Bora 1.9tdi 85kw AJM problémy

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
TomasBora1.9tdi85kw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.01.2019 18:18

Bora 1.9tdi 85kw AJM problémy

Příspěvek od TomasBora1.9tdi85kw »

Zdravím všechny a už předem děkuji kdo se přidá k tomuto tématu a poradi,pomůže. Mám více problémů a jsem už z toho špatný.První problém přijdu k autu žhavení se rozsvítilo asi na 3vteriny coz už mi bylo divný.Startuji a jen se točil a nic.Znovu to samé.Baterka 12,50V.Vzal jsem ji dobít zkusil jsem to a to samé žhavení jen asi 3vteriny a jen točila a nic takhle 3x a na 4ty pokus jsem zkusil přidat plyn a chytla se.Další starty v pohodě.Zkusím az vystydne ale urcite zase nepůjde.Přitom do nedávna starty v pohodě. Divný že o nějakých mínus cca 5stupnu to udělá takovou neplechu.Děkuji za radu popřípadě pak povím další problémy.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Bora 1.9tdi 85kw AJM problémy

Příspěvek od majrek001 »

vadný čidlo teploty chladící kapaliny zkus ho odpojit jestli to bude žhavit dlouho
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

TomasBora1.9tdi85kw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.01.2019 18:18

Re: Bora 1.9tdi 85kw AJM problémy

Příspěvek od TomasBora1.9tdi85kw »

Zdravím z ničeho nic to normalne zaclo startovat.nechám nažhavit to trvá celkem 15sekund a krasne to chytne.No ale začne snad na 2valce a po přidání lehce plynu se chytne na všechny.A při jízdě auto vůbec netáhne snad v tom jakoby i občas skube.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Bora 1.9tdi 85kw AJM problémy

Příspěvek od duduh »

STARTOVÁNÍ:Základem startování je baterie.Druhý den po jízdě musí mít min CCA 12.4V.Je třeba změřit žhaviče (je to tu popsáno -roč.01 třeba žárovkou,roč.02 diagnostikou).4vývodové teplotní čidlo na bloku motoru dělá také pěknou neplechu (psal Ti to kolega majrek001-zkus jej odpojit)Po zahřátí ti to ukazuje na palubáku 90C? ale druhá polovina čidla pro řídící jednotku Ti třeba dává nesmysl.Měl jsem jej vadné již 3X na svém mazlu a skoro ta samá závada.Nemine Tě asi diagnostika=změření teplot motoru na čidlech (studený/zahřátý),dávkování vstřiků.Může to dělat i váha vzduchu,plnění turba a další věci.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“