Snímač otáčok motora

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
joany
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Snímač otáčok motora

Příspěvek od joany »

Potreboval by som nájsť na motore snímač otáčok motora. Nevie mi niekto poradiť, kde to mám hľadať? Najlepšie nejaký obrázok z nejakého manuálu, alebo programu. Vopred ďakujem.

Dôvod: keď auto postojí viac jeden deň a viac, tak má problémy so štartom. Treba štartovať 5-10 sekúnd, kým naskočí, akoby auto nemalo naftu, a pomaly ju ťahá. Vtedy asi po troch až piatich sekundách vyhodí palubný chybu motora, bliká aj žhľavenie, píše hlášku do servisu. VAG vyhodil sporadickú chybu - snímač otáčok motora - nevierohodný signál. Následne keď chybu vymažem, tak kontrolky zhasnú a všetko OK, ale keď znova auto dlhšie stojí, neštartuje ihneď, ale treba dlhšie točiť a chyba je tam znova.
Tak som chcel vymeniť ten snímač otáčok, či to pomôže.

Má niekto iný návrh, alebo nápad?

Palivový filter som vymenil a nič, dokonca sa mi zdá, že to je ešte horšie.

Auto po prvom štarte už potom naskočí v´pohode, len keď dlhšie postojí, tak potom treba dlho štartovať.

Žhaviče sú tiež OK, ale to by stým nemalo súvisieť, lebo sa to správa akoby nemalo naftu a ťahá ju.

Kde inde to môže ešte chytať vzduch? pri prepnutí kľúča počuť pekne ako dočerpá palivo, skúšal som raz urobiť to 2-krát, vypnuť a ešte raz zapnúť kľúč a trocha to pomohlo.
Našiel som ešte nejaký ventil alebo čidlo, za palivovým filtrom, pri motore, predtým ako tá hadička s naftou ústi na motore, čo to je, uzáver alebo nejaký snímač?

PS: Golf IV, 96 kW, 6-rýchlostný, r. 2004

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáčok motora

Příspěvek od Toxyz »

přesunuto...prosím příště do správné podsekce :wink:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáčok motora

Příspěvek od baciluss »

Kurna prave som mu odpovedal a zostalo to v tej starej:D
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáčok motora

Příspěvek od baciluss »

Tak este raz.... :wink:
Ten ventil co je za filtrom nie je nahodou na cerpadle??? Riad sa hlavne VAG-om. Snimac najdes tu:
Přílohy
snimac otacok.JPG
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáčok motora

Příspěvek od Toxyz »

baciluss píše:Kurna prave som mu odpovedal a zostalo to v tej starej:D
sorry, nevšiml jsem si :oops:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáčok motora

Příspěvek od baciluss »

Toxyz píše:
baciluss píše:Kurna prave som mu odpovedal a zostalo to v tej starej:D
sorry, nevšiml jsem si :oops:
V pohode strejdo Toxyz :wink:
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáčok motora

Příspěvek od Keflek »

Kdyz rikas,ze ti trochu pomuze nekolikrat otocit klickem aby se ti natlacilo palivo,tak to asi nekde taha vzduch a pada ti nafta...nejspis...

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Snímač otáčok motora

Příspěvek od Tomm »

Keflek píše:Kdyz rikas,ze ti trochu pomuze nekolikrat otocit klickem aby se ti natlacilo palivo,tak to asi nekde taha vzduch a pada ti nafta...nejspis...
Bud (u PD malo pravdepodobne pokud ma cerpadlo v nadrzi, to by musel mit diru jak prase v hadickach) a nebo spis vic krat otocit klickem = vic to nazhavi, pokud je teplota vody min jak 8°C :idea:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáčok motora

Příspěvek od Keflek »

Tomm píše:
Keflek píše:Kdyz rikas,ze ti trochu pomuze nekolikrat otocit klickem aby se ti natlacilo palivo,tak to asi nekde taha vzduch a pada ti nafta...nejspis...
Bud (u PD malo pravdepodobne pokud ma cerpadlo v nadrzi, to by musel mit diru jak prase v hadickach) a nebo spis vic krat otocit klickem = vic to nazhavi, pokud je teplota vody min jak 8°C :idea:
Pise,ze zhavky jsou ok...ale moznost je to taky

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“