nastartuje a hned vzdechne

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Freeman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královehradecký kraj

nastartuje a hned vzdechne

Příspěvek od Freeman »

Když nechám auto odstavené déle jak dva dny, tak na škrtnutí naskočí ale hned chcípne. A pak to musím delší dobu točit než naskočí znovu. Když mi to udělalo podruhé, tak jsem sundal hadici co vrací naftu od tandemového čerpadla do filtru a nebyla v ni ani kapka. Tu hadici jsem dal do prázdné lahve a začal jsem startovat a až po chvíli začala vytékat nafta a pak to naskočilo. Myslel jsem, že to dělá to čerpadlo, tak jsem ho vyměnil za nové ale dělá to dál. Čím by to mohlo ještě být? Koukal jsem, že je tam ještě nějaký jednocestný ventil, pak filtr (ten jsem ještě neměnil, je na něm r.v. 2003). Prý to taky můžou dělat o kroužky na vstřicích, olej mi ale nepřibejvá. Už se s tím trápím asi dva týdny a nerad bych zas něco kupoval zbytečně :(

Uživatelský avatar
Nafta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: nastartuje a hned vzdechne

Příspěvek od Nafta »

Bych řek ze ti padá nafta akorát.Budeš možná mít vedení od nadrže kaput.To prisává vzduch.Nebo nevim

Uživatelský avatar
mydlo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: nastartuje a hned vzdechne

Příspěvek od mydlo »

a nerobi to nahodou imobilizer?nesvieti ti ked zhasne???mne to tiez niekedy robi ...
TVORBA WWW STRANOK
PC servis
DIAGNOSTIKA AUDI-VW-ŠKODA-SEAT od r.v95-2010
blizsie info TU

Uživatelský avatar
Freeman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královehradecký kraj

Re: nastartuje a hned vzdechne

Příspěvek od Freeman »

Tak jsem vyměnil filtr a přetěsnil termostatickej ventil. Ten filtr byl úplně černej a vytekla z něj z poloviny úplně černá hnusná nafta!

Je normální, aby když vytáhnu z filtru hadici, které vede k tandemovému čerpadlu, aby z ní normálně vytejkala nafta? Na ty hadici je jednocestnej ventil tak mě příjde, že vůbec nezavírá...

Uživatelský avatar
Havlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 12.04.2008 20:44
Bydliště: Strakonicko

Re: nastartuje a hned vzdechne

Příspěvek od Havlos »

Občas mi auto při startu dýl točí než chytne tak 1z10 startu.
Koukal jsem na pruhlednou hadičku z P.filtru a je v ni videt vzduch,pomuže pouhá výměna
filtru?
Jde mi oto že když se dá nový P.filtr tak se to automaticky samo odvzdušní jak popisují
v návodu na výměnu,tak proč se to neodvzdušní samo i ted?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“