Jaký motor na krátké vzdálenosti

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Groovy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.09.2018 22:47

Jaký motor na krátké vzdálenosti

Příspěvek od Groovy »

Zdravím,

Potřeboval bych poradit s výběrem motorizace G IV. / Fabie I
Auto bude sloužit převážně na jízdu do školy 11km tam a 11 km zpět.
Nemůžu se rozhodnout, zda koupit naftu nebo benzín. Na krátké vzdálenosti si myslím, že benzín bude lepší. Prý je docela dobrý motor 1.9 SDi, ale je to nafta a tím nejspíše vyšší provozní náklady.
Chtěl bych jezdit samozřejmě co nejlevněji, ale důležitější je, aby mě to auto tam dovezlo :D Navíc zachvíli tu je zima a naftové motory nejsou zrovna dobré. Na takhle krátkou vzdálenost nevím jestli by takovým stylem ten motor vydržel..
Jinak cenově bych to viděl tak na 50 tisíc za auto. Není to moc, ale kamarád mi říkal, že G IV. jsou dnes už docela vraky a dají se sehnat i za 20k a taky to tak vypadá. Napadlo mě ještě chvíli počkat a pak koupit např. VW Polo viděl jsem ročník 2010/11 s motorem 1.2 66kw najeto měl kolem 180k a stál kolem 100 tisíc. Jednoduše vzal bych klidně i jiný model auta.
Rád bych chtěl poradit ještě jak je to cenově s rozvody a olejem / pojistkou.. Dejme tomu, že porovnávám motor G IV. 1.9SDi a 1.4 MPi ve Fábii. Rád bych sice něco silnějšího, ale to nejspíš musím zavrhnout. Momentálě je u mě priorita, abych se nemusel pořád ptát rodičů o auto. Rozvrhově mi to vychází absolutně blbě, takže potřebuji auto.


Děkuji moc za rady.
Naposledy upravil(a) Groovy dne 04.10.2018 18:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Re: Jaký motor na krátké vzdálenosti

Příspěvek od flacek »

Měl jsem MPi (Felicii 1.3MPi což je skoro stejné) a denně 5km tam a 5km zpět, 8let skoro každý den. Za mě jednoduchý motor, pokud má aspoň základní údržbu v podobě výmeny oleje, tak bych řekl že pro tebe bude správná volba.

Rozvody u MPi je v řádu stokorun + práci za výměnu a pojistka záleží dle toho jaký máš bonus, bydliště apod. Já např. platil 1800,-Kč ročně u Allianz, ale mám max bonus.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Jaký motor na krátké vzdálenosti

Příspěvek od motorpower »

SDI je také OK, i když se tak rychle neohřeje, ale vydrží a žádné problémy s turbem atd.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Jaký motor na krátké vzdálenosti

Příspěvek od Graun »

Na tu vzdálenost bych to viděl na benzín + LPG. Je jedno, zda zvolíš 1.4 nebo 1.6. Je to výběr s ohledem na provozní náklady, které jsou u Tebe prioritou.
Takovou kombinaci si schopen sehnat za tento rozpočet.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Groovy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.09.2018 22:47

Re: Jaký motor na krátké vzdálenosti

Příspěvek od Groovy »

Ještě mě napadlo vzít toto:
https://www.dasweltauto.cz/Car/1365419/fabia-1-2-htp" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale těžko říct, jestli to vydrží..
Jinak četl jsem dost recenzí a nevím jestli nebude lepší nějaká jiná značka.. Prý 1.4 a 1.6 nejsou moc dobré motory zejména v těch golfech. Jediná dobrá volba je prý 1.8T, ale myslím si, že spotřebově i z hlediska turba je to vcelku nereálný.
Líbí se mi docela Ford Focus II v hatchbacku možná i kombi.
Poradíte co by bylo pro mě nejvhodnější ?

Rád bych vzal i to SDi, ale nemůžu vůbec žádný tak nějak normální sehnat a 1.4MPi ve fábii tady za 50k z roku 2000-2002 mi příjdou silně předražené. Oproti tomu Focusu II mi to příjde krok zpět a cenově je to tak nastejno. Těžko říct teda jak to vychází provozně.. Moc tomu nerozumím a nevím si už rady :D Jinak tu fábii máme v rodině 1.2HTP 2009 rok, ale stejný model a je to docela v pohodě auto. Nijak mi nevadí a spotřebově to je nějak kolem 6l. Až na to chování motoru mi to příjde docela fajn, ale těžko říct co s tím udělá nájezd 200 tisíc. Fábie kterou máme má 62 tisíc km.

Byl by někdo ochotný a poradil mi nějak tak všeobecně jestli je někdo znalý ? Nebo má zkušenosti ?

Díky.

znedlob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 11.01.2018 12:36

Re: Jaký motor na krátké vzdálenosti

Příspěvek od znedlob »

HodneToPojede :D To raději tu 1.4

Jinak na bazosi jsem ted našel hromadu SDI. Hlavně teda Fóbií, ale to je ve výsledku jedno.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Jaký motor na krátké vzdálenosti

Příspěvek od motorpower »

Spolehlivější je Golf, Fabie trpěly na řízení, a elektroinstalace vůbec.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Jaký motor na krátké vzdálenosti

Příspěvek od Goauld »

Najít benzín s dobrým motorem, co nežere olej bude myslím dost problém. A pokud nežere, nejspíš brzo začne. Volil bych osvědčnej motor TDI 81 kW v nejhorším stačí 66 kW. Problémy s turbem být nemusí. Mám ho 10 let a jezdím převážně město, takže ani ne 5 km a turbo mám pořád původní. Občas určitě zajedeš taky někam na výlet a trochu ho protáhneš, takže se i lopatky turba sem tam pohnou.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“