01.2018 12:36

Re: hučení/vibrace při udržování rychlosti

Příspěvek od znedlob »

Olej se měnil po zimě. Jestli tam předtím byl origo nebo ne, těžko říct. Když se to vypouštělo, tak měl červenou barvu. Ten co se dával zpět měl žlutou, certifikace dle G 052 178 A2. Co jsem koumal, tak by to mohlo být jehlové ložisko na spojce nebo diferák no. Zatím se snažím jezdit tak, aby k tomu zvuku nedocházelo. Dokonce jezdím teď za míň :D. Na podzim nechám vyměnit spojku s dvouhmotou a zkontrolují se rovnou i ty ložiska.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“