Nemá výkon, černý kouř

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
leonahouzarova
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.02.2019 23:44

Nemá výkon, černý kouř

Příspěvek od leonahouzarova »

Zdravím

v pondělí jsem jela domů a když jsem se od kruháče rozjížděla, tak najednou jako rana, nebo jak ten zvuk mám popsat, jako kdybych přejela pet lahev nebo co, předním kolem u spolujezdce, ale nikde nic, tak jsem to neřešila a dojela domů. Nevím jestli ten zvuk souvisí s tím co následovalo, ale pár hodin na to jsem jela do práce a všechno normální, než v jedný obci jsem přijela pod kopec, standartně jsem si dole v zatáčce pod kopcem dala za 3 (normálně projedu zatáčku, sepne turbo a v 70 vyletím nahoru) a najednou nic, otáčky stáli, rychlost 50 a strašně černýho kouře za mnou. Kopec jsem teda tak nějak vycourala nahoru a nahoře na rovince lepší, auto začalo jet, ale furt míň, normálně sepne turbo, já zapadnu do sedačky a řítím se, teď to bylo takový lehký a jemný zrychlení. A od tý doby furt, z kopce paráda, na rovině taky jedu, jen tah je menší ale do kopce nebo rozjezdy jsou slabý, tah turba minimální, noha na podlaze a dým za autem (ale taky jak kdy, pořád ne). Zkoušela jsem vyměnit vzduchový hadičky a nic. Spotřeba se nezvýšila, kontrolka žádná nesvítí. Na diagnostiku beru až příští týden, tak jsem si říkala, že bych přes víkend ještě něco zkusila.

V létě byly měněný vstřiky, na podzim výměna palivovýho čerpadla a repas alternátoru (starý čerpadlo zespod teklo a nafta natekla na alt, nový čerpadlo navrchu má pár kapiček nafty).

Dík za tipy na co můžu přes víkend ještě mrknout.

Golf IV, 1.9 TDi, 81kw, 311 tis.km, r.1999

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Nemá výkon, černý kouř

Příspěvek od milan000 »

Tohle vypadá že kleklo turbo

Odesláno z mého BKL-L09 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Nemá výkon, černý kouř

Příspěvek od 11mAjA11 »

Turbo bych resil jako posledni, strelila hadice u IC nebo bouchlo nekde vedeni tlakoveho vzduchu, to se stava..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: Nemá výkon, černý kouř

Příspěvek od Venda76 »

Přesně.U mě to byla hadice tlakového vedení hned za turbem.Ta co se napojuje na tu stěny podběhu(nosníku) k IT.Já tam mám tedy na PD takový ty naprd spony. Musel jsem to vyřešit malími šroubečky.Od té doby vše OK.Ty spojky vydrží prd!Stačí je demontovat 2-3 a ty zobáčky zajištění se ošoupou a už to nedrží.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“