1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
statix12
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4303
Registrován: 07.09.2008 22:41
Bydliště: bilina u teplic

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od statix12 »

vif davam pri kazdem tankovani... uz dlouhodobe auto se mi hodne sklidnilo ... urcite nejlepsi je tankovat u cerpacek bez bio slozek .... koukal sem ze obcas .... kdyz jsou horsi vstriky tak to nahulej na primo na vif a nechaj to klapat ....
https://www.youtube.com/watch?v=3VFOfdXzoZc" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od M@rty »

Stačí tankovat vervu

Odesláno z mého D6603 pomocí Tapatalk
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od Venda76 »

Já leju preventivně celou bandu Vifu na nádrž

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od Venda76 »

Chlapy jaký lejete olej do převodovky? Nebo který mi doporučíte?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Original VW :roll: nic jineho nebude fungovat jak ma..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od xerxes »

bud origo a nebo co dávám já od Millers oil

znedlob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 11.01.2018 12:36

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od znedlob »

Buď CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE nebo pokud chceš mít klid na duši tak origo. Co se týče neoriginálního, mám to přímo od Sixty, ze je vhodný jako origo. :mrgreen:

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od Venda76 »

Předpokládám že 2L by mi měli stačit?

znedlob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 11.01.2018 12:36

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od znedlob »

Jakou máš převodovku?

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od Venda76 »

5kvalt. Je tam motor AXR-74KW

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od Venda76 »

Hoj chlapy.Mam dotaz.Jak moc náročná je výměna vstřiku.Sehnal jsem jeden relativně lepší než ten co hapruje a hodlám ho vyměnit? Pokud je to stejný kus z 74KW bude třeba ho doladit v řj?
Někde jsem četl že mění vstřiky i za jiné z 85 nebo dokonce z 96KW ale nedočetl jsem se jestli to nějak dekodujou atd.
Ne že bych toužil po výkonu ale je lepší zeptat než udělat nějakou píčovinu?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od majrek001 »

pokud má přesně stejné origo číslo s tím co tam je tak ne - většinou se lámou modelovým rokem

když dáš jiné musíš dát samozřejmě všechny stejný tak se musí nahrát adekvátní palivové mapy do motorovky
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

johana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.07.2018 15:20

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od johana »

zdravím, mám pár dotazů, omlouvám se za delší text, ale tohle jsou pro mě základní poznatky. K bezproblémové 66kw tdi, krásných 345tis km (zda i původní turbo nevíme, ale někde řekli že jo) jsem nedávno pořídila 74kw tdi pd 4x4, 240tis. km, obojí kombi. Věděla jsem, že PD bude náročnější na údržbu a i přes 6kvalt bude žrát o něco víc, cca 6l... Po koupi jsme PD vyměnili egr ventil, mot.olej, filtry, pročistilo se co šlo-kam se dosáhlo, vyměnili se hadičky k turbu za silikonové - protože u 66kw ty klasické každý rok praskaj a je to opruz. Je taky dobře obut. Auto sedí, byť tlumiče by chtěly vyměnit komplěntně a nápravu trochu porychtovat. Táhlo skvěle, ale až při první cestě po všech úpravách, cca 3 týdny, jsem při spínání turba slyšela houknutí od spoda motoru... To 66kw nedělá, ale ten zvuk znám od tdi, kterým řidiči po městech šlapou na plyn. Dnes mi na dálnici při předjíždění a snaze ze 120km/h a zařazené 6tce zrychlit na víc, najednou auto přestalo táhnout. Doufala jsem v prdlou hadičku, ale po vypnutí a nastartování se turbo opět seplo... Dokud jsem opět nevjela na dálnici. Diagnostika následně v servise ukázala, že turbo je zanešené... Nyní se snažím pročistit spalovací systém aditivem vhodným na zimu, proces budu zřejmě opakovat a také se chystáme turbo pročistit speciálnám sprejem... Máte s tímto postupem někdo zkušenosti? Jaké? Co se týče spotřeby, auto jsem odvážela po dálnici a mimo ni, trasa celkem 170km a rychlost cca 130km/h a pak jak káží pravidla průměrně při spotřebě 5,3l max 5,5l. Očekávala jsem, že v zimě naroste tak na 6,5 max... Ale ještě za teplého listopadu při první jízdě po těch úprávách na trase 170km celkem, vyrostla na 7,5l, jo bylo to přes městečka vesnice. Nyní nějaký čas držím 6,7l, podobné trasy+město a dnes dálnice... Auto vždy nenaložené, aut.klima na 21°, svižnou jízdu mám ráda, ale tohle auto to umí celkem samo, takže jsem jedu normálně. Nejezdím denně, cca 1x týdně na 70km a pak výjezd nad 150km jednou dvakrát za 14 dní. Od doby co ho mám, tj. 3 měsíce máme společně najeto pouze 2000km. Nádrž má 62l a já ujedu tak 850km a svítí rezerva, na pumpě hned vyžahne 59l... Chápu, že prodávající mohl o spotřebě kecat (5,5l v létě a 6,5l v zimě), nechtěla jsem na to sázet a nemohu to porovnávat s 66kw, ale i servisák řekl, že to je dost vysoká spotřeba na to, že on jezdí v Octavia II, 4x4, 2.0tdi pd a mnohem vyšším výkonem za 5,7l teď v zimě - to je sen! Haldex má nárok spínat až nyní, aby auto žralo, tak nechápu proč to vylezlo tak nahoru za tepla a na suchu... prý mohou být na vině vstřiky... Jak zjisit stav vstřiku a co oprava obnáší a na kolik vyjde?
__________________
VW Golf Variant IV 1.9TDi 66kW
VW Golf Variant IV 1.9TDi PD 74kW 4motion

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od Venda76 »

Měl jsem ten samý problém.Turbo houkalo od spodu jak sova,padalo do nouzáku,viz příspěvky hore.Ten spray na turbo ti pomůže jen na chvilku už to mám za sebou.Musel jsem ho nakonec vyndat ven a pořádně vyčistit. Auto taky nemám dlouho ale spotřeba se mi usadila na 6l,ale já sem loudal.Vstřiky jsem pročistil Liquli Moli proplachovačem Mam jeden horší.Malinko se to zlepšilo ale jak mi řekl servisák,pokud jsou načatý tak jim nepomůže ani svěcená voda.

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od d.d.t33 »

Já tě uklidní spotřeba je normálni kdo jede aspoň trochu svižně. Já mám sice 96kw a spotřeba léto 5,5-6,5 dálky a město 7-8,5 když jsou cukacky a samosebou se najdou i jedinci co na tom stojí jak na rejci a jedou pod 5l.V každém případě začni diagnostikou může to způsobovat cokoliv

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“